Leitz Phone 2, Leica’nın Fotoğrafçılar İçin En Yeni Android Ahizesidir

Leica’nın Leitz Phone 2’si, 2,730 x 1,260 iyi çözünürlüğe sahip 6,6 inç Pro IGZO OLED ekrana ve aynı zamanda belirleyici özelliğine sahip: 1 inç sensörlü tek bir arka kamera. Büyük sensör boyutu, daha fazla ışık anlamına gelir ve daha fazla ışık, daha yüksek kaliteli görüntüler anlamına gelir. Ana kameranın çözünürlüğü 47,2 megapiksel ve yardımcı lensin […]

Leitz Phone 2, Leica’nın Fotoğrafçılar İçin En Yeni Android Ahizesidir

Leica’nın Leitz Phone 2’si, 2,730 x 1,260 iyi çözünürlüğe sahip 6,6 inç Pro IGZO OLED ekrana ve aynı zamanda belirleyici özelliğine sahip: 1 inç sensörlü tek bir arka kamera. Büyük sensör boyutu, daha fazla ışık anlamına gelir ve daha fazla ışık, daha yüksek kaliteli görüntüler anlamına gelir. Ana kameranın çözünürlüğü 47,2 megapiksel ve yardımcı lensin 19 mm odak uzaklığı ve f/1.9 açıklığı var. Öne bakan kamera, 12.6 megapiksel CMOS sensörle daha az dikkat çekicidir, ancak PDAF’a sahiptir; lens 27 mm odak uzaklığına sahip ve diyafram f/2.3.

Snapdragon 8 Gen 1’e ek olarak 12 GB RAM, 512 GB depolama ve bir microSD kart yuvası var. Mobil ödemeler için 802.11 a/b/g/n/ac/ax Wi-Fi, Bluetooth 5.2 ve NFC ile bağlantı oldukça kapsamlıdır. Özelliklerin tamamlanması, bir parmak izi sensörü, “yüz taraması”, 5.000 mAh pil ve hafif su yalıtımıdır. Telefon, ikonik Leica kırmızı noktalı beyaz renkte satılmaktadır.

Yazılım tarafında Leica, telefonun kendilerine “Leica görünümü” olan görüntüleri yakalamasını sağlayan tescilli bir motora sahip olduğunu söylüyor. Telefon aynı şekilde, fotoğrafçıların fotoğraf çekmek için en iyi zamanları bulmalarına yardımcı olan Altın Saat widget’ı gibi ortalama bir akıllı telefonda bulacağınızdan daha fazla kamera özelliği barındırıyor. Diğer yazılım özellikleri, siyah beyaz çekim yapma veya eski okul film kamerası görünümü elde etme seçeneği gibi doğada daha yayadır – elbette uzun bir üçüncü taraf uygulamaları listesinden kolayca erişilebilen şeyler. Yeniden rozetli bir telefon için prim ödemeyi dert etmeyen sıkı bir Leica hayranıysanız, model şüphesiz çekici, ancak elde edilmesi kolay olmayacak: şirket, Japonya’ya özel olacağını söylüyor.

Teknory