En İyi Telif Ücretsiz Resim Siteleri

Hiç sunumlar, web siteleri veya bir blog için fotoğraflara ihtiyaç duydunuz mu, ancak kullanmak için para ödemeniz gerekmeyen iyi resimler bulmakta sorun yaşadınız mı? Yalnızca görselleri bulmak için Google’ı kullanırsanız, bu, görselin lisans şartları nedeniyle bir davaya yol açabilir. Neyse ki imdadına yetişebilecek pek çok telifsiz resim sitesi var. Bu makale en iyi telifsiz görsel […]

En İyi Telif Ücretsiz Resim Siteleri

Hiç sunumlar, web siteleri veya bir blog için fotoğraflara ihtiyaç duydunuz mu, ancak kullanmak için para ödemeniz gerekmeyen iyi resimler bulmakta sorun yaşadınız mı? Yalnızca görselleri bulmak için Google’ı kullanırsanız, bu, görselin lisans şartları nedeniyle bir davaya yol açabilir. Neyse ki imdadına yetişebilecek pek çok telifsiz resim sitesi var.

Bu makale en iyi telifsiz görsel sitelerinden 10 tanesini inceleyecek.

Unsplash

İle Unsplash fotoğrafları ücretsiz olarak indirebilir, kopyalayabilir, özelleştirebilir, dağıtabilir ve kullanabilirsiniz. Görseller ticari ve ticari olmayan amaçlarla izin gerektirmeden kullanılabilir. Ancak fotoğraflar uyarlanmadıkça satılamaz ve bunları rakip bir hizmet için kullanamazsınız.

Bu, oradaki en iyi sitelerden biri ve fotoğraflar en yüksek kalitede. Her ay özel yeni içerik ve gelişmiş yasal koruma gibi üyelere özel içerik almak için Unsplash+’a kaydolun. Tek seferlik bir ücret karşılığında paket veya eklenti olmadan her şeye sahip olursunuz.

Artıları

Eksileri

 • Belirli bir görseli aramak karmaşık olabilir

Pikbüyücü

Açık Pikbüyücü, fotoğraflar telifsiz olarak kişisel ve ticari amaçlar için kullanılabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 1 milyondan fazla yüksek kaliteli resim ve video var, yani aradığınızı kesinlikle bulacaksınız. Yazı tiplerini, logoları ekleyebileceğiniz ve renk paletlerini özelleştirebileceğiniz bir resim düzenleyiciye ve ücretsiz bir tasarım sihirbazı özelliğine sahiptirler.

Artıları

 • Geleneksel fotoğraflar için harika
 • Resimleri kolayca bulun

Eksileri

Stocksnap.io

Stocksnap.io indirmesi, düzenlemesi ve kullanması ücretsiz görüntüler sunar. Bu fotoğrafları başka yerde bulamazsınız. Sitenin sloganı “boktan bir stok fotoğraf sitesi olmamak”. Profesyonel olun ve diğer özelliklerle birlikte fotoğraflara katkıda bulunun ve favorilerinizi kaydedin.

Resimleri onay için gönderebilirsiniz, ancak yalnızca beş resimle sınırlısınız. Yazarlar belirlenir ve profillerine bir bağlantı vardır. Sitede ayrıca resimlere kolayca göz atmak ve bulmak için etiket tabanlı bir kategori sistemi vardır.

Artıları

 • Fotoğraf aramak kolaydır
 • Harika resim seçimi

Eksileri

 • Yalnızca beş resimle sınırlı

Pixabay

üzerinde 4 milyondan fazla resimden oluşan büyük bir veritabanı var. Pixabay. Bu fotoğrafların kullanımı, belirli ticari kullanımlar için bile herhangi bir kısıtlamaya tabi değildir. Tüm görseller ücretsizdir ancak yine de logo veya marka içeren fotoğrafları kullanmak için izin almanız gerekebilir. Fotoğraflara erişmek için kayıtlı bir kullanıcı olmanız gerektiğini unutmayın.

Ayrıca Pixabay’da video ve müzik bulabilirsiniz. Bu görüntüler büyüleyici. Tatil fotoğrafları veya aradığınız belirli görselleri bulmanızı kolaylaştıran derlenmiş koleksiyonlar vardır. Görüntüler ücretsizdir, ancak kullanıcıların katkıda bulunanlara bağış yapmasına izin verir.

Artıları

 • Aralarından seçim yapabileceğiniz geniş kaynak seçenekleri
 • Katkıda bulunanlara bağış yapılabilir

Eksileri

 • Görsellere ulaşmak için kayıt olmanız gerekmektedir.

Pekseller

Fotoğrafları indirebilir ve kullanabilirsiniz. Pekseller ücretsiz. Ayrıca, görüntüleri kendi kullanımınız için özelleştirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bir hesap oluşturursanız, fotoğrafçıları takip etme, koleksiyon oluşturma, fotoğraflara katkıda bulunma ve derlenmiş bir ana sayfaya sahip olma gibi çeşitli özelliklere sahip olursunuz.

Artıları

 • Yüksek kaliteli görüntüler
 • Seçilmiş ana sayfa

Eksileri

 • Gelişmiş görsel arama eksik

PicJumbo

PicJumbo büyük projeler üzerinde çalışıyorsanız harikadır. Sitede seçebileceğiniz çok sayıda ücretsiz fotoğraf var, ancak haber bültenlerine kaydolursanız yeni görüntüler de alabilirsiniz. Ayrıca, her ay e-postanıza gönderilen 50’den fazla yeni görsel, aylık yeni koleksiyonlar ve Photoshop eklentileri içeren premium bir paket satın alma seçeneğine sahipsiniz. Ayrıca, bir aylık üyelikten sonra ücretsiz olarak ticari lisansa sahip üç yazı tipinden oluşan bir sadakat bonusu da var.

Artıları

 • Ücretsiz ve premium paketler sunar
 • Harika ücretsiz fotoğraf seçimi

Eksileri

 • Görüntüler çoğunlukla iş odaklıdır

Flickr

Flickr fotoğrafları ticari amaçlarla kullanmanıza izin veren bir resim barındırma platformudur. Görüntüleri yeniden biçimlendirebilirsiniz ve “lisanslar” için filtre işlevi, ücretsiz fotoğrafları bulmanızı sağlar. Fotoğrafların çoğu türünün tek örneği. Flickr Commons’a kaydolabilirsiniz, ancak şu anda yalnızca kültürel miras kurumlarına açıktırlar. Flickr PRO, fotoğraflarınızda reklam ücretli tarama, sınırsız yükleme ve gelişmiş istatistikler sunar.

Artıları

 • Orijinal görüntüler
 • Fotoğraflarınızı iyileştirmek için kullanılabilen üçüncü taraf araçlar

Eksileri

 • Flickr Commons, yalnızca kültürel miras kurumlarından gelen fotoğrafları kabul ediyor

Pix’in Hayatı

Pix’in Hayatı daha küçük bir platformdur. Ücretsiz bazı fotoğraflar var, ancak site, görüntülerin çoğunu sağlamak için Adobe Stock ile ortak çalışıyor. Dahası, yalnızca bir ücret karşılığında edinebilirsiniz. Ancak fotoğrafçılar çalışmalarını bağışlayabilir ve yaratıcılar için ücretsiz hale getirebilir.

Artıları

 • Yüksek kaliteli görüntüler
 • Ücretsiz videolara adanmış site

Eksileri

 • Belirli bir görseli bulmak zor olabilir

Canva

Canva çevrimiçi bir grafik tasarım aracıdır. 1 milyondan fazla stok fotoğrafı ücretsiz olarak edinebilir ve bunları özelleştirebilirsiniz. Daha sonra bunları blogunuzda, YouTube’da, Instagram’da vb. yayınlayabilirsiniz. Ayrıca, daha yüksek kaliteli içerik üretmenize yardımcı olan ve bir marka kiti, arka plan temizleyici ve daha fazlasını içeren ücretli bir Canva Pro seçeneği de vardır.

Artıları

 • Kullanımı kolay
 • Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar

Eksileri

 • Ücretsiz fotoğrafların bulunması zor

Getty Resimleri

gelen fotoğraflar Getty Resimleri ticari olmayan web sitelerinde ücretsiz olarak kullanılabilir, önce bunları yerleştirmeniz yeterlidir. Görüntüyü gömmeden indirip yükleyemezsiniz. Ancak bir blogunuz varsa bu seçenek işinize yarayabilir. Ayrıca, daha fazla resim ve videoya, ortak çalışma araçlarına sahip olacağınız ve kullanım haklarını seçebileceğiniz premium erişim satın alma seçeneği de vardır.

Artıları

 • Yüksek kaliteli görüntüler
 • Harika prim seçeneği

Eksileri

 • İstediğiniz görüntüleri ücretsiz olarak bulamazsanız pahalı

SSS

Telif hakkı olmayan görseller nelerdir?

Bu fotoğraflar ve diğer medya türleri, mülkü lisanslayan ancak mülkiyeti satmayan bir telif hakkı sahibine sahiptir. Bu, resimleri çoğu durumda ücretsiz olarak dilediğiniz şekilde kullanmanıza olanak tanır, ancak bazen küçük bir ücret alınabilir. Fotoğrafları sosyal medyada, YouTube videolarında, reklam panolarında vb. kullanabileceksiniz. Görseller münhasır değildir, böylece başkaları da bunları sizinle aynı anda kullanabilir.

Telif hakkı nedir?

Telif hakkı orijinal yazarlığı korur. Ayrıca, yasal sınırlamalar olmadığı sürece, sahibine başkalarının aynı hakları kullanmasına izin verme hakkı verir.

Creative Commons nedir?

İnsanların çeşitli medya türlerini Creative Common lisansları adı verilen lisanslarla ücretsiz olarak paylaşmasına ve kullanmasına izin veren, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bunlar, orijinal içerik oluşturucuların telif haklarını korurken farklı izinler seçmesine olanak tanır.

Creative Commons Sıfır nedir?

Bu, telif hakkının saklı olmadığı bir seçenektir, yani bir eser üzerinde sahip olduğunuz tüm telif haklarından feragat etmek ve bu hakları halka adamak anlamına gelir. Münhasır haklar yaratıcılara otomatik olarak verilir ve ticari veya kişisel projeler için kullanılabilir. Tek başlarına satılamazlar.

Doğru Resmi Bulmak

Telifsiz görseller, herhangi bir kişisel veya iş projeniz için kullanmak için harika bir seçenektir. Ancak, yasal olarak buna hakkınız olup olmadığını kontrol etmeden internetten herhangi bir eski resmi kullanmayın. Bir görsel, Creative Commons Lisansı ile etiketlenmiş olsa bile belirli kısıtlamalara sahip olabilir.

Hiç telifsiz görsel kullandınız mı? Eğer öyleyse, sonuçlardan memnun kaldınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory