Gene Wilder’ın Son Filmi Neydi?

Gen Wilder yakıcı patlamaları gözlerinde sıcak bir parıltıyla birleştirmesiyle tanınan efsanevi bir aktör, komedyen ve yazardı. İlk sektör itibarını, yönetmen Mel Brooks ile 1967’ler gibi filmlerde çalışarak aldı. Yapımcılarhem de 1974’ler Genç Frankeştayn Ve Yanan Eyerler. Ayrıca bir dizi önemli komedi için komedyen ve oyuncu Richard Pryor ile eşleşti. Gümüş Çizgi (1976), Çılgın Karıştır (1980), […]

Gene Wilder’ın Son Filmi Neydi?

Gen Wilder yakıcı patlamaları gözlerinde sıcak bir parıltıyla birleştirmesiyle tanınan efsanevi bir aktör, komedyen ve yazardı.

İlk sektör itibarını, yönetmen Mel Brooks ile 1967’ler gibi filmlerde çalışarak aldı. Yapımcılarhem de 1974’ler Genç Frankeştayn Ve Yanan Eyerler. Ayrıca bir dizi önemli komedi için komedyen ve oyuncu Richard Pryor ile eşleşti. Gümüş Çizgi (1976), Çılgın Karıştır (1980), Kötülük Görme, Kötülük Duyma (1989) ve Diğer sen (1991).

Bununla birlikte, Wilder muhtemelen 1971 klasiğinde eksantrik çikolatacı Willy Wonka rolündeki yeri doldurulamaz performansıyla ünlüdür. Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası.

Yine de Wilder, 90’larda ve 2000’lerin başında spot ışıklarından uzaklaştı. Televizyonda birkaç rol oynadı ama çoğunlukla kendini yazmakla ilgilendi. 2005-2013 yılları arasında bir anı, bir öykü koleksiyonu ve üç roman yayınladı.

Ayrıca Tim Burton’ın 2005’inden de rahatsız olmuştu. Charlie’nin Çikolata Fabrikası uyarlama, işine “hakaret” diyor. Yani muhtemelen şampiyon olmayacaktı. Wonkabaşrolünü Timothée Chalamet’nin oynadığı çikolatacının bu Noel’de çıkacak yeni başlangıç ​​hikayesi.

2016 yılında Wilder, Alzheimer hastalığının komplikasyonları nedeniyle 83 yaşında öldü. Nepal Rupisi. Ölümünden sonra medya, kendisine üç yıl önce teşhis konduğunu keşfetti. Yeğeni Jordan Walker-Pearlman bir açıklama yaptı:

“Durumunu açıklamak için bu zamana kadar bekleme kararı kibir değildi, daha çok, ona gülümseyecek ya da ona ‘Willy Wonka var’ diye seslenecek sayısız küçük çocuğun daha sonra bir yetişkin referans hastalığına maruz kalması gerekmeyecekti. ya da sorun ve endişe, hayal kırıklığı ya da kafa karışıklığına seyahat etmekten zevk almak. Dünyada bir gülümsemenin eksik olduğu fikrine katlanamıyordu.”

film“>Wilder’ın son filmi neydi?

Wilder’ın son filmi aynı zamanda arkadaşı ve rol arkadaşı Richard Pryor’un oynadığı son filmdi: 1991’ler Diğer sen. Filmde Wilder, bir akıl hastanesinden salıverilen ve bir grup keyifsiz oyuncu tarafından kasıtlı olarak milyoner sanılan patolojik bir yalancıyı oynuyor. film kritik bir gişe başarısızlığıydı ve Wilder’ın bir tiyatro filmindeki son görünüşü oldu. Bu arada Pryor, multipl sklerozla savaşırken birkaç başka filmde kamera hücresi rollerinde rol aldı. Pryor 2005 yılında öldü.

Roger Ebert, Wilder ile röportaj yaptı 70’lerde ve yayınlanan parçada, merhum film eleştirmeni, Wilder’ı bu kadar çekici bir oyuncu yapan şeyi tam olarak çiviledi. Ebert’in ifşası, aktör “rol yapmaktan” bahsettiğinde geldi:

“[H]e ilk sözlük anlamında ‘rol yapmak’ anlamına gelmiyordu. Rol yaptığınız hissini yansıtmayı kastediyordu. Seyircinin, karakterin sergiliyormuş gibi yaptığı yüzeyin altında başka bir şey, harika ve gizemli bir şey olduğundan şüphelenmesine izin vermek. Örneğin Willy Wonka, küçük çocukların büyük çikolata nehirlerinde kaybolmalarına neşeyle izin veren kalpsiz bir şeker üreticisi gibi görünüyordu. Ama daha fazlası vardı, bir gizem, bir numara yapma. …

Gene Wilder’ın tüm rollerinde bu kalitede bir şeyler var. Gözlerinde bir ışıltı, belirli bir gülümseme tarzı, söylenenden fazlasını ima eden bir konuşma tarzı var. Bir sır var… o da işin içinde… [and] olmak isteriz.”

Teknory