Gözaltı Yapımcılarının Elle Çizilmiş Bir Aksiyon Oyunu Nine Sols, Mayıs’ta Geliyor

Red Candle Games, Detention ve Devotion gibi psikolojik korku oyunlarını geliştirerek adını duyurdu ancak üçüncü oyunu Nine Sols, stüdyonun aksiyon türüne yöneldiğini görüyor. İlk olarak 2021’de duyurulan Sekiro’dan ilham alan oyun 29 Mayıs’ta geliyor. Nine Sols, elle çizilmiş bir sanat yönetimine ve bilimkurgu, siberpunk, Doğu mitolojisi (özellikle Hou Yi efsanesi) ve Taoizm’i harmanlayan bir estetiğe […]

Gözaltı Yapımcılarının Elle Çizilmiş Bir Aksiyon Oyunu Nine Sols, Mayıs’ta Geliyor

Red Candle Games, Detention ve Devotion gibi psikolojik korku oyunlarını geliştirerek adını duyurdu ancak üçüncü oyunu Nine Sols, stüdyonun aksiyon türüne yöneldiğini görüyor. İlk olarak 2021’de duyurulan Sekiro’dan ilham alan oyun 29 Mayıs’ta geliyor.

Nine Sols, elle çizilmiş bir sanat yönetimine ve bilimkurgu, siberpunk, Doğu mitolojisi (özellikle Hou Yi efsanesi) ve Taoizm’i harmanlayan bir estetiğe sahiptir. Oyuncular, dokuz tanrı benzeri hükümdar tarafından insanlar için yaratılan bir şehir olan New Kunlun’da yıllar süren uykudan sonra uyanan, kedi benzeri bir savaşçı olan Yi’yi kontrol ediyor. Yeni Kunlun bir ütopya gibi görünebilir ancak Yi, dokuz hükümdarın hepsini devirmek için intikam dolu bir göreve çıkarken onu çevreleyen bir sır vardır.

2D Metroidvania, hızlı tempolu dövüşe ve doğrudan Sekiro: Shadows Die Twice’dan ilham alan bir savuşturma sistemine sahiptir. Yi, kılıcın yanı sıra ilahi bir yay ile de silahlanmıştır ve düşmanları patlatmak için Taocu tılsımları kullanır. Genişleyen, birbirine bağlı bir harita, yardımcı olacak çok sayıda NPC’ye, sırlara ve zorlu boss savaşlarına sahiptir.

Nine Sols PC’ye Steam aracılığıyla geliyor (aynı zamanda bir demosu da var). Stüdyo profilimizi okuyarak Nine Sols’un yaratılışı ve Red Candle Games’in tarihi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Teknory