Gözden Geçirme: Kindle Paperwhite kitap okumaktan yeniden zevk almamı sağladı

İtiraf: Liseyi bitirdiğimden beri şaşırtıcı derecede az sayıda kitap bitirdim. Kitapları sevmediğimden ya da anlamakta zorluk çektiğimden ya da buna benzer bir şeyden değil. Bunun yerine, benim özel DEHB markam, başladığımda başlamak ve odaklanmak için motivasyon bulmamı zorlaştırıyor, artı kitapları ellerimde tutmaktan o kadar da hoşlanmıyorum. Boyutlarına bağlı olarak, özellikle benim gibi tek elle okumayı […]

Gözden Geçirme: Kindle Paperwhite kitap okumaktan yeniden zevk almamı sağladı

İtiraf: Liseyi bitirdiğimden beri şaşırtıcı derecede az sayıda kitap bitirdim.

Kitapları sevmediğimden ya da anlamakta zorluk çektiğimden ya da buna benzer bir şeyden değil. Bunun yerine, benim özel DEHB markam, başladığımda başlamak ve odaklanmak için motivasyon bulmamı zorlaştırıyor, artı kitapları ellerimde tutmaktan o kadar da hoşlanmıyorum. Boyutlarına bağlı olarak, özellikle benim gibi tek elle okumayı seviyorsanız, hem karton kapaklı hem de ciltli kitapların kullanımı biraz zahmetli olabilir.

AYRICA BAKINIZ:

Hareket halindeyken tüm favori okumalarınızı almak için en iyi Kindles

Kindle Paperwhite’ın 2021 baskısını söylemekten mutluluk duyuyorum(yeni bir sekmede açılır) dır-dir neredeyse okumayla ilgili tüm küçük sinir bozucu şeyler olmasa bile daha fazla okumak isteyen insanlar için mükemmel. Hem reklam destekli 140 $’lık model (bu inceleme için kullandım) hem de reklamsız, 190 $’lık Signature Edition, her türlü ışık altında harika görünen daha büyük 6,8 inç ekranlara, haftalarca süren pil ömrüne ve her türlü kullanıma uygun kusursuz bir form faktörüne sahiptir. benim gibi tembel tek elli okuyucular.

Bazı fiyat ve performans endişeleri olsa bile, Amazon’un en yeni Kindle’ı okumaya olan ilginizi yeniden canlandırabilir.

kitaplardan daha iyi

Ekran, gözlerinizi incitmeden parlaktır.
Kredi bilgileri: Molly Flores / Mashable

2018’den bu yana ilk Paperwhite güncellemesinde Amazon, önceki çabalarından çok uzaklaşmadı. Hem daha ucuz Paperwhite hem de Signature Edition, neredeyse aynı özelliklere sahiptir:

  • 17 LED’li ve 300 ppi’li 6,8 inç ekran (2018 modelinde 6 inçten daha yüksek).

  • Tam şarjla 10 saate kadar pil ömrü sunan yeni USB-C şarj bağlantı noktası.

  • Signature Edition, kablosuz Qi şarjını destekler.

  • 140 $’lık modelde 8 GB, Signature Edition’da 32 GB depolama.

  • IPx8 su geçirmezlik derecesi, tamamen suya daldırılabilir.

Amazon, büyük ağırlık fedakarlıkları yapmadan ekran boyutunu neredeyse tam bir inç artırmayı başardı. 205g’de (Signature Edition’da 208g), belki de ekranın etrafındaki önemli ölçüde daha ince çerçeveler nedeniyle, üç yıl önceki 182g modelinden yalnızca marjinal olarak daha ağırdır.

AYRICA BAKINIZ:

Akış, çalışma ve tasarım eskizleri için en iyi tabletler

Daha önce de belirttiğim gibi, gerektiği kadar sık ​​okumamamın bir nedeni de tembel olmam ve bir elim boşta dolaşmayı tercih etmem. Bazı gerçek kitaplar, boyutları ve ağırlık dağılımları nedeniyle bu yaşam tarzına uymaz. Bu Kindle Paperwhite, Sadece aramızdaki tek elli okuyucular için bir engel olmadan, ucuz ve dayanıksız hissettirmeyecek kadar ağır.

Bu, sayfaları çevirmek için düğmeleri olmayan tamamen dokunmatik bir Kindle’dır. Basit bir dokunuş veya kaydırma, hile yapar. Okurken ekranın üst kısmına dokunmak, ana ekrana geri dönme, yazı tipi boyutlarını ve stillerini değiştirme ve basit bir sayfa çevirme animasyonunu etkinleştirme seçeneklerini içeren hızlı bir araç çubuğu getirir. Üstten aşağı kaydırmak, Sesli sesli kitapları dinlemek için Bluetooth’u açmak, ekran parlaklığını ve sıcaklığını ayarlamak ve karanlık modu açıp kapatmak için başka bir menü çıkarır.

ekranda turuncu aydınlatmalı metin açıkken tutuşmak

Farklı ayarlarda bakmayı daha rahat hale getirmek için ekran sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.
Kredi bilgileri: Molly Flores / Mashable

Pasajları vurgulamak, kelimelerin tanımlarına bakmak ve sayfalara yer işareti koymak da burada. Bununla birlikte, bu şık özelliklerin tümü kitap okumaya göre ikincildir ve mükemmel Paperwhite ekranı bunu bir zevk haline getirir.

Cihazı yüzünüze tutarken bile metin keskin. Parlamayan ekran, her türlü aydınlatmada son derece okunaklı ve göze hoş geliyor. Frank Herbert’in dolambaçlı destanını okudum Kumdan tepe (ne diyebilirim ki, kum kurdu ateşim var) yeni Paperwhite’da hem dışarıda parlak güneşte hem de içeride geceleri ışıklar kapalıyken. Her iki senaryoda da, gerçek bir sayfayı üzerinde ışık parlayarak okumak kadar rahattı. Yüksek parlaklıkta bile ekran gözlerimi yakmadı. Yeni Paperwhite’ı gerçekten yanınızda götürebilirsiniz herhangi bir yer ve okurken iyi eğlenceler.

USB-C şarj bağlantı noktasının küçük ama önemli ilavesinden bahsetmemeyi ihmal etmiş olurum. Bir USB-C dünyasına gittikçe daha fazla ilerledikçe, bu bir nimettir ve 2018 modelinde nasıl bulunmadığına bakılırsa muhtemelen gecikmişti. Cihazın altında, burada bulacağınız tek düğme olan güç düğmesinin yanında bulunur.

Bu noktada, yeni Kindle Paperwhite’ın fiziksel tasarımıyla ilgili her şeyi sevdiğimi söylememe gerek yok. Ekrana çıkmaya hazır bir kitabınız olduğunda bu benim için ideal bir e-okuyucu. Ne yazık ki, o noktaya gelmek biraz zahmetli olabilir.

Yavaş ve çoğunlukla sabit

Amazon, Kindle Paperwhite serisiyle iPad düzeyinde güçlü tabletler yapmak için yola çıkmadı. Bu cihazları kitap okumak veya dinlemek için kullanıyorsunuz, hepsi bu. Amazon, en son Paperwhite ile daha iyi genel performans ve yanıt verme sözü verdi ve onunla ilgili deneyimim çoğunlukla iyi olsa da, birkaç teknik kusurla karşılaştım.

Kindle’ın basit menülerinde gezinmek bazen olması gerekenden daha fazla angaryadır çünkü bu ekran yalnızca durağan metni görüntülemek için tasarlanmıştır. Kitap veya ayar listelerinde yukarı ve aşağı kaydırmak, 2021’deki diğer neredeyse tüm dokunmatik tabanlı cihazlardan bekleyeceğiniz gibi pürüzsüz olmaktan ziyade titrek ve yavaştır. yeni bir kitap veya değişen ekran parlaklığı için çok fazla güçlük çekmeden. Ama bunu yaparken çok eğlenmeyeceksin.

Kindle bağlantı noktalarını kapat

USB-C’ye her zaman açığız.
Kredi bilgileri: Molly Flores / Mashable

Amazon’un bu Kindles’ı tasarladığını kesinlikle anlıyorum. gerçekten iyi başka bir şey yapmak pahasına kitap okumak için. Muazzam form faktörü ve birinci sınıf ekran benim için bu küçük performans engellerinden daha ağır basıyor çünkü burada bir iPad veya hatta bir Fire HD tablet beklemiyorum. Bu düşük beklentiler akılda tutulsa bile, yine de zamanın biraz gerisinde kalıyor.

Bir keresinde Paperwhite’ın okumanın ortasında donması ve tamamen tepkisiz hale gelmesi yardımcı olmuyor. Kumdan tepe. Kendiliğinden çözülmesi için birkaç dakika bekledim ve bu olmadı. Güç düğmesini 40 saniye kadar basılı tutarak cihazı sıfırlayın ve bundan sonra okumaya geri dönebildim, ancak yine de bunun not edilmesi gerektiğini hissettim.

Anormal bir donma dışında, Kindle Paperwhite’daki performans en azından tutarlı bir şekilde benim zamanımda biraz fazla yavaştı. Tutarlılığa saygı duyuyorum çünkü en azından ne bekleyeceğimi biliyorum.

Performansın not edilmesi gereken son bir yönü de pil ömrüdür. Amazon, yeni Kindle Paperwhite’ı en fazla 10 hafta pil tam şarjda. Cihaza yalnızca bir haftadan biraz daha kısa bir süre önce sahiptim, bu yüzden bunu tam olarak doğrulamam mümkün değildi. Ancak bunu akılda tutarak, pil bu zaman diliminde yalnızca yüzde 10 kadar boşaldı. Her gün saatlerce okusan belki 10 haftayı alamayacaksın ama ne kadar sallarsan salla çok uzun süre dayanacak.

Reklamlardan kurtulmak için büyük adım

Kindle Paperwhite’ın gecikmeli performansıyla ve hatta ara sıra garip kilitlenmelerle yaşamayı öğrenebilirim. Cihazı fiilen kullanmakla ilgili diğer her şey büyük ölçüde mükemmel ve ciddi dikkat süresi sorunları olan bir kişi olarak beni isteyerek oturup din ve feodalizm hakkında yoğun bir bilimkurgu yazısı okumaya itti. İnsanlara tavsiye etmede beni duraksatan tek şey fiyattır.

140 dolardan, standart 2021 Kindle Paperwhite’ın(yeni bir sekmede açılır) belki biraz fazla pahalı ama hevesli okuyucular paralarının karşılığını alacaklar. Reklamları görmeme, fazladan depolama alanı elde etme ve Kindle’ın beni rahatsız eden odadaki ışık seviyesine göre parlaklığı otomatik olarak ayarlamasını sağlama ayrıcalığı için fazladan 50 $ alan Signature Edition. Depolama ve bonus özellikleri bir fiyat artışına bağlamak, teknolojide standart bir ücrettir, ancak reklam olayı çok incedir. Amazon zaten yeterince para kazanmıyor mu?

İyi haber şu ki bunlar tek Kindle seçenekleriniz değil. Giriş seviyesi Kindle(yeni bir sekmede açılır) 99,99$’dır ve tek istediğiniz yetkin bir e-okuyucu ise muhtemelen işinizi görecektir. Ancak Paperwhite için fazladan ödeme yapmayı göze alabiliyorsanız, pişman olmayacaksınız. Bu küçük kitap tabletin muazzam pili, muhteşem ve çok yönlü ekranı ve maksimum el konforu, onunla geçirdiğim birkaç gün içinde, önceki yıllarda aldığımdan daha fazla kitap okumaktan zevk almamı sağladı.

Ve eğer ciddiysen Kumdan tepe– şu anda olduğum gibi, bu, büyük bir kitabı taşımaktan çok daha iyi.

Teknory