Google Drive’da PDF nasıl düzenlenir

Google Drive, ortak çalışmaya dayalı projelerin takibinde kalmanıza olanak tanır. Paket çeşitli dosya türleriyle uyumludur; bu da dokümanları, resimleri ve PDF’leri sık sık paylaşması ve düzenlemesi gereken bizler için iyiye işarettir. İkincisine gelince, Google Drive’da seçebileceğiniz tonlarca PDF biçimlendirme ve özelleştirme seçeneğinin yanı sıra tüm bu özellikleri nasıl kullanacağınızı öğreten bu kılavuza sahip olacaksınız. Google […]

Google Drive’da PDF nasıl düzenlenir

Google Drive, ortak çalışmaya dayalı projelerin takibinde kalmanıza olanak tanır. Paket çeşitli dosya türleriyle uyumludur; bu da dokümanları, resimleri ve PDF’leri sık sık paylaşması ve düzenlemesi gereken bizler için iyiye işarettir. İkincisine gelince, Google Drive’da seçebileceğiniz tonlarca PDF biçimlendirme ve özelleştirme seçeneğinin yanı sıra tüm bu özellikleri nasıl kullanacağınızı öğreten bu kılavuza sahip olacaksınız.

Google Drive’a giriş yapın

İlk önce ilk şeyler: Google Drive’a gitmeniz gerekiyor. Web sürümüne herhangi bir tarayıcıdan bu siteye giderek erişebilirsiniz. İçeri girdikten sonra seçin Drive’a Git Bulut platformuna girmek için.

Drive’ı daha önce hiç kullanmadıysanız kurulumu çok basittir. Google hesabı e-postanız ve şifrenizle giriş yapmanız yeterli olacaktır. Şunlar da dahil olmak üzere tüm temel özellikler ücretsizdir: PDF’lerinizi düzenleyin.

Drive’da başarıyla oturum açtıktan sonra, düzenlemek istediğiniz PDF’yi yerel bilgisayarınızın depolama alanına veya kolayca erişebileceğiniz başka bir yere indirdiğinizden emin olun. Düzenlemeye hazır olmasını isteyeceksiniz.

Yeni bir dosya açın ve PDF’nizi bulun

Aşama 1: Drive’a girdikten sonra sol üst köşeye baktığınızda bir şeyler eklemek için kullanabileceğiniz büyük düğmeyi bulacaksınız Yeni. Seçme Yeni başlamak.

ekran görüntüsü / Dijital Trendler

Adım 2: Bir seçeneği seçin Dosya yükleme.

Google Drive'daki Dosya Yükleme seçeneği.

ekran görüntüsü / Dijital Trendler

Aşama 3: Bu, yerel depolama alanınıza bir pencere açacaktır. Bağlı bir harici sürücü gibi diğer depolama türlerine gitme seçeneğiniz hâlâ vardır. PDF’nizin bulunduğu konumu seçin ve onu Drive’a yüklemek için seçin. PDF’yi yakın zamanda özellikle Drive için indirdiyseniz muhtemelen İndirilenler bölümünüze gidebilir ve onu orada bulmak için en son indirilenlerinizi kontrol edebilirsiniz. Örneğimiz için İnternet Erişilebilirlik Bürosu’nun Web Sitesi Erişilebilirlik Kontrol Listesini kullanıyoruz.

PDF’nizi Drive’a indirin ve açın

Aşama 1: Google Drive pencerenizin sağ alt kısmına baktığınızda indirme bildiriminin çalıştığını göreceksiniz. Özellikle büyük PDF’lerin yüklenmesi biraz zaman alabilir ve işlemin ne zaman tamamlandığını görmek için bu bildirimi izleyebilirsiniz.

Google Drive'daki Drive Dosya Adını Seç seçeneği.

ekran görüntüsü / Dijital Trendler

Adım 2: İşiniz bittiğinde düzenlemek istediğiniz PDF dosyasının adını seçerek açın.

Hangi düzenlemeleri yapabileceğinizi görün

PDF açıldığında, onunla hemen etkileşim kurabileceksiniz. Bu, geçmişte eriştiğiniz bir grup PDF’siyse metin ve görüntüleri doğrudan düzenleme seçeneğiniz olabilir. Ancak internetten indirilen birçok PDF, tasarım gereği doğrudan düzenlenemez.

PDF hakkında hâlâ yorum ve tartışma oluşturma seçeneğiniz var. Sağda küçük bir artı işareti simgesi beliren içeriği vurgulayabilir, ardından bir yorum oluşturmak ve kaydetmek için onu seçebilirsiniz. Bu, içeriği değiştiremeseniz bile ekibinizle bir belge hakkında tartışmanıza olanak tanır.

Google Drives PDF belgesindeki yorum alanı.

ekran görüntüsü / Dijital Trendler

Daha fazla seçenek için Google Dokümanlar ile açın

Bir PDF’yi gerçekten düzenlemeniz gerekiyorsa ancak bu yeteneğiniz yoksa deneyebileceğiniz bir alternatif var. Drive pencerenizin üst kısmında şu seçeneği göreceksiniz: Google Dokümanlar ile Aç. Bunu seçerseniz Google, PDF’yi bir Dokümanlar dosyasına dönüştürecek ve sizin için açacaktır.

İçerik Dokümanlar’da düzenlenebilir ancak PDF dönüştürme zorlu bir süreç olabilir. Örneğin görüntüler hiç dönüştürülmeyebilir veya yanlış hizalanmış olabilir. Ancak bu, gerçekten ihtiyacınız varsa metne doğrudan erişmenin hızlı ve kirli bir yoludur.

Gerekirse önerilen bir uygulamaya geçin

Belirli görevler için farklı bir uygulamaya geçmek isteyebilirsiniz. Google Drive da bu konuda yardımcı oluyor! Açılan menü için pencerenin üst orta kısmında aşağıyı gösteren oku seçin. adlı bölümü arayın Önerilen Üçüncü Taraf uygulamalar. Buna, PDF’leri imzalamak ve göndermek için kullanabileceğiniz Lumin ve DocHub gibi uygulamalar da dahildir. Belirli yasal belgeler için faydalı olabilirler ve size Google Dokümanlar’dan daha uygun olabilirler.

Alternatif olarak, bir listemiz var favori PDF editörleri.

Google Drive için önerilen PDF uygulamaları.

ekran görüntüsü / Dijital Trendler

Gerektiğinde başkalarıyla paylaşın

Değişikliklerinizi Google Drive’a kaydetmenize gerek yoktur; PDF otomatik olarak kaydedilir. İşiniz bittiğinde ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesini seçebilirsiniz. Paylaşmak PDF’yi başkalarıyla birlikte kullanın. Veya Drive’a dönmek ve başka bir dosya seçmek için sol üst köşedeki geri okunu seçebilirsiniz. Her iki durumda da artık ne yapacağınızı biliyorsunuz!

Ayrıca dönüştürebilirsiniz PDF’nizi bir JPG dosyasına dönüştürün veya şansınızı Word’de deneyin.

Editörlerin Önerileri


Teknory