Twitch’te Kanal Puanları Nasıl Kurulur?

Ödül programları yeni bir şey değil. En sevdiğiniz perakendeciler ve restoranlar bunu yıllardır yapıyor. Son zamanlarda Twitch, bu sadakat programı kervanına katıldı ve yayıncıların sadık hayranlarla etkileşim kurma ve onları ödüllendirme şeklini değiştiriyor. Ne de olsa, ücretsiz ikramiyeleri kim sevmez ki? Twitch’teki kanal ayrıcalıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu makalede […]

Twitch’te Kanal Puanları Nasıl Kurulur?

Ödül programları yeni bir şey değil. En sevdiğiniz perakendeciler ve restoranlar bunu yıllardır yapıyor. Son zamanlarda Twitch, bu sadakat programı kervanına katıldı ve yayıncıların sadık hayranlarla etkileşim kurma ve onları ödüllendirme şeklini değiştiriyor.

Ne de olsa, ücretsiz ikramiyeleri kim sevmez ki?

Twitch’teki kanal ayrıcalıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu makalede kanal puanlarını nasıl ayarlayacağınızı, kazanacağınızı ve kullanacağınızı keşfedin.

Twitch’te Kanal Puanı Nasıl Kurulur?

Bir yayıncıysanız, takipçilerinizi ödüllendirmeye başlamak için aşağıdaki adımlara göz atın:

 1. Açık Seğirme ve oturum açın.

 2. senin basın profil simgesi Açılır menüyü açmak için pencerenin sağ üst köşesindeki

 3. Seçme Oluşturucu Kontrol Paneli.

 4. Tıkla üç yatay çizgi simgesi yanında Akış Yöneticisi sol üst köşedeki başlık.

 5. git Toplum ve daha sonra Kanal Noktaları.

 6. Değiştir AÇIK ilk başlık, Kanal Noktalarını Etkinleştir.

 7. Tıklamak Düzenlemek Hakları için Puan Görüntüsünü Özelleştir bir resim eklemek veya puanlarınızın görünümünü değiştirmek için düğmesini tıklayın.

 8. Seçme Ödülleri Yönet Özel ödüller menüsünü genişletmek için.

 9. Etkinleştirmek için ödülleri seçin ve izleyicilerinizin elde etmesinin ne kadara mal olacağını tanımlayın.

Varsayılan ödüller beğeninize göre yeterince süslü değilse veya özellikle yaratıcı bir zihne sahipseniz, özel ödüller de ekleyebilirsiniz. Seçenek, varsayılan ödüllerinizle aynı yerdedir. Bu menüden şu adımları ekleyin:

 1. Tıkla +Özel Ödül Ekle altındaki düğme Özel Ödüller bölüm.

 2. Ödülünüzü adlandırın.

 3. Kısa bir açıklama ekleyin.

 4. Ödülün maliyetini girin.

 5. Sürükle ve bırak resimler ve döşeme renkleri ile ödül simgesini özelleştirin.

 6. Pencerenin sağ tarafındaki ödül kutucuğuna göz atın. Yeni ödülünüzden memnunsanız, Kaydetmek pencerenin altındaki düğme.

Twitch Ortaklık Programı

Kanal noktaları ayarlamak basit bir işlemdir, ancak katılmak için Twitch’in ortaklık programının bir parçası olmanız gerekir. Halihazırda programın bir parçasıysanız, kanalınızın puan kazanmasını ve çalışmasını sağlamak için yukarıda listelenen adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Ancak, henüz o özel kulübün bir parçası değilseniz, bir davet beklemeniz gerekecek. Aşağıdaki gereksinimleri karşılıyorsanız, ortaklık programına davet alacaksınız:

 • En az 50 takipçiye sahip olmak
 • Son 30 günde 500 dakikalık toplam yayın süresi
 • Ortalama olarak üç veya daha fazla eş zamanlı izleyici
 • Toplam yedi günlük benzersiz yayınlar

Ne yazık ki, programa kendiniz kaydolamazsınız. Baloya davet edilmeyi beklemek gibi, Twitch’in sizi fark etmesini beklemeniz gerekir. Bunu yaptıklarında, e-posta yoluyla bir davet alacaksınız ve bir katılım sürecinden geçmeniz gerekecek.

İzleyici Olarak Kanal Puanı Nasıl Kazanılır?

Twitch’te kanal puanları kazanmak nispeten basittir. Kayıtlı kanalları izler ve periyodik olarak puan kazanırsınız. Bazen, bonus puan kazanmak için tıkla ve talep et bildirimlerini bile görürsünüz. Bunlar mevcut olduğunda, onları bir sohbet penceresinin alt kısmında göreceksiniz.

“Takip” ve “Baskın” katılım puanları hesabınıza otomatik olarak eklenir, ancak bu bonus puanları istiyorsanız, onları gördüğünüzde talep etmeniz gerekir.

Bazı kazanç eylemleri diğerlerinden daha fazla puan verebilir. Twitch’in mevcut puan kazanma oranlarına bir göz atın:

 • İzleme: abone olmayanlar, her 5 dakikalık canlı izleme aralığı başına, +10
 • Aktif İzleme: abone olmayanlar, 15 dakikalık canlı izleme dilimleri başına, +50
 • Baskına Katılım: bir baskına katılmak, +250
 • Takip et: yeni takipler, sadece bir kez kazanılır, +300
 • İzleme Serileri: Her biri en az 10 dakikalık, +300-450 arası birden fazla ardışık akış için geri dönüş

Bir kanalın aboneleri her izlediklerinde ek bonus puan alırlar.

 • Kademe 1 – 1,2x
 • Kademe 2 – 1,4x
 • Kademe 3 – 2x

Puan çarpanları, abonelik Seviyenize göre değişir ve yalnızca söz konusu kanal için geçerlidir.

Kanal Puanları İzleyici Olarak Nasıl Kullanılır?

Yayıncılar kanal puanlarını etkinleştirdiklerinde, dahil edilecek farklı varsayılan ödüller veya kendileri yenilerini oluşturma seçeneklerine sahip olurlar. Bu ödüller, Kanal Puanları aracılığıyla kullanılabilir. Kanal Puanı maliyetlerini belirleyenler yayıncılar olduğu için gerçek ödül değeri kanala göre değişebilir.

Örneğin, bir yayıncının “Mesajımı Öne Çıkar” avantajı 150 Kanal Puanına mal olabilirken, başka bir yayıncı bu maliyeti 100 Kanal Puanına düşürebilir.

En sevdiğiniz yayıncının Kanal Puanı ödüllerine göz atmak istiyorsanız, puanlara göz atmak ve puanları kullanmak için şu adımları izleyin:

 1. seçin Kanal Noktası simge. Sohbet penceresinin sol alt köşesinde bulunur. Yeni pencerede ödül seçeneklerinize göz atın.

 2. Tıkla ödül simgesi kullanmak ve talimat istemlerini takip etmek istiyorsunuz.

 3. tuşuna basarak ödemeyi onaylayın. Kilidi aç düğmesi.

Mor Kilit Aç düğmesine bastığınızda, Twitch gerekli puanları hesabınızdan düşecek ve ödül ücretsiz olarak kullanılacaktır. Onay penceresi ayrıca neyin kilidini açtığınızı, ne kadar süreyle kullanılabilir olduğunu (varsa) ve Kanal Puanının maliyetini de size bildirir.

Ek SSS

Twitch’e Nasıl Başlarım?

Twitch’i kullanmaya başlamak aldatıcı bir şekilde basit görünebilir, ancak yeni kanalınızı öne çıkaran veya bozan çeşitli ayrıntılar vardır. Twitch’te yayın yapmayı düşünüyorsanız, göz önünde bulundurulması gereken hususlara genel bir bakış:

1. Bir Twitch Hesabı Oluşturun

Henüz yapmadıysanız, bir Twitch hesabı oluşturmanın zamanı geldi. Bu, Twitch’in Topluluk İlkeleri ve Hizmet Şartları hakkında bilgi sahibi olmak ve neleri yapıp neleri yapamayacağınızı öğrenmek için iyi bir zamandır. Twitch ayrıca, ilk yayınınızdan önce, olumlu bir yayın deneyimi sağlamak için AutoMod’u kullanarak Denetim ve Güvenlik ayarlarını yapmanızı önerir.

2. Donanım Gereksinimlerini Karşıladığınızdan Emin Olun

Yeni bir yayın başlatmak için üst düzey ekipmana ihtiyacınız yok, ancak iyi bir akış sağlamak için odaklanmanız gereken birkaç şey var.

Öncelikle iyi bir mikrofona ihtiyacınız var. Test edin ve sesinizin statik veya yankılanma olmadan net bir şekilde çıktığından emin olun. Hoparlör geri bildirimini önlemek için kulaklık kullanmak da iyi bir fikirdir.

İyi bir internet bağlantısı da bariz sebeplerden dolayı çok önemlidir. Işık hızında olmasına gerek yok ama en az 720p’de yayın yapacak kadar hızlı olması gerekiyor.

Web kameraları, herhangi bir yayıncı için bir diğer önemli ekipmandır. Akışın tüm amacı, izleyicilerin sizi görebilmesidir, değil mi? Düzgün bir web kameranız yoksa bunu yapamazlar. Minimum 720p kayıt yapabilen web kameraları arayın ve kayıtları önceden test edin.

Twitch’in yayıncılar için sunduğu donanım önerilerini merak ediyorsanız listeyi doğru bulabilirsiniz. Burada.

3. Bir HUD’yi kişiselleştirin

Artık donanım durumunu belirlediğinize göre, yazılım gereksinimleri hakkında düşünmenin zamanı geldi. gibi araçları kullanmayı düşünün. OBS veya xBölünmüş yayınınızın evde izleyen izleyiciler için iyi görünmesini sağlamak için. Akışınıza birleşik ve çekici bir görünüm vermek için açılır bildirimleri kullanın ve web kameranızın çevresine bir kenarlık koyun.

4. ChatBot kullanın

İlk başladığınızda sohbet robotları gerekli mi? Ne yazık ki öyleler. Akışınıza kimin atlayacağını ve sohbetinize tehlikeli ve kötü niyetli bağlantılar göndereceğini asla bilemezsiniz. gibi sohbet robotları gelecek ve Nightbot, sohbetlerinizi izlemenize ve herkesi güvende tutmanıza yardımcı olabilir.

Twitch Kanal Puanları Nedir?

Twitch Kanal Puanları, izleyicilerin bir mesajı vurgulamak veya ifadelerin kilidini açmak gibi özel avantajlar karşılığında “para” kullanabilecekleri bir ödül sistemidir. Ayrıca kanal oluşturucuya özel özelleştirilmiş ödüller için de kullanılabilirler.

Twitch Kanal Puanlarını Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Herkes bedava şeyleri sever, özellikle zaten zaten yapmakta oldukları bir şeyden geliyorsa. Twitch Kanal Puanlarının güzelliği burada; hem yayıncılar hem de izleyiciler bundan faydalanıyor.

Bir yayıncının bakış açısından, Kanal Puanları sunmak, kanala biraz özgünlük katabilir ve topluluk katılımını sağlayabilir. Öte yandan izleyiciler, kendilerine ayrılan süre boyunca toplulukla daha fazla etkileşim kurmalarına yardımcı olabilecek özel avantajlarla ödüllendirilir. Yayıncıya bağlı olarak, izleyiciler puanlarını ifadelerin kilidini açmaktan yayıncının canlı yayında köpeğini okşamak gibi belirli eylemler yapmasını sağlamaya kadar her şey için kullanabilir.

Twitch’te Saat Başına Kaç Kanal Puanı Alıyorsunuz?

Twitch’e göre, ortalama bir izleyici saatte yaklaşık 220 puan kazanma potansiyeline sahiptir ve abone olan izleyiciler bu puanları çarpanlarla kolayca ikiye katlayabilir.

Diyelim ki bir izleyicinin bir kanala Kademe 1 aboneliği var. 1,2x çarpanıyla, abone olan görüntüleyici ortalama 220 altı olmayan oranları saatte 440 Kanal Puanına çevirebilir.

Twitch’te Kanal Puanlarıyla Neler Yapabilirsiniz?

Kanal Puanlarını favori kanallarınızda ayrıcalıklar ve ödüller için kullanabilirsiniz. Avantajlar, emojilerden yayıncıyla özel oyun oturumlarına kadar değişir. Her şey, yayıncının kim olduğuna ve kanallarında sahip oldukları avantajlara bağlıdır.

Favori kanalınızın neler sunabileceğini görmek istiyorsanız, sohbet penceresinin altındaki Kanal Puanları düğmesine tıklayın.

Kanal Puanlarından En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır?

Kanal Puanlarından en iyi şekilde yararlanmanın bir yolu, kanalınıza ve topluluğunuza özel ödüller oluşturmaktır. Varsayılan ödüller harikadır ve beklenir, ancak benzersiz ödülleri özelleştirmek, özellikle ekranda gerçek zamanlı olarak görülebilecek ödüller sunuyorsanız, kanalınızın daha gerçekçi görünmesini sağlar.

Yayıncılar için Varsayılan Ödüller Nelerdir?

Varsayılan ödüller, Twitch tarafından önceden tanımlanan Kanal Puanı avantajlarıdır. Mesaj vurgularından kilit açma ifadelerine kadar her şeyi içerebilirler. Yayıncıların, ödülü izleyicilerin onları kullanması için etkinleştirmek dışında hiçbir şey yapması gerekmez. Ödül maliyetlerini kendiniz ayarlayabilir, Twitch’in bunu varsayılan ödül maliyetleri aracılığıyla yapmasına izin verebilir veya Akıllı Maliyetleri kullanabilirsiniz.

Mevcut varsayılan ödülleri, İçerik Oluşturucu Kontrol Panelinde şu adresten kontrol edebilirsiniz: Kanal Noktaları.

Kanal Puanlarıyla Etkileşimi Artırın

Sadık takipçilere ödül programı sunmanın faydasını gören pek çok işletme var. Twitch neden farklı olsun ki? Kanal Puanları, izleyicilerin puanları kanal katılımını artırmaya yardımcı olan özel avantajlar için kullanmalarına olanak tanır ve yayıncılar, kanallarını daha fazla kişinin izlemesinden ek fayda sağlar. Topluluktaki herkes için bir kazan-kazan durumu.

Favori yayıncınız Kanal Puanları için hangi benzersiz ödülleri sunuyor? Ödüllerinizi özelleştiriyor musunuz yoksa varsayılanlarla mı devam ediyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bundan bahsedin.

Teknory