Google Haritalar artık Wear OS 2 akıllı saatlerde kullanılamıyor

Andy Walker / Android Otoritesi TL;DR Google Haritalar ve Google Keep, Wear OS 2 desteğini sonlandırdı. Bir Wear OS 2 akıllı saatinden Play Store’u görüntülerken uygulamaya artık erişilemiyor. Google Haritalar, zaten kurulu olan cihazlarda çalışmaya devam eder. Google, istediği zaman uygulama desteğini çekmekten korkmayan bir şirkettir. Daha geçen ay teknoloji devi, Windows 7 ve 8.1 […]

Google Haritalar artık Wear OS 2 akıllı saatlerde kullanılamıyor

Andy Walker / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Haritalar ve Google Keep, Wear OS 2 desteğini sonlandırdı.
  • Bir Wear OS 2 akıllı saatinden Play Store’u görüntülerken uygulamaya artık erişilemiyor.
  • Google Haritalar, zaten kurulu olan cihazlarda çalışmaya devam eder.

Google, istediği zaman uygulama desteğini çekmekten korkmayan bir şirkettir. Daha geçen ay teknoloji devi, Windows 7 ve 8.1 için Chrome tarayıcı desteğini sonlandırdığını duyurdu. Artık şirket, Wear OS 2 cihazlarından Google Haritalar ve Google Keep desteğini kaldırdı.

Siz Şükran Günü yemeğinizin tadını çıkarırken, bir Reddit kullanıcısı Wear OS 2 akıllı saatlerini kullanırken Play Store’da Google Keep’i bulamadıklarını fark ettiler. Uygulamanın Wear OS 2 desteğini bıraktığı ve listenin web/mobil sürümünü görüntülerken “Cihazınızda çalışmıyor” yazdığı ortaya çıktı.

Uygulamadan desteğin tam olarak ne zaman çekildiği bilinmiyor, ancak Google’ın Material You’yu Eylül ayında yenilediği ve notlar veya listeler oluşturmak için yeni bir kutucuğu tanıttığı sıralarda olmuş olabilir.

Göre 9To5Google, daha sonra Google Haritalar’ın Wear OS 2’nin yanı sıra Android 9 ve önceki sürümler için desteği de kaldırdığı keşfedildi. Bazı kullanıcılar yeniden erişim kazanmak için en son güncellemeyi indirebilecek olsa da bu, Wear OS 3 güncellemesini alması beklenmeyen tüm cihazları kilitler.

Ancak, Wear OS 2 akıllı saatinizde Google Haritalar zaten yüklüyse, söylendiğine göre hâlâ çalışıyor. Yani bu gelişme en çok saatlerini sıfırlamak zorunda kalanları etkiliyor.

İstenmeyen bir haber olmasına rağmen, Wear OS 3 daha fazla cihazı kapsayacak şekilde genişledikçe ve Wear OS 2 daha az alakalı hale geldikçe Google’ın eski desteği bırakmaya başlaması şaşırtıcı değil.

Teknory