Google, Pixel 7’yi yalnızca 64 bitlik ilk Android telefon yaptı

Ryan Haines / Android Otoritesi TL; DR Pixel 7 ve Pixel 7 Pro artık yalnızca 64 bit uygulamaları destekliyor. Pixel 7 serisi artık yalnızca 64-bit olan ilk Android telefon. Bu, azaltılmış bellek kullanımı ve daha fazla güvenlik gibi bir dizi iyileştirme sağlamalıdır. Google yıllardır resmi olarak 64-bit desteği üzerinde çalışıyor. duyuru politika 2017’de değişti. Şirket …

Google, Pixel 7’yi yalnızca 64 bitlik ilk Android telefon yaptı

google piksel 7 vs piksel 7 pro elde 1

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL; DR

  • Pixel 7 ve Pixel 7 Pro artık yalnızca 64 bit uygulamaları destekliyor.
  • Pixel 7 serisi artık yalnızca 64-bit olan ilk Android telefon.
  • Bu, azaltılmış bellek kullanımı ve daha fazla güvenlik gibi bir dizi iyileştirme sağlamalıdır.

Google yıllardır resmi olarak 64-bit desteği üzerinde çalışıyor. duyuru politika 2017’de değişti. Şirket şimdi bu felsefeyi en yeni amiral gemisi telefonları Pixel 7 serisinde tam olarak uyguladı.

kendi blog yazısında geliştirici sitesi, Mountain View tabanlı kuruluş, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro el cihazları hakkında bazı ilginç haberler ortaya çıkardı. Google’a göre, yakın zamanda piyasaya sürülen cihazlar artık ilk 64-bit yalnızca Android telefonlar.

Google, bu başarıya ulaşmak için “platform, araç, [Google] Oynat ve tabii ki uygulamalarınız.”

“Bunların hepsi kulağa hoş geliyor ama bu benim için ne anlama geliyor?” diye düşünüyor olabilirsiniz.

Google’ın temel olarak söylediği şey, telefonunuzun bir dizi iyileştirme görecek olmasıdır. Şirketin belirttiği gibi, 64 bit uygulamalar, ekstra kayıtlara ve talimatlara erişimleri olduğu için 32 bit uygulamalardan daha hızlı çalışır. Google ayrıca, “daha yeni CPU’lar 64 bit kod çalıştırırken %25’e kadar daha iyi performans sağlıyor” diyor.

Performans kazanımlarına ek olarak, 64 bit uygulamalar daha iyi güvenlik sağlar. Google, ekstra adres alanıyla, adres alanı düzeni rastgeleleştirme (ASLR) gibi güvenlik özelliklerinin daha etkili olabileceğini ve arta kalanların kontrol akışı bütünlüğünü korumak için kullanılabileceğini iddia ediyor.

Son olarak, 64-bit’e geçiş, biraz yer açmanıza yardımcı olacaktır. Google, 32 bit uygulamalar için desteğin kaldırılmasının 15oMB’ye kadar RAM açabileceğini söylüyor.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro artık yalnızca 64 bit telefonlar olduğundan, bu elbette telefonların artık uygulamalarınızın 32 bit sürümlerini çalıştıramayacağı anlamına geliyor.

Teknory