Google Haritalar artık yanlış trene binmenizi önlemeye yardımcı olacak

Rita El Khoury / Android Otoritesi TL;DR Google, Google Haritalar’a gelecek üç yeni özelliği duyurdu. Uygulama, en iyi rotaları öneren ve istasyon giriş ve çıkışlarını gösteren yeni bir toplu taşıma özelliğini başlatacak. Kullanıcılar, arkadaşlarının oy verebileceği konum listeleri oluşturma ve paylaşma olanağına sahip olacak. Tatil sezonu öncesinde Google, Google Haritalar uygulamasında birkaç yeni deneyim başlatmaya […]

Google Haritalar artık yanlış trene binmenizi önlemeye yardımcı olacak

Rita El Khoury / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Google Haritalar’a gelecek üç yeni özelliği duyurdu.
  • Uygulama, en iyi rotaları öneren ve istasyon giriş ve çıkışlarını gösteren yeni bir toplu taşıma özelliğini başlatacak.
  • Kullanıcılar, arkadaşlarının oy verebileceği konum listeleri oluşturma ve paylaşma olanağına sahip olacak.

Tatil sezonu öncesinde Google, Google Haritalar uygulamasında birkaç yeni deneyim başlatmaya hazırlanıyor. Yeni değişiklikler, kullanıcıların başkalarıyla birlikte dolaşmasına ve geziler planlamasına yardımcı olacak.

Bugün Google’da duyuruldu Hem Android hem de iOS’ta Google Haritalar’a üç yeni özellik geliyor. Bu özelliklerden ilki, yanlış çıkışta inmenizi veya yanlış trene binmenizi engellemeye yardımcı olacak toplu taşıma yol tarifleri güncellemesidir.

Toplu Taşıma Güncellemeleri

teknoloji devine göre, yeni toplu taşıma deneyimi, varış noktanıza giden en iyi rotayı kolayca görebilmeniz için ETA, yolculuk süresi ve transfer sayısına göre öneriler sunuyor. Ayrıca hangi tür toplu taşımayı kullanmak istediğinizi seçmek için filtreleri kullanma olanağına da sahip olacaksınız. Buna ek olarak şirket, artık “istasyonun giriş ve çıkışlarının nerede olduğunu, caddenin hangi tarafında olduklarını ve istasyona gidiş-dönüş net bir yürüyüş rotasını” görebileceğinizi söylüyor. Bu güncellemeler önümüzdeki haftalarda aralarında Berlin, Boston, Londra ve Madrid’in de bulunduğu 80’den fazla şehre ulaşacak.

İkinci güncelleme, gidilecek yerleri planlarken daha fazla işbirliği fırsatı eklemeyi amaçlıyor. Önümüzdeki haftalarda Mountain View merkezli firma, ortak listeleri içerecek listeler özelliğinde bir güncelleme yayınlayacağını belirtiyor. Bu güncellemenin ardındaki düşünce, herkesin gidilecek yer önerileri ekleyebileceği bir grup oluşturmaktır. Grubun her üyesi daha sonra en çok hangi yerleri ziyaret etmek istediklerine oy verebilir. Aşağıdaki gif’te bir örneğini görebilirsiniz.

Paylaşılan liste

Son duyuru fotoğraflara, videolara ve incelemelere emoji tepkilerini içeriyor. Artık, sağlanan emojilerle tepki verme veya AI ve Emoji Kitchen’ın yardımıyla karma tepkiler oluşturma olanağına sahip olacaksınız. Diğer duyuruların aksine, bu özellik görünüşe göre bugün dünya çapında kullanıma sunuluyor.

Bu duyuru, geçen hafta Google’ın Haritalar uygulamasına ChatGPT gibi bir sohbet robotu ekleyebileceğinin keşfedilmesinin hemen ardından geldi. Bu özelliğin ilgi çekici noktalar sağlayan Yerel Rehberler programı veya işletmeler için kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Google Haritalar artık yanlış trene binmenizi önlemeye yardımcı olacak

Teknory