Google Haritalar’ın Sürüş Modu devre dışı bırakılabilir, çünkü Google

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR APK’nın sökülmesine göre Google, Google Haritalar’daki Sürüş Modu’nu 2024’ün başlarında kaldırmayı planlıyor olabilir. İnceleme, bunun yerine sürüş ihtiyaçlarınız için Google Asistan’ı kullanmanız gerekebileceğini gösteriyor. Google şu anda Android için Google Haritalar’da navigasyon sırasında daha güvenli ve daha rahat bir deneyim sunan bir Sürüş Modu sunuyor. Ne yazık ki bu […]

Google Haritalar’ın Sürüş Modu devre dışı bırakılabilir, çünkü Google

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • APK’nın sökülmesine göre Google, Google Haritalar’daki Sürüş Modu’nu 2024’ün başlarında kaldırmayı planlıyor olabilir.
  • İnceleme, bunun yerine sürüş ihtiyaçlarınız için Google Asistan’ı kullanmanız gerekebileceğini gösteriyor.

Google şu anda Android için Google Haritalar’da navigasyon sırasında daha güvenli ve daha rahat bir deneyim sunan bir Sürüş Modu sunuyor. Ne yazık ki bu özelliğin gelecek yılın başlarında kaldırılabileceği görülüyor.

9to5Google Google uygulamasının 14.52 sürümünde iki ilginç dize fark ettik ve daha sonra bunları da fark edebildik. Çıkış, bu dizelerin Android için Google Haritalar’daki Sürüş Moduyla ilgili olduğuna inanıyor. İlk dizede belirtilmemiş bir “görünüşün” Şubat 2024’te kullanımdan kaldırılacağı belirtiliyor.

İkinci dizede “Gezinirken aramak, mesaj göndermek veya medya oynatmak için Asistan’ı kullanmak üzere mikrofona dokunun” yazıyor. Yani Google, insanları sürüş sırasında Google Haritalar’daki Sürüş Modu yerine Asistan’ı kullanmaya zorluyor gibi görünüyor.

Yalnızca sesli etkileşimler teoride daha güvenlidir, ancak bu yine de işlevsellik açısından bir düşüş gibi görünüyor. Öncelikle sesli asistanları kullanmaktan hoşlanmayan insanlar var. Ayrıca Asistan’ın bir hata yapması veya belirli bir görevi yerine getirememesi durumunda insanların yine de ekran görünümünü kullanmak zorunda kalabileceğini de hayal ediyorum.

Bu nedenle Google’ın, insanlara telefonlarında güvenli bir şekilde gezinme ve etkileşim kurma konusunda daha fazla seçenek sunacağı için Android için revize edilmiş bir sürüş modu üzerinde çalıştığını umuyoruz.

Google Haritalar’daki Sürüş Modunu kullanıyor musunuz?

1662 oy

Google Haritalar’ın Sürüş Modu devre dışı bırakılabilir, çünkü Google

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow