Google Meet: Gerçek hayatta elinizi kaldırın, yeni özellik onu algılayacaktır

Google Meet artık gerçek hayatta elinizi kaldırdığınızda bunu algılıyor; böylece birinin dikkatini çekmek için artık “el kaldırma” düğmesine uzanmanıza gerek kalmıyor. Bu hareket algılama varsayılan olarak açık değildir. Diğer Seçenekler > Reaksiyonlar > El Kaldırma Hareketi’ne giderek bunu etkinleştirmeniz gerekir. Google’ın yeni el kaldırma özelliği nasıl kullanılır? Buna göre Google’ın Salı günkü blog yazısıhareket algılama […]

Google Meet: Gerçek hayatta elinizi kaldırın, yeni özellik onu algılayacaktır

Google Meet artık gerçek hayatta elinizi kaldırdığınızda bunu algılıyor; böylece birinin dikkatini çekmek için artık “el kaldırma” düğmesine uzanmanıza gerek kalmıyor.

Bu hareket algılama varsayılan olarak açık değildir. Diğer Seçenekler > Reaksiyonlar > El Kaldırma Hareketi’ne giderek bunu etkinleştirmeniz gerekir.

Google’ın yeni el kaldırma özelliği nasıl kullanılır?

Buna göre Google’ın Salı günkü blog yazısıhareket algılama etkinleştirildiğinde, el kaldırma algılamayı tetiklemek için elinizi belirli bir şekilde kaldırmanız gerekir:

  • Eliniz kamera tarafından görülebilmelidir (elbette)

  • Elin tutulmalı uzak yüzünden ve vücudundan

  • El kaldırma algılama dairesi yeşile dönene kadar elinizi yukarıda tutun (aşağıya bakın)

    Simgeyi çevreleyen daire yeşile dönene kadar elinizi yukarıda tutun.
    Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Yöneticilerin bu özellik üzerinde herhangi bir kontrolü olmadığını, dolayısıyla bu özelliği açıp kapatamayacaklarını unutmayın.

Bu özellik bugün kullanıma sunulmaya başlayacak, ancak yalnızca Google Workspace işletme, eğitim ve kurumsal katmanları için geçerli olacak. Google, bu özelliği kişisel hesaplara sahip kullanıcılara sunmayı planlayıp planlamadığını belirtmedi.

Teknory