Kaydetmeyi unuttuğunuz kayıp TikTok videoları nasıl bulunur?

TikTok’taki yeni güncelleme, kullanıcılara izledikleri ancak kaydetmedikleri TikTok videolarını bulmaları için başka bir yol sunuyor. Çoğu zaman, TikTok “Sizin İçin” Sayfamda geziniyorum ve favorilere eklemek, favorilere eklemek, kaydetmek veya bir arkadaşıma göndermek istemediğim bir video görüyorum. Ancak bir süre sonra videonun kalıcı etkisi beynimi sürekli gıdıklamaya devam ediyor. “Beni bir daha izle,” diye fısıldıyor. Kulak […]

Kaydetmeyi unuttuğunuz kayıp TikTok videoları nasıl bulunur?

TikTok’taki yeni güncelleme, kullanıcılara izledikleri ancak kaydetmedikleri TikTok videolarını bulmaları için başka bir yol sunuyor.

Çoğu zaman, TikTok “Sizin İçin” Sayfamda geziniyorum ve favorilere eklemek, favorilere eklemek, kaydetmek veya bir arkadaşıma göndermek istemediğim bir video görüyorum. Ancak bir süre sonra videonun kalıcı etkisi beynimi sürekli gıdıklamaya devam ediyor. “Beni bir daha izle,” diye fısıldıyor. Kulak kanallarım “Beni bul ve grup sohbetine gönder” diye yankılanıyor. Ne yazık ki, bir zamanlar kornealarımdan sadece birkaç santim uzakta olan şey artık sosyal medya uygulamasının uçurumunda kayboluyor.

Ayrıca, aramada herhangi bir konuyla ilgili belirli bir videoyu bulmak zordur. Örneğin, “kedi” için yapılan bir arama sorgusu sayısız sonuç doğuruyor ve bir saat önce gördüğüm o kedi videosunu yeniden keşfetme umudumu yok ediyor.

Şimdiye kadar.

Belki de TikTok’un en sevdiğim güncellemesinde, daha önce izlediğiniz videoları bulmanın yeni bir yolu var; bu özelliği ilk kez şurada keşfettim: sosyal medya danışmanı Rachel Karten Twitter’da. İşte nasıl:

Neye ihtiyacın var
  • Bir telefon ve bir TikTok hesabı

1. Adım: Arama çubuğuna gidin

Bu, uygulamanın sağ üst köşesindeki küçük büyüteçtir.


Kredi bilgileri: TikTok

Adım 2: Bir anahtar kelime yazın

Bu, videodan hatırladığınız herhangi bir şey olabilir. Belki “kedi” veya “yemek tarifi”.

Bir anahtar kelime yazın


Kredi bilgileri: TikTok

3. Adım: Daha fazla seçenek edinin

Sağ üstteki üç noktaya dokunun ve “filtreler”i seçin.

Daha fazla seçenek edinin


Kredi bilgileri: TikTok

4. Adım: Aramanızı daraltın

Şimdi filtrelerde “video kategorisi” seçeneğinin altında “izlendi” seçeneğini seçin.

Aramanızı daraltın


Kredi bilgileri: TikTok

Profilinize gidip sağ üstteki hamburger simgesine (üç yatay çizgi) dokunarak da izleme geçmişinize erişebilirsiniz. Daha sonra şuraya gidin: Ayarlar ve Gizlilik > Etkinlik Merkezi > İzleme Geçmişi.

İşte! İzlediğiniz ancak kaydetmediğiniz TikTok videosunu buldunuz; bir zamanlar kaybolduğunu düşündüğünüz bir video.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow