Google Mesajlar yakında gönderilen metinleri düzenlemenize izin verebilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, Google Mesajlar uygulaması için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor olabilir. Google Mesajlar uygulamasının beta sürümündeki kod, Google’ın kullanıcıların mesajlarını düzenlemesine izin verebileceğini öne sürüyor. Kullanıcı arayüzü değişikliklerinden HDR’nin eklenmesine kadar Google, son zamanlarda Google Mesajlar uygulamasında pek çok ayarlama yapıyor. Kod dizileri uygulamanın gönderilen metin düzenleme özelliğine sahip […]

Google Mesajlar yakında gönderilen metinleri düzenlemenize izin verebilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Google Mesajlar uygulaması için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor olabilir.
  • Google Mesajlar uygulamasının beta sürümündeki kod, Google’ın kullanıcıların mesajlarını düzenlemesine izin verebileceğini öne sürüyor.

Kullanıcı arayüzü değişikliklerinden HDR’nin eklenmesine kadar Google, son zamanlarda Google Mesajlar uygulamasında pek çok ayarlama yapıyor. Kod dizileri uygulamanın gönderilen metin düzenleme özelliğine sahip olabileceğini öne sürdüğü için hala daha fazlası gelecek gibi görünüyor.

APK’nın parçalanması, devam eden çalışma kodunu temel alarak gelecekte bir hizmete gelebilecek özelliklerin tahmin edilmesine yardımcı olur. Ancak bu tür öngörülen özelliklerin kamuya açıklanmaması da mümkündür.

Buna göre TheSpAndroidKasım ayının son haftasında yayınlanan Google Mesajlar uygulamasının beta sürümü, mesaj düzenleme özelliğinin ipuçlarını içeriyor. APK’nın parçalanması, aşağıdakileri içeren dört işareti ortaya çıkardı:

  • bugle.enable_edit_ui
  • bugle.load_edit_history
  • bugle.process_outgoing_edits
  • bugle.process_incoming_edits

Listede aşağıya inildiğinde, ilk işaretin düzenleme özelliği için bir kullanıcı arayüzü olacağını öne sürdüğü görülüyor. Bir sonraki işaret, düzenleme geçmişini ortaya çıkarma yeteneğine sahip olmayı ifade ediyor gibi görünüyor. Üçüncü ve dördüncü bayraklar, kullanıcı ve alıcı için düzenlemelerin işlenmesiyle ilgileniyor gibi görünüyor.

Google’ın bu özelliği Mesajlar’a getireceğinin garantisi olmasa da, uygulamaya eklenmesi memnuniyetle karşılanacaktır. Özellikle Mesajlar’ın, WhatsApp gibi bu özelliği zaten sunan diğer mesajlaşma uygulamalarına yetişeceği göz önüne alındığında.

Google Mesajlar yakında gönderilen metinleri düzenlemenize izin verebilir

Teknory