Bugünün Wordle Yanıtı #579 – 19 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Cevap kelimesinin tüm bağlamsal kullanımlarını henüz tüketmedik. Bunu düşünmek için biraz daha zaman ayırmak istiyorsanız, kodu çözmenize yardımcı olabilecek son bir ipucu: Bu kelimeyi çok nemli havayı veya böyle bir havada nasıl hissettiğinizi tanımlamak için kullanabilirsiniz. Hâlâ emin değilseniz, Wordle #579 (18 Ocak 2023) için çözüm “zor” olabilir. Sözcük, “muck” kök isminden türetilmiştir; etimoloji – […]

Bugünün Wordle Yanıtı #579 – 19 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Cevap kelimesinin tüm bağlamsal kullanımlarını henüz tüketmedik. Bunu düşünmek için biraz daha zaman ayırmak istiyorsanız, kodu çözmenize yardımcı olabilecek son bir ipucu: Bu kelimeyi çok nemli havayı veya böyle bir havada nasıl hissettiğinizi tanımlamak için kullanabilirsiniz.

Hâlâ emin değilseniz, Wordle #579 (18 Ocak 2023) için çözüm “zor” olabilir. Sözcük, “muck” kök isminden türetilmiştir; etimoloji – Orta İngilizceden “muk”, yani gübre olarak kullanılan bitkisel maddelerden oluşan hayvan veya insan dışkısı anlamına gelir. Orijinal kaynağı bilinmiyor, ancak çoğu kaynak, bunun muhtemelen tümü inek pisliği anlamına gelen Eski İskandinav “myki” veya “mykr” kelimeleri veya Danca “møg” gibi İskandinav dillerinden geldiğini bildiriyor.

Bugün alışılmadık ama şanslı bir Wordle başlangıç ​​kelimesi olan “mango” ile gittik. Bir kiremit yeşile döndü ve olası seçenekleri 43’e düşürdü. Sırada “sütlü” olduğunu tahmin ettik ve geriye yalnızca üç olası çözüm kaldı. Üçüncü kez çekicilik oldu.

Teknory