Google, Mobil Cihazlarda Gmail Aramasını Geliştirmek İçin Makine Öğreniminden Yararlanıyor

Google’ın bu yeni özelliği, her tür uygulamada ve diğer kullanım durumlarında uygulanan AI araçlarının ani patlamasına bir yanıt olarak potansiyel bir yanıttır. Google, kullanıcıların doğrudan kelime işlemciye yerleştirilmiş AI ile çalışabileceği kendi üretken AI modelini Google Docs’a dahil etti. Şirketin en iyi bilinen ve popüler özelliği olan Google Arama, bir noktada potansiyel olarak daha gelişmiş […]

Google, Mobil Cihazlarda Gmail Aramasını Geliştirmek İçin Makine Öğreniminden Yararlanıyor

Google’ın bu yeni özelliği, her tür uygulamada ve diğer kullanım durumlarında uygulanan AI araçlarının ani patlamasına bir yanıt olarak potansiyel bir yanıttır. Google, kullanıcıların doğrudan kelime işlemciye yerleştirilmiş AI ile çalışabileceği kendi üretken AI modelini Google Docs’a dahil etti. Şirketin en iyi bilinen ve popüler özelliği olan Google Arama, bir noktada potansiyel olarak daha gelişmiş üretken yapay zeka modelleriyle de değiştirilebilir.

Ancak, mobil cihazlarda Gmail’e eklenen yeni arama özelliği, üretken AI modelleriyle aynı değildir. İnsan zekasını taklit etmeyi amaçlayan AI’dan farklı olarak makine öğrenimi, analiz edilen verilere dayanarak oldukça basit tahminler yapmak için algoritmalar kullanır. Yapay zeka ve makine öğrenimi aynı şey olmasa da, Google’ın yeni özelliği Gmail’e sunması, yapay zekayı teknolojideki bir sonraki büyük şey olarak gören hem kullanıcılar hem de hissedarlar için bir yanıt olabilir. İçinde duyurusu Google, yeni arama işlevinin “çok talep edilen bir özellik” olduğunu söyledi. Bu yeni araç, ister endüstri trendlerine bir yanıt, ister uzun süredir planlanan bir proje (veya her ikisi) olsun, mobil Gmail kullanıcıları için gerçekten önemli değil. Her iki durumda da, makine öğrenimini kullanarak artık aradığınız e-postaları daha hızlı ve verimli bir şekilde bulabilirsiniz.

Teknory