Google, Pixel Watch 2 için UWB desteğini bıraktı ve bu çok yazık

Rita El Khoury / Android Otoritesi TL;DR Bir sızıntı, Pixel Watch 2’nin yayın öncesi sürümlerinin UWB desteğine sahip olduğunu ortaya çıkardı. Bu, sızıntıyı yapanın Ağustos ayında saatin bu UWB’ye sahip olacağını açıklamasının ardından geldi. Ancak son Pixel Watch 2 bu destekten yoksun. Android Otoritesi Katkıda bulunan ve kod dedektifi Kamila Wojciechowska, bu yılın başlarında Pixel […]

Google, Pixel Watch 2 için UWB desteğini bıraktı ve bu çok yazık

Rita El Khoury / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bir sızıntı, Pixel Watch 2’nin yayın öncesi sürümlerinin UWB desteğine sahip olduğunu ortaya çıkardı.
  • Bu, sızıntıyı yapanın Ağustos ayında saatin bu UWB’ye sahip olacağını açıklamasının ardından geldi.
  • Ancak son Pixel Watch 2 bu destekten yoksun.

Android Otoritesi Katkıda bulunan ve kod dedektifi Kamila Wojciechowska, bu yılın başlarında Pixel Watch 2’nin UWB desteğiyle donatılacağını bildirmişti. Maalesef yeni Google saatinde bu özellik bulunmuyor.

Wojciechowska şimdi Pixel Watch 2’nin kaynak kodunu inceledi: keşfetmek giyilebilir cihazın bazı eski versiyonlarının gerçekten de UWB desteğine sahip olduğu. Görünüşe göre bu özellik Haziran ayında kaynak kodundan kaldırıldı.

Kamila Wojciechowska Piksel İzle 2 UWB

Google’ın yeni akıllı saatten UWB’yi çıkarması çok yazık çünkü bu, bir dizi ilgi çekici özelliğin kapısını açacaktı.

UWB’li bir Pixel Watch 2, teorik olarak Android’in Bul ağımı destekleyerek izleyici etiketlerini ve diğer UWB taşıyan cihazları saatinizle bulmanıza olanak tanırdı.

Kablosuz protokol aynı zamanda dijital araba anahtarları gibi özelliklerin temeli olarak da kullanılıyor; bu nedenle UWB donanımlı bir Google saatinin arabaların kilidini açmak için kullanıldığını hayal etmek çok da zor değil. Son olarak, Pixel Watch 2’nin saati UWB donanımlı bir hoparlöre veya tablete yakın tutarak medya oynatmayı (şarkılar gibi) aktarması teorik olarak mümkün olacaktır.

Peki Google neden bu işlevi saatten kaldırdı? Bunun ya maliyetle ilgili nedenlerden kaynaklandığını ya da şirketin bir tür engelle karşılaşmasından (örneğin pil ömrü endişeleri veya özellikleri geliştirmek için zaman eksikliği) kaynaklandığını tahmin ediyoruz. Yine de Pixel Watch 3’ün UWB desteği getireceğini umuyoruz.


Google, Pixel Watch 2 için UWB desteğini bıraktı ve bu çok yazık

Teknory