X (aka Twitter) şimdi kullanıcılara ödeme yapıyor. Nişan yeminin artmasını bekleyin.

Twitter’ınız için hazırlanın – üzgünüm, X – etkileşim tuzağıyla tıkanmak için besleme. Temmuz ayında, sahibi Elon Musk, Twitter Blue’ya (şimdiki adı X Premium) katılırlarsa, kullanıcılara tweet’leri için ödeme yapma konusunda aylardır verdiği sözü yerine getirdi. Yalnızca belirli uygunluk gereksinimlerini karşılayan ödeme yapan kullanıcılar kaydolabilir. Yaratıcı Reklam Gelir Paylaşımı program: Son üç ayda 15 milyon tweet […]

X (aka Twitter) şimdi kullanıcılara ödeme yapıyor.  Nişan yeminin artmasını bekleyin.

Twitter’ınız için hazırlanın – üzgünüm, X – etkileşim tuzağıyla tıkanmak için besleme.

Temmuz ayında, sahibi Elon Musk, Twitter Blue’ya (şimdiki adı X Premium) katılırlarsa, kullanıcılara tweet’leri için ödeme yapma konusunda aylardır verdiği sözü yerine getirdi. Yalnızca belirli uygunluk gereksinimlerini karşılayan ödeme yapan kullanıcılar kaydolabilir. Yaratıcı Reklam Gelir Paylaşımı program: Son üç ayda 15 milyon tweet gösterimi ve minimum 50$ ödeme. Ödemenin tam olarak nasıl ölçüldüğü belli değil; Musk bunun tam olarak gösterim başına olmadığını söylediancak diğer doğrulanmış kullanıcılara gösterilen reklam sayısına göre.

AYRICA BAKINIZ:

X/Twitter yöneticileri Musk’ın platformunu savunurken çok kötü bir gün geçirdiler

olarak Washington Post bildirildi, öyle görünüyordu Musk ilk olarak sağcı etkileyicileri ödüllendirdi beş rakamlı ödemeleri garanti edecek kadar büyük katılımla. Diğer X kullanıcıları, kazançlarından memnun göründüler, ancak yatırım getirisinin buna değer olduğunu iddia ettiler.

Bu hafta Elon Musk, içerik oluşturuculardan para kazanma için uygunluk gereksinimlerini düşürerek X Premium kullanıcılarının tweet’lerinden para kazanmalarını kolaylaştırdı. Şimdi, X Premium kullanıcılarının son üç ayda yalnızca 5 milyon gösterime, 500 takipçiye ve minimum 10 ABD doları ödemeye ihtiyacı var.

Ödeme ölçüsü belirsiz olsa da, sadece tweet atmak için yüksek dolar ödemeleri olasılığı cazip. Hızlı tweet’lerde veya kolay yanıt vermeyi ve tweet atmayı kolaylaştıran diğer içeriklerde bir artış görmüş olabilirsiniz (“etkileşim tuzağı” veya “öfke tuzağı” olarak da bilinir); gözleriniz için para alma teşvikinden kaynaklanıyor olabilir. Bazı X kullanıcıları kesinlikle şunları fark etmiştir:

X öfke tuzağı gönderenleri zaten ödüllendiriyor – genel olarak sosyal medyanın yaptığı gibi – ve platformlar için bu, kullanıcılar izlemekten veya yorum yapmaktan kendilerini alamadıkları için öfkeyi dolara dönüştürüyor. Bu içerik oluşturucu para kazanma değişikliği, büyük olasılıkla aynısından daha fazlasını getirecek ve X’i olduğundan daha da fazla bir çöplük haline getirecek. Mavi çek hesabı görürseniz aptalca bir soru sorun: yem. Açıkça yanlış bilgi veren bir mavi çek hesabı görürseniz: yem. Bunları gönderen mavi çek olmayan bir hesap görürseniz, mavi çeklerini saklayan bir X Premium kullanıcısı olabilir.

Bunun tam olarak nasıl sonuçlanacağını ileride göreceğiz, ancak ilk birkaç gün herhangi bir gösterge ise, ödeme yapmayan (ve ödeme yapmayan) X kullanıcıları platform tarafından hayal kırıklığına uğramaya devam edecek.

Teknory