Google Podcasts’in artık kesin bir kapanma tarihi var

Google, Eylül ayında Google Podcasts’i tamamen kapatacağını duyurdu. Şirket artık hizmetin nihayet kalabalık Google ürün mezarlığına ne zaman gideceğine dair kesin bir tarih belirledi. Yeni bir destek belgesiGoogle, insanların Mart 2024’e kadar Google Podcasts’i kullanabileceğini duyurdu (h/t ArsTechnica). Bu, hizmetin gelecek yıl Nisan ayında sona ereceği anlamına geliyor. Google ayrıca, Google Podcast aboneliklerini korumak isteyen […]

Google Podcasts’in artık kesin bir kapanma tarihi var

Google, Eylül ayında Google Podcasts’i tamamen kapatacağını duyurdu. Şirket artık hizmetin nihayet kalabalık Google ürün mezarlığına ne zaman gideceğine dair kesin bir tarih belirledi. Yeni bir destek belgesiGoogle, insanların Mart 2024’e kadar Google Podcasts’i kullanabileceğini duyurdu (h/t ArsTechnica). Bu, hizmetin gelecek yıl Nisan ayında sona ereceği anlamına geliyor.

Google ayrıca, Google Podcast aboneliklerini korumak isteyen kullanıcıların aboneliklerini YouTube Music’e aktarmaları için Temmuz 2024’e kadar zamanları olduğunu söylüyor. Kullanıcılar ayrıca verilerini indirip OPML yüklemelerini destekleyen bir uygulamaya aktararak aboneliklerini başka bir podcast uygulamasına taşıyabilirler.

Google Podcasts 2016 yılında piyasaya sürüldü. Her ikisi de sırasıyla 2012 ve 2020’de kullanımdan kaldırılan Google Listen ve Google Play Müzik Podcast’lerinin yerini aldı. Bu yıl Google, ABD’li kullanıcılar için YouTube Müzik’te podcast desteğini başlattı. YouTube Müzik uygulamasında ses ve video sürümleri arasında geçiş yapabileceğiniz ve podcast’leri çevrimdışı ve arka planda dinleyebileceğiniz podcast’ler için özel bir bölüm bulunur.

Google Podcasts’in artık kesin bir kapanma tarihi var

Teknory