Google toplu işlem anlaşmasından payınızı alın

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Bir Google toplu dava anlaşması, kullanıcılara ödenmeye hazır. Anlaşmadan para almak için Amerikalı olmanız ve Ekim 2006 ile Eylül 2013 arasında Google Arama’yı kullanmış olmanız gerekir. Çoğu insanın 8,00 dolardan daha az alması muhtemeldir. Ağustos ayında, Google’ın ana şirketi Alphabet, Inc., gizlilikle ilgili bir toplu dava için ödeme […]

Google toplu işlem anlaşmasından payınızı alın

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Bir Google toplu dava anlaşması, kullanıcılara ödenmeye hazır.
  • Anlaşmadan para almak için Amerikalı olmanız ve Ekim 2006 ile Eylül 2013 arasında Google Arama’yı kullanmış olmanız gerekir.
  • Çoğu insanın 8,00 dolardan daha az alması muhtemeldir.

Ağustos ayında, Google’ın ana şirketi Alphabet, Inc., gizlilikle ilgili bir toplu dava için ödeme yapmayı kabul etti. Dava, şirketi kullanıcıların arama sorgularını “kasıtlı, sistematik ve tekrar tekrar üçüncü taraflara depolamak ve ifşa etmekle” suçlayan 2013 tarihli bir dosyalamayla ilgiliydi. Google, yanlış yaptığını kabul etmeyi reddetti, ancak 23 milyon dolarlık bir anlaşma ödemeyi kabul etti.

Bugün, yerleşim yöneticilerine Google toplu dava parasından bir miktar istediğinizi bildirebilirsiniz. Tek yapman gereken yerleşimin web sitesini ziyaret edin ve bilgilerinizi doldurunuz. Uygun olabilmek için Amerikalı olmanız ve Ekim 2006 ile Eylül 2013 arasında bir Google Arama sonucu bağlantısını tıklamış olmanız gerekir. Yani bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde 18 yaşın üzerindeki hemen hemen herkestir.

Yöneticiler, ortalama yerleşimin yaklaşık 7,70 ABD Doları olmasını beklemektedir. Ancak, ödeme için kaç kişinin kaydolduğuna bağlı olarak bu sayı azalabilir veya artabilir.

Hak talebinde bulunmak için 31 Temmuz 2023’e kadar vaktiniz var. Bu arada bir mahkeme anlaşmayı Ekim ayında onaylayacak. Mahkemenin değişiklik talep etmesi veya temyizin şartları değiştirmesi ihtimali vardır. Ancak bu, ödemeyle olan durumunuzu etkilemez, sadece miktarı değiştirebilir veya ödemeyi aldığınızda gecikebilir.

Google toplu işlem anlaşmasından payınızı alın

Teknory