Google’ın hızlı ayarlar menüsünü beğenmediniz mi? Sadece (Malzeme) sen değilsin

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR ASUS verileri, çoğu Zenfone 9 kullanıcısının hala eski hızlı ayarlar menüsünü tercih ettiğini gösteriyor. Neredeyse beş Zenfone 9 sahibinden biri de sistem animasyonlarını hızlandırıyor. Google, 2021’in Android 12 güncellemesiyle, duvar kağıdınıza dayalı tema renkleri ve widget’lara vurgu yapan Material You design dilini tanıttı. Bununla birlikte, şirket tarafından toplanan ve […]

Google’ın hızlı ayarlar menüsünü beğenmediniz mi?  Sadece (Malzeme) sen değilsin

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • ASUS verileri, çoğu Zenfone 9 kullanıcısının hala eski hızlı ayarlar menüsünü tercih ettiğini gösteriyor.
  • Neredeyse beş Zenfone 9 sahibinden biri de sistem animasyonlarını hızlandırıyor.

Google, 2021’in Android 12 güncellemesiyle, duvar kağıdınıza dayalı tema renkleri ve widget’lara vurgu yapan Material You design dilini tanıttı.

Bununla birlikte, şirket tarafından toplanan ve paylaşılan ASUS Zenfone 9 kullanıcı verileri Android Yetkilisi Zenfone 10 lansmanından önce, Material You ile getirilen her değişikliğin bir smaç olmadığını gösteriyor. Veriler ayrıca bize genel olarak kullanıcı alışkanlıkları hakkında bazı ilginç bilgiler veriyor.

Eski hızlı ayarlar menüsü çılgınca popüler

Belki de son Android sürümlerindeki en kutuplaştırıcı değişiklik, revize edilmiş hızlı ayarlar menüsüdür ve eski küçük simgeler yerine daha büyük balon benzeri simgeler içerir. Bu değişiklik aynı zamanda ekranda çok daha az hızlı ayar simgesi olduğu anlamına gelir.

Çoğu ASUS Zenfone 9 kullanıcısı, eski hızlı ayarlar stiline geri dönmek için kendi yollarından çıktı.

Neyse ki ASUS, kullanıcıların eski hızlı ayarlar düzenine geçmesine izin veriyor ve %71’lik büyük bir oranın eski kullanıcı arayüzünü kullanmasına karşılık %29’luk yeni paneli kullandığı ortaya çıktı. Yeni hızlı ayarlar paneli stili varsayılan seçenek olduğu için bu özellikle ilginçtir, yani 10 Zenfone 9 sahibinden yedisi bir şeyleri değiştirecek kadar sinirlenmiştir.

Ayrıntılı diğer kullanıcı arayüzü alışkanlıkları

ASUS Zenfone 9 kutusu ve şarj cihazı

Robert Triggs / Android Otoritesi

Ayrıca Zenfone 9 sahiplerinin neredeyse %20’sinin (kesin olarak %18,5) animasyon ölçeğini 1x’ten 0,5x’e değiştirdiği ortaya çıktı. Bu değişiklik, daha duyarlı bir deneyim izlenimi vermek için sistem animasyonlarını etkili bir şekilde hızlandırır.

Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmenizi gerektirdiği gerçeği göz önüne alındığında, neredeyse beş Zenfone 9 kullanıcısından birinin bu değişikliği yaptığını görmek özellikle ilginçtir. Bu, açıkçası daha meraklı bir kitlenin alanıdır, ancak aynı zamanda Google’ın bu özelliği geliştirici seçeneklerinden çıkarmak ve gelecekteki bir Android sürümünde standart ayarlar menüsüne getirmek isteyebileceğini düşündürür.

Bazı ASUS kullanıcılarının sistem animasyonlarını hızlandırma kararı, geliştirilmiş animasyonlara (sözde Malzeme Hareketi) en başta Material You’nun bir parçası olmak.

Telefonunuzun yazılımının görünümünden ve verdiği histen memnun musunuz?

7 oy

Duvar kağıtları, modern Android sürümlerinin bir diğer önemli parçasıdır ve Zenfone 9 sahiplerinin %43’ünün ana ekranları için önceden yüklenmiş duvar kağıtlarından birini kullandığı ortaya çıktı. Bu arada, %47’si önceden yüklenmiş bir kilit ekranı duvar kağıdı kullanıyor.

ASUS verileri ayrıca Zenfone 9 kullanıcılarının neredeyse beşte birinin (%17,4) her zaman açık ekranı (AOD) etkinleştirdiğini gösteriyor. Bu özellik, on yılı aşkın bir süredir akıllı telefonlarda kullanılabiliyor ancak Apple’ın bu özelliği benimseme kararı, diğer OEM’lerin iyileştirmeler getirmesiyle sonuçlandı.

Son olarak Tayvanlı şirket, Zenfone 9 kullanıcılarının %50’sinin her zaman karanlık modu etkinleştirmeyi tercih ettiğini de açıkladı. Bu yüzden ASUS’un Zenfone 10’da karanlık modu nasıl geliştirdiğini merak ediyoruz. Bununla birlikte, bu bilgilerden bazıları Zenfone 9 sahiplerinin meraklı olduğunu gösteriyor.

Google’ın hızlı ayarlar menüsünü beğenmediniz mi? Sadece (Malzeme) sen değilsin

Teknory