Google’ın son heykelinde Bugdroid ters bir pasta için takla atıyor

TL;DR Google, koleksiyonundaki en son tatlı temalı heykeli tanıttı. Heykelde, bir pasta tabakasının üzerinde amuda kalkan bir Bugdroid yer alıyor. Heykel, Android 14’ün “ters pasta” kod adını anmak için tasarlandı. Google’ın, Android’in her yeni sürümü piyasaya sürüldüğünde yeni heykelleri ortaya çıkarma alışkanlığı var. Mayıs ayındaki I/O etkinliğinde şirket, Android 14 için kullanılan uzay temalı logodan […]

Google’ın son heykelinde Bugdroid ters bir pasta için takla atıyor

TL;DR

  • Google, koleksiyonundaki en son tatlı temalı heykeli tanıttı.
  • Heykelde, bir pasta tabakasının üzerinde amuda kalkan bir Bugdroid yer alıyor.
  • Heykel, Android 14’ün “ters pasta” kod adını anmak için tasarlandı.

Google’ın, Android’in her yeni sürümü piyasaya sürüldüğünde yeni heykelleri ortaya çıkarma alışkanlığı var. Mayıs ayındaki I/O etkinliğinde şirket, Android 14 için kullanılan uzay temalı logodan ödünç alınan, uzay giysisi giymiş bir Bugdroid’e sahipti. Şirketin artık Android 14’ün kod adını anan yeni bir heykeli var.

Bildiğiniz gibi Google’ın, işletim sisteminin her sürümü için tatlı temalı kod adları kullanma eğilimi vardır. Google bu kod adlarını halka açık olarak kullanmayı bırakmış olsa da uygulama hala devam ediyor. Google, Android 14 için işletim sistemine “ters pasta” kod adını verdi.

Google bugün Pixel donanım etkinliğini tamamladıktan sonra teknoloji devi, Bugdroid heykelleri koleksiyonuna eklenen en son ürünü görücüye çıkardı.

Android14

Yukarıdaki görselde görebileceğiniz gibi, 14 numaralı formayı giyen bir Bugdroid, platform üzerinde tek elle amuda kalkıyor. Formadaki 14 rakamı Android’in 14. versiyonunu temsil ediyor. Muhtemelen bunun nereye gittiğini görebilirsiniz, ancak platformun Bugdroid’in baş aşağı konumda olduğu bir çocuk oyuncağı olması gerekiyor.

Android 14 bugün Pixel cihazlarda kullanıma sunulmaya başlıyor. Güncelleme, Health Connect entegrasyonu ve yeni özelleştirme özellikleri gibi bir dizi özellik ve iyileştirme getirecek. Pixel 4a (5G) ve sonraki sürümlerdeki her Piksel güncellemeye uygundur.

Samsung, Nothing, OnePlus veya başka bir Android telefonunuz varsa, Android 14’ü almak için biraz daha beklemeniz gerekecek. Bu markaların yeni işletim sistemi sürümlerini tam olarak ne zaman piyasaya sürecekleri şu anda bilinmiyor.

Google’ın son heykelinde Bugdroid ters bir pasta için takla atıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow