GTA 6 fragmanının X/Twitter’da sızdırılması Rockstar Games’i resmi sürümü erken yayınlamaya zorladı

Son Grand Theft Auto oyununun piyasaya sürülmesinden bu yana on yıldan fazla zaman geçti, bu nedenle GTA 6’nın 5 Aralık 2023 Salı günü yayınlanan fragman tarihi büyük önem taşıyordu. Ta ki isimsiz bir sızıntıcı, fragmanı Elon Musk’un X’i (eski adıyla Twitter)’a bir gün erken bırakana kadar. Sızan fragman internette dolaşmaya başladığından Rockstar Games bunu açıkça […]

GTA 6 fragmanının X/Twitter’da sızdırılması Rockstar Games’i resmi sürümü erken yayınlamaya zorladı

Son Grand Theft Auto oyununun piyasaya sürülmesinden bu yana on yıldan fazla zaman geçti, bu nedenle GTA 6’nın 5 Aralık 2023 Salı günü yayınlanan fragman tarihi büyük önem taşıyordu.

Ta ki isimsiz bir sızıntıcı, fragmanı Elon Musk’un X’i (eski adıyla Twitter)’a bir gün erken bırakana kadar.

Sızan fragman internette dolaşmaya başladığından Rockstar Games bunu açıkça hissetti. zoraki GTA 6 fragmanının kendi resmi versiyonunu erken yayınlamak. Kar görüntülenebilir Açık Youtube.

@Gta6trailerleak X hesabı görünüşte özel olarak tek bir amaç için kurulmuş: GTA 6 fragmanını sızdırmak. Ortalıkta dolaşan ekran görüntülerine göre video uzun süre yayında kalmadı. X görünüyor askıya alınmış hesap, sızdırılan fragmanı yayınladıktan en fazla bir saat sonra.

The Verge’den Tom Warren’a göre Rockstar, resmi fragmanını halka duyurdu. 10 dakika X, sızdırılan video yükleyiciyi askıya aldıktan sonra.

Artık meşru olduğunu bildiğimiz sızdırılan videoda “$BTC SATIN AL” yazısı vardı filigran tüm klibin üzerine yerleştirilmiş.

Musk’un X’i sızıntılara, korsanlığa ve telif hakkıyla korunan içeriğin yayınlanmasına yabancı değil. X, ödeme yapan X Premium aboneleri için uzun süreli video yüklemelerini sunduğundan beri kullanıcılar video paylaşıyor uzun metrajlı filmler açıkça telif hakkı sahibinin izni olmadan platforma.

X’in CEO’su Linda Yaccarino övünmek Cuma günü, Rockstar’ın Salı günü çıkış tarihini öne çıkaran GTA 6 gönderisinin platformda kaç kez görüntülendiği hakkında.

Yaccarino, “12 saatten kısa sürede 90 milyonun üzerinde görüntüleme” yazdı. “Salı günü görüşürüz!”

Ancak sızıntı sayesinde GTA 6 hayranlarının Salı gününe kadar beklemesine gerek yok.

Teknory