Bugünün Wordle Yanıtı #644 – 25 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala belirsiz mi? Bugünkü Wordle bilmecesinin (#644 – 25 Mart 2023) cevabı SEÇMEN’dir. Sözcük, “oy”dan türemiştir. Etymonline’a göre, orijinal olarak bir yemin, dilek veya ciddi taahhüt olarak tercüme edilen Latince “votum” kelimesinden gelir. Kelimenin bugünkü anlamına evrimi, kaynaklar belirtmese de, muhtemelen yönetmek isteyen birini yasalaştırma bağlamındadır. Bugün çözümü bulmak için dört deneme gerekti. Tahmin etmeye […]

Bugünün Wordle Yanıtı #644 – 25 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala belirsiz mi? Bugünkü Wordle bilmecesinin (#644 – 25 Mart 2023) cevabı SEÇMEN’dir. Sözcük, “oy”dan türemiştir. Etymonline’a göre, orijinal olarak bir yemin, dilek veya ciddi taahhüt olarak tercüme edilen Latince “votum” kelimesinden gelir. Kelimenin bugünkü anlamına evrimi, kaynaklar belirtmese de, muhtemelen yönetmek isteyen birini yasalaştırma bağlamındadır.

Bugün çözümü bulmak için dört deneme gerekti. Tahmin etmeye başlangıç ​​kelimesi “crone” ile başladık ve bu çok şanslı bir seçimdi – sadece üç karoyu sarıya çevirmekle kalmadı, aynı zamanda olası cevap kelimelerini standart 2.315’ten sadece 50’ye indirdi. İkinci tahminden sonra , tahta, bu sayı 21’e düştü ve üçüncü tahmin, umut, bize 14 verdi. Bundan sonra doğru tahmin etmek görünüşe göre çok şanslıydı ve umarız kiremitlerinizi aynı hızla yeşile çevirebilirsiniz. Daha fazla beyin jimnastiği yapma havasındaysanız, Wordle gibi deneyebileceğiniz diğer oyunlar burada.

Teknory