Twitter’ın kuş logosu kaldırıldı, yerine X geldi

Gerçekten yaptı. Elon Musk’ın, Twitter’ın kuş şeklindeki logosunun, platform için bir marka değişikliğini yansıtan X şeklindeki bir logo ile değiştirileceğini açıklamasından kısa bir süre sonra, değişiklik canlıya alındı. Tweet silinmiş olabilir Eski Twitter logosu artık ana sitede görülemez; bunun yerine, yeni X logosu, bir zamanlar kuşun oturduğu sol üst köşeye gururla yerleştirilmiştir. X! Kredi bilgileri: […]

Twitter’ın kuş logosu kaldırıldı, yerine X geldi

Gerçekten yaptı.

Elon Musk’ın, Twitter’ın kuş şeklindeki logosunun, platform için bir marka değişikliğini yansıtan X şeklindeki bir logo ile değiştirileceğini açıklamasından kısa bir süre sonra, değişiklik canlıya alındı.

Eski Twitter logosu artık ana sitede görülemez; bunun yerine, yeni X logosu, bir zamanlar kuşun oturduğu sol üst köşeye gururla yerleştirilmiştir.

X!
Kredi bilgileri: Stan Schroeder/Twitter

Değişiklik henüz tam olarak uygulanmadı; örneğin, Twitter’ın resmi Blog Ve yardım Merkezi kuş şeklindeki logo hala belirgin bir şekilde öne çıkıyor. Bununla birlikte, Twitter’ın tamamen X-fied hale gelmesi an meselesi gibi görünüyor.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter, basın e-postasının otomatik yanıt kaka emojisini kaldırdı

Musk, logonun “geçici” bir logo olduğunu belirttiğinden, şu anda kullanımda olan X şeklindeki logo nihai sürüm olmayabilir. Bu özel logo, Pazar günü Musk tarafından açıklanan, görünüşte doğaçlama bir yarışmada oluşturulan topluluktu. “Bu gece yeterince iyi bir X logosu asılırsa, yarın dünya çapında yayına başlayacağız.” tweet attı (x-ed?). “Ve yakında twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz.”

Ve evet, eğer merak ediyorsan, Musk, “tweetlerin” artık “x’ler” olarak adlandırılması gerektiğini düşünüyor.

Görünüşe göre tarihteki en hızlı yeniden markalaşmalardan birini açıklamakla görevlendirilen Twitter CEO’su Linda Yaccarino şu tweet’i attı: “Hayatta veya iş hayatında ikinci bir büyük izlenim bırakmak için ikinci bir şansın olması son derece nadir bir şey. Twitter büyük bir izlenim bıraktı ve iletişim kurma şeklimizi değiştirdi. Şimdi, X daha da ileri gidecek, küresel şehir meydanını dönüştürecek.”

“X, fikirler, ürünler, hizmetler ve fırsatlar için küresel bir pazar yaratan ses, video, mesajlaşma, ödemeler/bankacılık merkezli sınırsız etkileşimin gelecekteki halidir” diye devam etti. “Yapay zekadan güç alan X, hepimizi yeni hayal etmeye başladığımız şekillerde birbirine bağlayacak. Hayranlar ve eleştirmenler yıllardır Twitter’ı daha büyük hayaller kurmaya, daha hızlı yenilik yapmaya ve büyük potansiyelimizi gerçekleştirmeye itti. X bunu ve daha fazlasını yapacak. Hızlı özellik lansmanlarımızla X’in son 8 ayda şekillendiğini görmeye başladık, ancak daha yeni başlıyoruz” diye yazdı. “X, pekala… her şeyi sağlayabilecek bir platform olacak.”

Twitter’ın her şeyi teslim etmesini beklerken, site topluluğunun bir zamanlar çok sevilen kuşun silinmesine nasıl tepki vereceğini görmek ilginç olacak. Gördüğümüz ilk izlenimlerden bazıları tam olarak hevesli değildi.

Teknory