“Güç Yüzükleri” WB’ye Yeni “LOTR” Filmleri Yapma Konusunda Ne Öğretebilir?

Prime Video ile görüntü Görünüşe göre herkes var Yüzüklerin Efendisi Warner Bros.’un Tolkien’in fantastik dünyasında geçen daha fazla film çekeceğini duyuran son haberlere göre ateş. Birçokları için bu mutlak bir sevinç ama aynı zamanda daha fazla olup olmadığı konusunda bir kez daha endişelenecek olanlar da var. TolkienAmazon’da durumun böyle olduğuna inandıkları için işleri katledilecek. Güç […]

“Güç Yüzükleri” WB’ye Yeni “LOTR” Filmleri Yapma Konusunda Ne Öğretebilir?

Prime Video ile görüntü

Görünüşe göre herkes var Yüzüklerin Efendisi Warner Bros.’un Tolkien’in fantastik dünyasında geçen daha fazla film çekeceğini duyuran son haberlere göre ateş. Birçokları için bu mutlak bir sevinç ama aynı zamanda daha fazla olup olmadığı konusunda bir kez daha endişelenecek olanlar da var. TolkienAmazon’da durumun böyle olduğuna inandıkları için işleri katledilecek. Güç Yüzükleri seri. Warner Bros. ilerlerken en son uyarlamadan ne öğrenebilir?

Yapılan anlaşmanın Warner Bros. yapım şirketi New Line Cinema aracılığıyla çekilen filmleri göreceğini göz önünde bulundurursak, onların çok fazla deneyime sahip olduklarını zaten biliyoruz. Yüzüklerin Efendisi filmler. New Line Cinema, 2001 ve 2003 yılları arasında, şimdiye kadar yapılmış en büyük fantastik destanlar olarak selamlanan orijinal üçlemenin yapımcılığını üstlendi. Kralın Dönüşü En İyi film dahil 10 Akademi Ödülü kazanmaya devam ediyor.

Yapım şirketi bu bölümde de başarısızlığını aşağıdakilerle yaşadı: hobbit üçleme hiçbir yerde bu kadar beğeni toplamıyor. Ölümcül hayranlar, genellikle ilk üçlemede kullanılan pratik efektlere kıyasla aşırı CGI kullanımı ve ayrıca kitaplarda hiç olmayan hikayeler ve karakterler eklemesiyle alay ederler. Tolkien’in çalışmasına gelince, kaynak materyalden uzaklaşmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu, Amazon’un kendileriyle öğrendiği derstir. Yüzüklerin Efendisi seri, Güç Yüzükleri. Daha önce, akış devinin yalnızca haklara sahip olduğu gerçeği Yüzüklerin Efendisi Ve hobbit kitaplar ve ekleri şu soruyu gündeme getirdi: Orta Dünya’nın ikinci çağı hakkında hakları olmadan nasıl yazacaksınız? Silmarillion, Bitmemiş Masallarveya Orta Dünya Tarihi?

Amazon Studios aracılığıyla görüntü

ile yapılan bir röportajda Gösteriş Fuarı, dizi sorumluları JD Payne ve Patrick McKay,

“Haklarına sahip olduğumuz kitaplarda İkinci Çağ için ihtiyacımız olan her şeyin bir versiyonu var. Bu satırların içinde resim yaptığımız ve hakkımız olmayan bir şeyle korkunç bir şekilde çelişmediğimiz sürece, (Tolkien)’in şimdiye kadar ortaya attığı en iyi hikayelerden bazılarını dramatize etmek ve anlatmak için çok fazla hareket alanı ve alan var.”

Bununla birlikte, bu dramatizasyon, kaynak materyalden tamamen saptığı göz önüne alındığında, sıkı Tolkien hayranları arasında pek iyi gitmedi. Galadriel’in ana karakter olarak kullanılması, arkasındaki mantık anlaşılsa da, kitaplardan onun hakkında bildiklerimizin çoğuyla çelişiyordu ve birçok kişinin onun tamamen tanınmaz olduğunu söylemesine neden oldu. Zaman çizelgeleri ve bağlam da büyük ölçüde değiştirildi ve Tolkien’in Orta Dünya’sının pek çok meraklısını gerçekte ne izledikleri konusunda biraz şaşkın bıraktı.

Amazon’un dizisinin başarısız olup olmadığını söylemek için henüz çok erken, ancak ilk sezonuna verilen karışık yanıt, özellikle dizinin beraberinde getirdiği fiyat etiketini düşündüğünüzde tam olarak cesaret verici değildi. İzlenme rakamları etkileyici olmasına ve Rotten Tomatoes’da yeterince iyi bir puan almasına rağmen, eleştirmenler ve hayranlardan birçok yönden eksik olduğu konusunda oldukça fikir birliği var gibi görünüyordu. Warner Bros. daha fazla Orta Dünya hikayesi anlatmak istiyorsa, onları Tolkien’in yazdığı gibi anlattığından emin olmalılar, öyle görünüyor ki, mürekkep onun kaleminden gelmedikçe sayılmazlar.

Mevcut haliyle, Warner Bros.’un filmler, video oyunları, masa oyunları, ticari ürünler, tema parkları ve sahne prodüksiyonlarının yanı sıra “eşleştirme haklarına” sahip olan İsveçli oyun şirketi Embracer Group ile bir anlaşma yaptığını biliyoruz. ” dahil olmak üzere Tolkien’in birçok edebi eserine Silmarillion Ve Númenor ve Orta Dünya’nın Bitmemiş Öyküleri. Tüm bunlar ellerindeyken, umulduğu gibi yolda kalabilmeleri gerekir.

Bununla birlikte, Amazon serisinin kesinlikle işe yarayan yönleri var ve gelecekteki uyarlamalarda daha fazlasını görmeyi umuyoruz. Bu, tüm gösterinin en tartışmalı noktalarından biri haline gelse de, oyuncu kadrosunda çeşitliliğin teşvik edilmeye devam edeceğini umuyoruz. Fanatiklerin ne kadar mızmızlanabileceğine rağmen, bir fantezi diyarında bulunan efsanevi bir yaratığın (veya insanın) ten renginin hikaye veya nasıl anlatıldığı üzerinde gerçekten hiçbir etkisi yoktur ve başlamadan önce, hayır, Tolkien umursamazdı.

Prime Video ile Fotoğraf

Pek çok hayranın diziden keyif aldığı bir başka şey de, Orta Dünya’nın çeşitli ırklarına daha incelikli bir bakıştı. Elflerin ve cücelerin politikalarına ilişkin içgörü, hayranlar tarafından iyi karşılandı, orklara daha yakından bakmak bile memnuniyetle karşılandı. Sağlıklı dostluk hayranlarının hayran olduğu Elrond ve Durin IV gibi zamanlarda bazı ilginç dinamikler yaratan karakterlere daha derinlemesine ve incelikli bir bakış atmamızı sağladı.

Kimsenin şikayet edemeyeceği tek şey görsellerdi; neredeyse her durumda büyüleyiciydiler. Peter Jackson’ın üçlemesi zaten güzeldi, ancak CGI teknolojisinde yapılan sıçramalar ve aynı zamanda filmde kaybolan pratik efektlere geri dönüş sayesinde. HobbitValinor’un İki Ağacı’nın görünümünden, tüm serinin görsel olarak en çarpıcı anlarından biri olan Hüküm Dağı’nın patlamasına kadar gerçekten muhteşem sahneler sunuldu.

Şu anda, gelecek filmler hakkında bilmediğimiz çok şey var. Jackson’a danışıldığını biliyoruz, ancak yönetmenlik için tekrar gemide olacak gibi görünmüyor. Yönetmen, beraberindeki Yüzüklerin Efendisi işbirlikçileri Fran Walsh ve Philippa Boyens, yaptıkları açıklamada film/news/lord-of-the-rings-new-movies-warner-bros-1235533672/#recipient_hashed=33c0c7f173564d79d8924e43d1c145bfb88e74d6fbd13538f00fab0da97eb50e&recipient_salt=cb0a2b15451baa43b0c9176c29dc6a0c313c2568f34a8f29641454571a7a7e55″ target=”_blank” rel=”noreferrer noopener”>Çeşitlilik, Warner Bros. ve Embracer Group’un “yolun her adımında bizi döngünün içinde tuttuğunu” ve ekliyor: “Franchise’ın ilerlemesine ilişkin vizyonlarını duymak için onlarla daha fazla konuşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Warner Bros.'un daha fazla 'Yüzüklerin Efendisi' filmi çekmesine Peter Jackson'ın tepkisi sizi şaşırtabilir
New Line Cinema ile görüntü

Sadece bir danışman olarak bile olsa, ünlü yönetmeni bir şekilde dahil ederek, Orta Dünya’yı tamamen yeni bir nesle getiren orijinal üçlemenin büyüsünü yeniden yakalayabileceklerini umuyoruz. Warner Bros., neyin işe yarayıp neyin yaramadığını titizlikle seçmelerine olanak tanıyan, önceden uyarlanmış pek çok malzemeye sahip oldukları göz önüne alındığında iyi bir konumda duruyor. Yani artık gerçekten bir mazeret yok, değil mi?

Teknory