Luma AI Dream Machine: Nedir, nasıl denenir?

Başka bir rakip, yapay zeka tarafından oluşturulan video halkasına girdi; bu kez, fanatik bir hayran kitlesi oluşturmayı amaçlayan açık metinden videoya modeli. Dream Machine olarak bilinen araç, elbette halihazırda OpenAI’nin “etkileyici derecede karmaşık” çıktılarıyla karşılaştırılıyor. Sora, Bazı kullanıcılar bunun öncü modeli sudan çıkardığını söylüyor. Zaman gösterecek. AYRICA BAKINIZ: iOS 18’de Genmoji nasıl kullanılır? Luma Yapay […]

Luma AI Dream Machine: Nedir, nasıl denenir?

Başka bir rakip, yapay zeka tarafından oluşturulan video halkasına girdi; bu kez, fanatik bir hayran kitlesi oluşturmayı amaçlayan açık metinden videoya modeli.

Dream Machine olarak bilinen araç, elbette halihazırda OpenAI’nin “etkileyici derecede karmaşık” çıktılarıyla karşılaştırılıyor. Sora, Bazı kullanıcılar bunun öncü modeli sudan çıkardığını söylüyor. Zaman gösterecek.

AYRICA BAKINIZ:

iOS 18’de Genmoji nasıl kullanılır?

Luma Yapay Zeka Rüya Makinesi Nedir?

Dream Machine, 3D model oluşturucunun arkasındaki beyin olarak bilinen San Francisco’daki yapay zeka girişimi Luma AI tarafından yaratıldı. Cin.

Luma AI, video teklifini bir abonelik ücretinin arkasına atmak yerine, herkesin kullanabileceği ve deneyebileceği ücretsiz bir model başlatmaya karar verdi. Ayrıca önümüzdeki aylarda geliştirici dostu bir API’nin (Sora) piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak kitlelere yönelik.

AI meraklıları, bazıları da dahil olmak üzere hemen yeni jeneratörün sınırlarını zorlamaya başladı. birbirine bağlı deneyler Midjourney gibi Luma dışı araçlar kullanılarak oluşturulan statik AI görüntülerini canlandırmak için Dream Machine’i kullanma.

Mashlanabilir Işık Hızı

İlk kullanıcı örneklerinin oldukça büyük bir kısmı aynı zamanda ünlü sanat eserlerinin tüyler ürpertici derecede hareketli, “canlı” rekreasyonlarını da içermektedir. İnci Küpeli Kız ve Doge (huzur içinde yat).

Ama ötesinde Harry Potter’ın-esque yaşayan portreler, Beta test uzmanları aracın “akıcı hareket ve tutarlı hikaye anlatımını korurken belirli nesneleri, karakterleri, eylemleri ve ortamları aslına sadık bir şekilde oluşturabildiğini” söylüyor. VentureBeats bildirdi. Şirketin daha büyük amacının, hikaye taslağı ve karakter destekleri de dahil olmak üzere hemen hemen her türlü video konseptini “hayal edebilen” “evrensel bir hayal gücü motoru” yaratmak olduğu belirtiliyor. Müzik videolarıve sonunda tam uzunlukta filmler.

Luma AI Dream Machine’i nasıl deneyebilirim?

Dream Machine şu anda mevcut Luma Laboratuvarları web sitesi.

Başlamak için kullanıcıların kişisel bir Google hesabıyla oturum açması gerekir. Lansman sonrası yüksek trafik nedeniyle Luma AI şu anda kullanıcıları günde yalnızca 10 ücretsiz video üretimiyle sınırlıyor.


Kredi: Luma AI / Mashable ekran görüntüsü

Ancak erken video çıktılarının oluşturulmasının bazen biraz zaman alabileceği unutulmamalıdır. Tam uzunlukta bağımsız filminizi yapmak için kullanmaya kararlıysanız, gününüzün çoğunu bloke ettiğinizden emin olun.

Konular
Yapay zeka

Teknory