Güçsüz Nintendo Switch, 2023’te hala harika olacak

Nintendo Switch’ten bir daha asla şüphe duymuyorum. Geçen hafta birçok Amerikalı gibi ben de Şükran Günü için eve gittim. Switch’imi yanımda getirmemeyi seçtim çünkü bir şekilde yoluma devam ettim. karşılaştırıldığında eski ve güçsüzdür. PlayStation 5 ve Xbox X Serisive ayrıca, ev sahibi olduğum son birkaç yıl (tecrit ve uzaktan çalışma sayesinde) taşınabilirliğini benim için anlamsız […]

Güçsüz Nintendo Switch, 2023’te hala harika olacak

Nintendo Switch’ten bir daha asla şüphe duymuyorum.

Geçen hafta birçok Amerikalı gibi ben de Şükran Günü için eve gittim. Switch’imi yanımda getirmemeyi seçtim çünkü bir şekilde yoluma devam ettim. karşılaştırıldığında eski ve güçsüzdür. PlayStation 5 ve Xbox X Serisive ayrıca, ev sahibi olduğum son birkaç yıl (tecrit ve uzaktan çalışma sayesinde) taşınabilirliğini benim için anlamsız hale getirdi.

AYRICA BAKINIZ:

‘Pokémon Scarlet & Violet’in seriyi daha da modernleştirmesinin 3 yolu

Ve sonra gerçekten (çok hafif bir COVID vakası) kaptım ve Kansas’ta video oyunu olmadan fazladan bir hafta mahsur kaldım. Okuyucular, Switch’i, beni bir haftalık aşırı can sıkıntısından kurtaracağı zamandan daha fazla takdir etmemiştim. Üzerinde düşündükten sonra, Nintendo’nun uzun süredir kullanılan avuçiçi melezinin, Game Pass, PS5’ler ve PS5’ler dünyasında bile hala sevgimizi hak ettiğini fark ettim. Buhar Desteleri.

Beygir gücü düşük, harika ayrıcalıklar yüksek

‘Pokémon Scarlet and Violet’ her zaman çok sıcak görünmüyor.
Kredi bilgileri: Nintendo

Bu günlerde meraklı çevrelerde Switch konusu gündeme geldiğinde, tartışma genellikle (ve hızlı bir şekilde) teknolojik olarak çağın ne kadar gerisinde kaldığına dönüyor. Ama bu her zaman böyleydi. Tablet donanımında çalıştığı göz önüne alındığında, piyasaya sürüldüğünde zaten geçerliliğini yitirmişti. Şimdi, adil olmak gerekirse, pek çok insan bunu umursamıyor; anahtar satıldı 114 milyon konsol dünya çapında ve anekdot olarak, video oyunları dışında ilgi alanları olan kişiler için tercih edilen konsol olmaya devam ediyor. Ancak oyun oynamayı bir tutku olarak görenler için, ilerleme yürüyüşü Switch’i geride bıraktı.

Son zamanlarda yayınlananlara bakmak yeterli Pokémon: Kızıl ve Menekşe ne demek istediğimi görmek için Belirli bir franchise’ı canlandırmak için çok şey yapan çok iyi oyunlardır, ancak sıklıkla çirkin görseller ve daha çirkin performans üretirler. Doku kalitesi genel olarak düşüktür, Pokémon sıklıkla oyuncunun hemen önünde belirir ve kaybolur ve oyun zaman zaman ağır çekimde dümdüz ilerler. Nintendo bile özellikle bu sorunları çözme sözü verdi, şirketin genellikle yapmadığı bir şey. Kare hızı ile çözünürlük arasındaki farkı bilmeyen daha sıradan oyuncular bile bir şeylerin yolunda gitmediğini anlayabilir. kapalı orada.

Pokémon en korkunç son örnek olabilir, ancak diğer Switch münhasırları gibi Xenoblade Günlükleri 3 ve Metroid Korkusu benzer sorunlar yaşamış.

Ancak, Switch istisnalarıyla ilgili sorunları tartışırken, önemli bir şeyi gözden kaçırmak kolaydır: Bunlar hâlâ Switch’e özel. Daha üstün bir PS5 sürümü yok gibi değil. Pokémon orada performans sorunlarını düzeltir. Nintendo’nun genel olarak mükemmel oyunlarını oynamak için Nintendo’nun konsoluna ihtiyacınız var. Cehennem, Ksenoblade 3 yılın en sevdiğim oyunu ve bejesus’u oynadım Yaşlı Yüzük.

Benzer çizgilerin yanı sıra, Switch, bağımsız oyunlar için hala harika bir yuva. için hala tercih ettiğim platformdur. Stardew Vadisiçünkü bu, kısa oyun oturumları için mükemmel şekilde uygun bir oyundur. 2020’nin en iyi video oyunu Hades Switch’e diğer konsollardan önce geldi ve bu mantıklıydı. Açarsınız, 20 dakika oynarsınız ve ardından günün geri kalanına devam edersiniz. Oyuncular da buna bayıldı Hades Switch eShop satış tablolarına hakim oldu ne zaman çıktı

Oh, ve Nintendo’nun ana Switch sürümleriyle hala işi bitmedi. Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları Mayıs 2023’te piyasaya sürülecek. Bunun için bir aylık PTO rezerve etmem gerektiğini bana hatırlat.

taşınabilir hüner

Buhar Destesi

Steam Deck harika, ancak Switch’e tamamen rakip değil.
Kredi bilgileri: Dustin Drankoski / Mashable

Elbette pek çok insan hareket halindeyken oyun oynamayı sever, ben sevmesem bile. Switch’imi yuvasından neredeyse hiç çıkarmam ama arkadaşlarımın çoğu Switch’lerini bu şekilde oynuyor. Genel olarak, kullanıcı tabanı bölünmüştür. Göre Nintendo’nun kendi istatistikleriinsanların yaklaşık yüzde 20’si çoğunlukla kenetlenmiş, yüzde 30’u çoğunlukla elde ve geri kalanı her ikisinin bir karışımını kullanıyor.

Switch’in imza niteliğindeki taşınabilirliğiyle ilgili tek sorun, Valve’ın Steam Destesi sayesinde artık şehirdeki tek oyun olmaması.

Ve kağıt üzerinde (pratikte olduğu gibi, birçok yönden), Steam Deck, Switch’ten üstündür. Kullanıcıların daha yeni, görsel olarak daha karmaşık bilgisayar oyunları oynamasına izin vererek çok daha güçlüdür. oyun kitaplığı da Steam’de bulunanlarla sınırlı değil, çünkü Steam Deck’i olan tanıdığım neredeyse herkes onu diğer konsolların öykünmesi için kullanıyor. Steam Destesi gerçek bir her şey dahil.

Aynı zamanda çok daha pahalı, en ucuz model için 400 $ ‘dan geliyor ve tüm zilleri ve ıslıkları istiyorsanız 650 $’ a kadar çıkıyor. Karşılaştırıldığında, en pahalı OLED Anahtarı model sadece 350 dolar. Steam Deck’in bazı modelleri de tedarik kısıtlamalarına tabidir ve ortaya çıkması haftalar (veya aylar) alabilirken, Switch’i bulmak çok daha kolaydır.

AYRICA BAKINIZ:

‘Xenoblade Chronicles 3’, Nintendo’nun en iyi haliyle en bilinmeyen serisidir

Oh, ve Steam Deck’in taşınabilirliği, pil ömrü nedeniyle biraz azaldı. bilgisayar oyuncusu‘nin testleri, aşağıdaki gibi oyunlar oynayarak pili 90 dakikadan daha kısa sürede boşaltabileceğinizi buldu: Forza Ufuk 5oysa ben bir Switch’ten üç veya dört saatten daha az (çok iyi değil ama daha iyi) yararlanabildim.

Aile eğlencesi

Kirby ve Unutulmuş Topraklarda Kirby ve Waddle Doo

Arkadaşlarla her şey daha güzel.
Kredi bilgileri: Nintendo

Switch’in Xbox, PlayStation ve Steam Deck üzerinden yaptığı son önemli şey, aşırı aile dostu olması. Nintendo’nun oyunları genellikle sevimli ve renklidir, elbette, Mario ve Kirby gibi olgun oyunlar Switch’i süslerken, Görev çağrısı diğer platformlara yönlendirilir. Ancak mesele sadece estetik değil. Nintendo, oyunlarının çoğunu aile oyunu düşünülerek oluşturur.

Herşeyden Super Smash Bros. Ultimate ile Mario Kart 8 Deluxe ve hatta Kirby ve Unutulmuş Topraklar ister rekabetçi ister işbirlikçi olsun, yerel çok oyunculu bir şekilde veya başka bir şekilde destekler. Joy-Cons’u her zaman konsoldan çıkarabilir ve anında iki (küçük, rahatsız edici) kontrol cihazına sahip olabilirsiniz. Dürüst olmam gerekirse: PS5’ime birden fazla kontrol cihazını nasıl bağlayacağımdan bile emin değilim çünkü üzerinde hiç yerel bir çok oyunculu oyun oynamadım. Buna karşılık, son altı yılda yaptığım yerel oyunların neredeyse tamamı Nintendo’nun donanımındaydı.

Tabii ki değil her şey Anahtardaki gökkuşakları ve kelebekler. Ksenoblade 3 biraz daha ciddi bir şeye ihtiyacınız varsa, savaş ve propaganda hakkında.

Tüm bunlar, Switch’imi ülke çapında bir seyahate yanımda getirmeme kararımdan pişman olduğumu ve aynı hatayı bir daha yapmayacağımı söylemek içindir. Daha pahalı, daha parlak oyuncaklar lehine onu görmezden gelebilen küçük konsola üzgünüm.

COVID’im varken Pokédex’imi doldurmak istedim.

Teknory