Güvenlik Politikası Nedeniyle Ekran Görüntüsü Alınamıyor—Bu Düzeltmeleri Deneyin

Ekranınızın fotoğrafını çekmeye çalışırken “Güvenlik Politikası Nedeniyle Ekran Görüntüsü Alınamıyor” mesajını görmek sinir bozucu olabilir. Çevrimiçi olarak bazı değerli bilgiler bulmuş olabilirsiniz ve bunları ekranınızda sunulduğu şekliyle birisiyle paylaşmak isteyebilirsiniz. Bir ekran görüntüsü tam da bunu yapmanın mükemmel bir yolu olabilir. Ne yazık ki, günümüzün güvenlik ve gizliliğe odaklanması, özellikle oturum açma seçenekleri veya hesap […]

Güvenlik Politikası Nedeniyle Ekran Görüntüsü Alınamıyor—Bu Düzeltmeleri Deneyin

Ekranınızın fotoğrafını çekmeye çalışırken “Güvenlik Politikası Nedeniyle Ekran Görüntüsü Alınamıyor” mesajını görmek sinir bozucu olabilir. Çevrimiçi olarak bazı değerli bilgiler bulmuş olabilirsiniz ve bunları ekranınızda sunulduğu şekliyle birisiyle paylaşmak isteyebilirsiniz. Bir ekran görüntüsü tam da bunu yapmanın mükemmel bir yolu olabilir.

Ne yazık ki, günümüzün güvenlik ve gizliliğe odaklanması, özellikle oturum açma seçenekleri veya hesap bilgileri bulunan sayfalar için ekran görüntüsü almayı zorlaştırıyor. Bu senaryo, kişisel cihazlarda sinir bozucu olabilir. İşle ilgili olarak, şirket ekran görüntülerini önleyen güvenlik politikaları uygulayabilir. Peki, “Güvenlik Politikası Nedeniyle Ekran Görüntüsü Alınamıyor” mesajını nasıl giderirsiniz? İster iş ister kişisel ihtiyaçlar için olsun, bu soruna yönelik en iyi düzeltmelerden bazılarını öğrenmek için bu makaleyi takip edin.

Ekran Görüntüsü Kısıtlamalarına Neden Olan Yaygın Nedenler

Genel olarak, mobil cihazlarınızda belirli ekranların/sayfaların ekran görüntülerini engellemenin nedenleri arasında şunlar yer alır:

 • Tarayıcı tabanlı sorunlar için: Ekran görüntüsü yakalama özelliği, Google Chrome ve Firefox aracılığıyla Gizli Mod’da gezinirken kullanılamayabilir.
 • Uygulama tabanlı sorunlar için: Bazı uygulamalar, oturum açma veya ödeme ekranları gibi belirli ekranlarda ekran görüntüsü yakalamayı devre dışı bırakır.
 • Cihaz tabanlı sorunlar için: Cihazınızda bir ekran görüntüsü yakalama kısıtlaması etkinleştirilmiş olabilir.

Resim çekmek için başka bir cihaz kullanmak bir seçenek olsa da ideal değildir. Kısıtlanmış ekran görüntülerini yakalamanın en yaygın yöntemlerinden bazıları aşağıda verilmiştir.

Chrome Gizli Modunda Engellenen Ekran Görüntülerini Düzeltme

Gizli modda göz atmanın amacı oturumları gizli tutmak olduğundan, Chrome ve Firefox varsayılan olarak ekran görüntüsü yakalama özelliğini devre dışı bırakır.

Kişisel veya iş Android cihazınızı kullanarak Gizli modda ekran görüntüsü almak için Chrome “işaretler menüsüne” gitmeniz gerekir. Chrome’un deneysel özelliklerinin bulunduğu yer burasıdır. Bu seçenek yalnızca Chrome’un belirli sürümlerinde mevcuttur.

Chrome’da Gizli Mod için ekran görüntülerini etkinleştirmek için aşağıdakileri yapın:

 1. Öğle yemeği “Krom.”
 2. Sonra girin chrome://flags adres çubuğuna tırnak işaretleri olmadan.
 3. “Chrome://flags” ekranında şunu yazın: Incognito Screenshot arama kutusuna tırnak işaretleri olmadan. “Gizli Ekran Görüntüsü” seçeneği artık sonuçlarda görünüyor.
 4. Altındaki açılır menüyü tıklayın ve ardından “Etkinleştirilmiş.”
 5. Değişikliklerin geçerli olması için tıklayın “Yeniden başlat” sağ alt köşeye doğru.

Firefox’ta Gizli Modda Engellenen Ekran Görüntülerini Düzeltme

Kişisel veya iş cihazlarında Firefox gizli taramasında ekran görüntülerine izin vermek için aşağıdakileri yapın:

 1. Öğle yemeği “Firefox” ve üzerine tıklayın “dikey üç nokta” (üç noktalı menü) ekranın sağ alt bölümünde.
 2. Seçme “Ayarlar.”
 3. Alta doğru, seçin “Özel tarama.”
 4. Ardından, “Gizli taramada ekran görüntülerine izin ver” seçenek.

Ekran Görüntülerini Önleyen Cihaz Kısıtlamalarını Düzeltme

Siz ayarlamadıkça veya PIN istemleri ve desen ekranları gibi Android veya iOS ayarlarında önceden etkinleştirilmedikçe, kişisel cihazlar için herhangi bir kısıtlamanız olmamalıdır. Ancak, işletmeniz veya telefon üreticisi tarafından aşağıdakileri içerebilen bir ekran görüntüsü yakalama kısıtlaması da getirilmiş olabilir:

 • İş veya okul tarafından sağlanan Android cihazlar: Ayarlar, şirket güvenlik politikası nedeniyle ekran görüntüsü alınmasını önlemek için cihaz tabanlı veya hesap tabanlı bir kısıtlamaya sahip olabilir.
 • Özel sektöre ait Android cihazlar için: Üretici, ekran görüntülerine bir kısıtlama getirmiş veya özellik devre dışı bırakılmış olabilir.

Alternatif Düzeltmeler

Bir kurum tarafından verilen cihazlar için, bunun kasıtlı bir kısıtlama olup olmadığını sormak ve cihazı kullanarak ekran görüntüsü almayla ilgili tavsiyelerini almak için BT departmanıyla iletişime geçmeyi düşünebilirsiniz.

Yüksek Güvenlikli Uygulama Kısıtlamaları

Finans ve para yönetimi uygulamaları ve gizli verileri depolayanlar gibi bazı uygulamaların ihtiyaç duyduğu ve gerektirdiği yüksek güvenlik düzeyi nedeniyle, bu platformlarda ekran görüntüsü özelliği devre dışı bırakılabilir.

Ayrıca Facebook ve Netflix, gizlilik koruması veya telif hakkıyla korunan içerik nedeniyle ekran görüntüsü yakalamayı devre dışı bırakabilir.

Alternatif olarak, kullandığınız uygulama veya cihaz modeli, ekran görüntüsü almanızı engelleyen kısıtlamayı devre dışı bırakmanıza izin verebilir. Hangi seçeneklerin mevcut olduğunu görmek için uygulama ayarlarına gitmeyi deneyin.


Ekran görüntüsü yakalama özelliği, bilgileri daha sonra başvurmak üzere kaydetmek veya bir ekranı bütünüyle birine göndermek için harikadır. Ancak ekran görüntüsü yerine “Güvenlik politikası nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor” mesajı ile karşılaşılması insanın balonunu patlatabilir. Şans eseri, uygulamayı devre dışı bırakmak veya kaldırmak veya bir ekran görüntüsü yakalama uygulaması yüklemek gibi bunun üstesinden gelmenin yolları vardır.

Şimdi size bu aksiliği çözmenin yollarını gösterdiğimize göre, bunun nedeni neydi ve siz bunu düzeltmek için ne yaptınız? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Ek SSS

Kısıtlanmış Ekran Görüntüleri almak için Telefonumdan Güvenlik İlkelerini Kaldırabilir miyim?

Belirli politikaları kaldırmanın tek olası yolu, telefonunuzda Google Device Policy uygulamasının bulunmasıdır ki bu çoğu kişide yoktur. Uygulama yalnızca G Suite kullanan işletmeler içindir.

İş Gmail hesabınızın kaydını silip bunun yerine Android Device Policy kullanarak tekrar ekleyebilirsiniz, ancak bu işinizi kaybetmek anlamına gelebilir.

Telefonun size verildiğini veya Google Device Policy yüklü kullanılmış bir iş telefonu satın aldığınızı varsayalım. Bu durumda, Google Device Policy’yi kaldırabilir, ancak önce ilişkili Google hesaplarının kaydını silebilirsiniz.

Aşağıdaki talimatları kullanarak kaldırın:

1. “Ayarlar”a gidin. ve “Uygulamalar” veya “Uygulamalar ve bildirimler” üzerine dokunun.

2. Uygulama listesini açmak için “Tüm ### uygulamaları gör” seçeneğine dokunun. Eski telefonlar doğrudan listeye gider. “Cihaz Politikası” uygulamasına tıklayın.

3. “Kaldır” veya “Devre Dışı Bırak”ı seçin, ardından “Tamam”a dokunun.

4. Uygulamayla ilişkili hesapların kaydını kaldırın, ardından uygulamayı devre dışı bırakın ve kaldırın.

5. “Google Apps Device Policy”yi başlatın.

2. “Durum” sayfası aracılığıyla, cihaza kaydettiğiniz hesaplar için “Kaydı iptal et” seçeneğine tıklayın.

3. Ardından, aşağıdakilerden birine gidin:

· Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet veya

· Ayarlar > Uygulamalar.

4. Uygulamaya tıklayın.

5. Seçin Kaldır veya Devre dışı bırakmakardından “ üzerine dokunun.TAMAM

Alternatif olarak, uygulamayı kaldırmak için cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Ancak, tüm verileri, uygulamaları ve ayarları kaldıracağı için cihazınızı yedeklemeniz önemle tavsiye edilir.

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdakileri yapın:

1. Başlat Uygulamalar ana ekranınızdan.

2. Seçin Ayarlar > Yedekle ve sıfırla.

3. Seçin Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama).

4. Seçin Cihazı sıfırla.

5. tıklayın Her şeyi sil.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow