‘Heart of Stone’ Yıldızı Gal Gadot, Bir Erkek Rolünü Oynamakla İlgilenmedi

Netflix üzerinden görüntü Yeniden yapımlarda, yeniden başlatmalarda ve hatta orijinal projelerde cinsiyet değiş tokuş edilen rollerle ilgili söylem, Gal Gadot’un yaklaşan Netflix gişe rekorları kıran filmiyle pek çok tatsız fikir üretiyor. Taş kalpli kesinlikle internetin en karanlık köşelerini karıştırabilecek bir projenin resmini çiziyor. Yönetmen Tom Harper’ın dünyadaki James Bonds, Jason Bournes ve Ethan Hunts’ı modası […]

‘Heart of Stone’ Yıldızı Gal Gadot, Bir Erkek Rolünü Oynamakla İlgilenmedi

Netflix üzerinden görüntü

Yeniden yapımlarda, yeniden başlatmalarda ve hatta orijinal projelerde cinsiyet değiş tokuş edilen rollerle ilgili söylem, Gal Gadot’un yaklaşan Netflix gişe rekorları kıran filmiyle pek çok tatsız fikir üretiyor. Taş kalpli kesinlikle internetin en karanlık köşelerini karıştırabilecek bir projenin resmini çiziyor.

Yönetmen Tom Harper’ın dünyadaki James Bonds, Jason Bournes ve Ethan Hunts’ı modası geçmiş ve alakasız kalıntılar olarak etkili bir şekilde etiketlemesi çok uzun zaman önce değildi, yıldız ve yapımcı Gadot da açıkça belirterek potansiyel olarak hain yabani otların arasına girdi. “Şimdiye kadar birçok kez yapılmış bir erkek hikayesi” anlatmak istemiyorum.

taştan kalp netflix
Netflix aracılığıyla

Bir röportajda bu duyguları ikiye katlama – hatta üçe katlama – Toplam filmDCU gazisi neden mücadele etmeyi düşünmediğini açıkladı. Taş kalpli orijinal olarak bir erkek oyuncu için yazılmış ve oyuncu kadrosu geldiğinde basitçe kadınla değiştirilen bir parça olsaydı.

“Aksiyon türünde bunu yapan bir kadın karakter hakkında harika bir hikaye göstermek istedim. Sağ? O gelişiyor. Ama aynı zamanda, kaç kez cinsiyet değiştirdiler? Tamamen erkeklerle ilgili bir hikayeyi alıp bir kadına çeviriyorlar ve sonra gidip onu mu çekiyorlar? Benim için DNA’da yapmak çok önemliydi. Taş kalpli biraz farklı çünkü erkekler ve kadınlar farklı. Farklı inşa edilmişler, farklı çalışıyorlar.”

Tabii ki, bu bizi Gadot’un daha önce görüp görmediğini merak etmemize neden oluyor. TuzAngelina Jolie başrolü oynamadan önce, başlangıçta bir Tom Cruise aracı olarak yazılmıştı. Bu örnekte işler oldukça iyi çıktı, ama belki de bu kuraldan çok istisnadır. Her iki durumda da, nasıl olduğunu göreceğiz Taş kalpli 11 Ağustos’ta Netflix’e geldiğinde ücretler.

Yazar hakkında

avatarı

Scott Campbell

Haberler, incelemeler, röportajlar. Keanu Reeves’i yorumlamak için; Kelimeler. Bir sürü kelime.

Teknory