Heather Fink, Oyuncuların Grevlerinin Sektör Dışı İnsanlar İçin Gerçekte Ne İfade Ettiğini Açıklıyor

Gelecek hakkında kafası karışık olan bazı insanlar olabilir. aktörlerin grevi. Ve yazarların grevinin hala devam ettiği düşünülürse bu adil. film yönetmeni Heather Fink, bu grevlerin neden önemli olduğunu anlamaya yardımcı olmak için grev sıralarını oluşturanların ne için mücadele ettiğine dair basit ama uzun bir açıklama yapıyor. Twitter’da Fink, iki sendikanın ne için mücadele ettiğine değindi. […]

Heather Fink, Oyuncuların Grevlerinin Sektör Dışı İnsanlar İçin Gerçekte Ne İfade Ettiğini Açıklıyor

Gelecek hakkında kafası karışık olan bazı insanlar olabilir. aktörlerin grevi. Ve yazarların grevinin hala devam ettiği düşünülürse bu adil. film yönetmeni Heather Fink, bu grevlerin neden önemli olduğunu anlamaya yardımcı olmak için grev sıralarını oluşturanların ne için mücadele ettiğine dair basit ama uzun bir açıklama yapıyor.

Twitter’da Fink, iki sendikanın ne için mücadele ettiğine değindi. Ele alınan başlıca sorunlardan bazıları, yalnızca bir araç olarak düşünülmesi ve işlerin yerini almak veya aktörlerin benzerliğini izinsiz olarak kullanmak için kullanılmaması gereken yapay zekanın kullanımıdır. Bir diğer konu da, yazarların ve oyuncuların, onun yozlaşmış olarak tanımladığı “uygun ölçümleri sağlamayı reddetmesi” nedeniyle artıkları almadığı yeni medya ile ilgili.

Ayrıca oyunculara ve yazarlara adil bir ücret ödenmediğine ve onlarca yıl önce yapılan müzakerelerin artık medyanın bugün tüketilme biçimine uymadığına dikkat çekti. Bu nedenle daha iyi ücretler ve çalışma koşulları için mücadele ediyorlar.

Fink, bu sorunlara ek olarak, COVID-19’un kendi kendine kaset seçmeleri gibi oyunculuk endüstrisi üzerindeki etkisini de vurguluyor. Yazarlarla müzakereye “isteksiz” olan yapımcılara seslendi ve sağlık sigortası gibi konularda bu grevin protestocuları nasıl etkileyeceğini tartıştı. İnsanlardan beğenmedikleri dizi ve filmlerden şikayet etmemelerini, kendilerine keyif verenleri takdir etmelerini isteyerek yazısını bitiriyor.

Screen Actors Guild’in en son greve gittiği 1986’da, Guild’in ev medyasındaki artıkları savunduğu zamandı. 2023 grevleri, yapay zeka, daha iyi çalışma koşulları ve ücretler hakkındaki tartışmalar da dahil olmak üzere, 60 yıldan fazla bir süre önce meydana gelen grevlere biraz benzer olacak.

SAG-AFTRA grevi bu Cuma gece yarısı başlıyor.

Teknory