Hemen Kaldırmanız Gereken 10 Anlamsız Windows Programı ve Uygulaması

Quicktime, ilk olarak 1991’de Apple tarafından geliştirilen, en eski multimedya oynatıcılardan biridir. Quicktime, uzun süredir Windows için de kullanıma sunulmuştur ve programın özellikleri yetersiz olmasa da, Windows için daha iyi medya oynatıcılar mevcuttur — ve Mac OS, bu konuda. Bununla birlikte, program Mac OS’de güncellemeleri almaya devam ederken, Quicktime neredeyse yedi yıldır Windows’ta güncellenmedi, çünkü […]

Hemen Kaldırmanız Gereken 10 Anlamsız Windows Programı ve Uygulaması

Quicktime, ilk olarak 1991’de Apple tarafından geliştirilen, en eski multimedya oynatıcılardan biridir. Quicktime, uzun süredir Windows için de kullanıma sunulmuştur ve programın özellikleri yetersiz olmasa da, Windows için daha iyi medya oynatıcılar mevcuttur — ve Mac OS, bu konuda.

Bununla birlikte, program Mac OS’de güncellemeleri almaya devam ederken, Quicktime neredeyse yedi yıldır Windows’ta güncellenmedi, çünkü 2016 en son güncelleme oldu. Ancak Quicktime’ın Windows sorunları burada bitmiyor. Apple, Windows için Quicktime desteğini durdurduktan kısa bir süre sonra, programın kritik güvenlik açıklarına sahip olduğu bulundu.

iTunes buna bağlı olmadığından, Quicktime Windows aygıtlarından güvenli ve kolay bir şekilde kaldırılabilir. Windows tipik olarak kullanıcıların aralarından seçim yapabileceği çeşitli medya oynatıcılarla önceden paketlenmiş olsa da, bir Quicktime oynatıcısına en iyi alternatif VLC olabilir. VLC hemen hemen tüm dosya türlerini oynatabilir, yayınlamayı ve diğer cihazlara akışı destekler ve alt yazılar ve bir dönüştürme aracı gibi bir dizi başka özelliğe sahiptir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow