Hindistan’da Xiaomi pazar payı düştü, Samsung kazandı

Bogdan Petrovan / Android Kurumu TL;DR Hindistan’daki Xiaomi pazar payı yeni bir düşük seviyeye düştü. Samsung şu anda Hindistan’ın en iyi oyuncusu ve veriler bu tacı ileriye taşıyacağını gösteriyor. Hindistan, Xiaomi’nin (Çin’den sonra) ikinci en önemli pazarı ve 2017’den bu yana neredeyse her çeyrekte oradaki en iyi köpek oldu. Dünyanın en büyük iki akıllı telefon […]

Hindistan’da Xiaomi pazar payı düştü, Samsung kazandı

Bogdan Petrovan / Android Kurumu

TL;DR

  • Hindistan’daki Xiaomi pazar payı yeni bir düşük seviyeye düştü.
  • Samsung şu anda Hindistan’ın en iyi oyuncusu ve veriler bu tacı ileriye taşıyacağını gösteriyor.
  • Hindistan, Xiaomi’nin (Çin’den sonra) ikinci en önemli pazarı ve 2017’den bu yana neredeyse her çeyrekte oradaki en iyi köpek oldu.

Dünyanın en büyük iki akıllı telefon pazarı Çin ve Hindistan. İkinci ülkede, son beş yıldır akıllı telefon satışlarına hakim olan bir oyuncu var: Xiaomi. Bu, iyi özelliklere ve çok düşük fiyatlara sahip güzel görünümlü telefonlar tarifi sayesinde oldu.

Ancak Hindistan’da işler değişiyor. Çin karşıtı duyarlılık tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve Kızılderililer önceki yıllara göre daha fazla harcanabilir gelire sahip olmak. gelen veriler sayesinde Kontrpuan Araştırması, Xiaomi’nin Hindistan akıllı telefon endüstrisindeki pazar payının düştüğünü görebiliriz. Aslında 2022, Xiaomi’nin Hindistan akıllı telefon pazarına biri hariç tüm çeyreklerde hakim olduğu beş yıllık serisinin sonunu gördü.

Beklenildiği gibi, Xiaomi’nin kaybı Samsung’un kazancı.

Xiaomi pazar payı düşüşü

Xiaomi Pazar Payı Hindistan 2023

Yukarıdaki tablo, son birkaç yıldır Samsung ve Xiaomi arasında Hindistan pazar payı için verilen mücadeleyi gösteriyor. Xiaomi’nin neredeyse her çeyreğe hakim olduğunu görebilirsiniz; Samsung, Q2 2018’den Q1 2020’ye kadar ciddi bir güç kaybediyor, ikincisi şirketi tüm zamanların en düşük seviyesinde gördü. Hatırlarsanız bu dönem, Samsung’un orta sınıf ve bütçe portföyü olan Galaxy A serisinin sıkıntılı dönemleriydi. Pazarda güçlü girişler olmadan, Samsung temelde kazançları Xiaomi’ye verdi.

Ancak, bu sıralarda Samsung, Galaxy A serisini gerçekten ciddiye almaya başladı ve hemen geri döndü. Bununla birlikte, Xiaomi’nin pazar payı, biri dışında tüm çeyreklerde üstündü: 2020’nin üçüncü çeyreği, Galaxy A serisinin yeniden iyiye gittiği sıralarda. Yine de, Samsung bu ivmeyi hızla kaybetti.

Ancak 2022’de Xiaomi’nin pazar payı düştü. Daha önce de belirtildiği gibi, Çin karşıtı duygu ve vatandaşların akıllı telefonlara daha fazla harcama istekliliği bu düşüşe katkıda bulundu. Şimdi, 2023’te, yukarıdaki tablo, Xiaomi’nin düşmeye devam ederken Samsung’un ülkede kazanmaya devam edeceğini büyük ölçüde gösteriyor.

Bu tablo Xiaomi ile çok ilgili olmalı. Her zamanki stratejisinin – her zaman çok sayıda gerçekten ucuz telefon piyasaya sürmesi – artık işe yaramayacağı açık. Biraz daha fazla kalite isteyen alıcılara hitap eden telefonlar yapmaya başlaması gerekiyor, bu biraz daha fazla harcamaları gerektiği anlamına gelse bile. Bu değişikliği yapmazsa, Hindistan pazarı kazanan Samsung’un ve hatta Apple’ın olacak.

Hindistan’da Xiaomi pazar payı düştü, Samsung kazandı

Teknory