İklim değişikliğini inkâr ettiğiniz TikTok’lar siliniyor

Mutlu Dünya Günü! TikTok, platformunda iklim değişikliğini inkar eden tüm içerikleri yasaklamak için hamleler yapıyor. 21 Nisan’dan itibaren TikTok, yeni iklim değişikliği yanlış bilgilendirme politikasının “uygulanmasını hızlandırmaya” başlayacak. İklimle ilgili tüm içerik aramaları, Birleşmiş Milletler ile ortaklaşa sağlanan “yetkili bilgilere” yönlendirilecek, Daily Beast bildirdi(yeni bir sekmede açılır). TikTok’tan bir blog gönderisine göre(yeni bir sekmede açılır)politika, […]

İklim değişikliğini inkâr ettiğiniz TikTok’lar siliniyor

Mutlu Dünya Günü! TikTok, platformunda iklim değişikliğini inkar eden tüm içerikleri yasaklamak için hamleler yapıyor.

21 Nisan’dan itibaren TikTok, yeni iklim değişikliği yanlış bilgilendirme politikasının “uygulanmasını hızlandırmaya” başlayacak. İklimle ilgili tüm içerik aramaları, Birleşmiş Milletler ile ortaklaşa sağlanan “yetkili bilgilere” yönlendirilecek, Daily Beast bildirdi(yeni bir sekmede açılır). TikTok’tan bir blog gönderisine göre(yeni bir sekmede açılır)politika, iklim değişikliği hakkında “köklü bilimsel fikir birliğini baltalayan” herhangi bir içeriğin platformdan kaldırılacağı anlamına gelir.

Blog gönderisinde “Güven ve özgünlük, TikTok’un yaratıcılığını besliyor ve platformumuzda bilinçli iklim tartışmalarını güçlendirmede önemli bir rol oynadığımıza inanıyoruz.”

Bu çaba gelir TikTok’un topluluk yönergelerini güncellediğini açıklamasından yaklaşık bir ay sonra(yeni bir sekmede açılır) yapay zeka, iklim yanlış bilgilendirmesi, sivil ve seçim bütünlüğü ve yaş kısıtlamaları ile ilgili yeni politikalar eklemek için. Ayrıca yaklaşık bir yıl sonra gelir bir rapor, TikTok’un iklim değişikliğiyle ilgili yanlış bilgiler için bir merkez olduğunu ortaya çıkardı(yeni bir sekmede açılır) — sadece “iklim değişikliği” araması yapıldığında, kullanıcılara iklim değişikliğinin reddiyle ilgili bir dizi sonuç sunulur.

Bu arada, TikTok inceleme altında. Milletvekilleri bir düzineden fazla ülke TikTok’un kullanıcı verilerini Çin hükümetine verdiğine dair korkular nedeniyle uygulamaya çeşitli yasaklar uygulamış ve bir ABD eyaleti yasağı onayladı uygulamanın indirilmesi.

Teknory