OPPO, Almanya’daki web sitesini AB’den çıkış söylentileri arasında sildi, işte nedeni –

OPPO’nun Almanya’daki web sitesinden ürünleri sildiği raporları hafta sonu ortalıkta dolaşmaya başladı. Nitekim şirketin Almanya’daki resmi internet sitesinde listelenen herhangi bir OPPO cihazı bulunmuyor. Bunun yerine, sayfada (makine tercümesi) yazan bir başlık görüntülenir: “Şu anda web sitemizde hiçbir ürün bilgisi yok. Reno 8 Serisi, Find N2 Flip dahil olmak üzere bazı ürünler Almanya’da da mevcut […]

OPPO, Almanya’daki web sitesini AB’den çıkış söylentileri arasında sildi, işte nedeni –

OPPO’nun Almanya’daki web sitesinden ürünleri sildiği raporları hafta sonu ortalıkta dolaşmaya başladı. Nitekim şirketin Almanya’daki resmi internet sitesinde listelenen herhangi bir OPPO cihazı bulunmuyor. Bunun yerine, sayfada (makine tercümesi) yazan bir başlık görüntülenir: “Şu anda web sitemizde hiçbir ürün bilgisi yok. Reno 8 Serisi, Find N2 Flip dahil olmak üzere bazı ürünler Almanya’da da mevcut değil.”

Web sitesinde listelenen tek bir SSS, mevcut OPPO kullanıcılarının ürünlerini kısıtlama olmaksızın kullanmaya devam edebileceklerini ve gelecekteki tüm güncellemeleri alacaklarını söylüyor.

OPPO daha önce, yaklaşan yasal sorunlar ve Nokia ile devam eden bir patent anlaşmazlığı nedeniyle Almanya’daki işini askıya aldığını duyurmuştu. Ancak şirket, Alman pazarını kalıcı olarak terk etmeyeceği konusunda ısrar etti.

Şirket Almanya pazarındaki sorunlarını çözene kadar ürünleri web sitesinden kaldırmanın da geçici bir hareket olup olmadığını sormak için OPPO’ya ulaştık. İşte bir OPPO temsilcisinden aldığımız açıklama:

Nokia’nın OPPO aleyhine açtığı ticari ihtilaf nedeniyle Almanya’da bazı OPPO ürünlerinin satışı geçici olarak durduruldu. OPPO, ilgili ürünlerin satış ve pazarlamasının askıya alınmasının yanı sıra Almanya’daki faaliyetlerine devam edecek. Kullanıcılar her zaman olduğu gibi OPPO ürünlerini kullanmaya, OPPO’nun satış sonrası hizmetlerine erişmeye, gelecekteki işletim sistemi güncellemelerini almaya ve daha fazlasını yapmaya devam edebilir.

Yukarıdaki açıklamadan, web sitesi aracılığıyla ürün pazarlamanın durdurulması, OPPO’nun Almanya’da karşı karşıya olduğu yansımaların bir parçası gibi görünüyor. Ülkede patent ihlali davasını Nokia’ya kaptırınca, ülkede sadece OPPO markalı telefonların değil, OnePlus cep telefonlarının da satışını durdurmak zorunda kaldı. Şu anda bile, OnePlus, kulaklıkları, aksesuarları ve OnePlus Pad ile sınırlı ürünlerle Almanya’daki web sitesi aracılığıyla telefon satmıyor.

OPPO, büyük Avrupa pazarlarından olası çıkışını reddetmeye devam ederken, tüm işaretler aksini gösteriyor. Geçen hafta bir rapor, OPPO ve OnePlus’ın Fransa’daki işleri tamamlamayı planladığını da öne sürdü. Şirket ayrıca özel MariSilicon çiplerinden sorumlu çip tasarım birimini küresel ekonomik rüzgarlar nedeniyle kapattı. Tüm bunlar devam ederken, OPPO’nun Avrupa bölgesindeki geleceği bir bekle ve izle oyunu olmaya devam ediyor.

OPPO, Almanya’daki web sitesini AB’den çıkış söylentileri arasında sildi, işte nedeni –

Teknory