Discord iltifat uygulaması Gas’ı satın aldı

İnsanların birbirlerine iltifat etmelerini sağlayan sosyal uygulama Gas, Discord tarafından satın alındı. Gençler tarafından popüler hale getirildiGaz, YikYak’ın eskiden olduğu şeyin antitezi gibi görünüyor (ve potansiyel olarak hala dönüşünden beri). Ayrıca anonimlik içinde gizlenen Gas, doğası gereği anketler ve istemlerle sevgiyi yaymak için tasarlanmıştır. Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) Tweet silinmiş olabilir (yeni […]

Discord iltifat uygulaması Gas’ı satın aldı

İnsanların birbirlerine iltifat etmelerini sağlayan sosyal uygulama Gas, Discord tarafından satın alındı.

Gençler tarafından popüler hale getirildiGaz, YikYak’ın eskiden olduğu şeyin antitezi gibi görünüyor (ve potansiyel olarak hala dönüşünden beri). Ayrıca anonimlik içinde gizlenen Gas, doğası gereği anketler ve istemlerle sevgiyi yaymak için tasarlanmıştır.

Salı günü bir blog yazısında, Discord, Gas’ın “kendi bağımsız uygulaması olarak devam edeceğini”, Gas ekibinin ise Discord’a katılacağını duyurdu. Satın almayla ilgili ayrıntılar verilmedi.

Bildiride, “Gas, pozitif olumlamalar yoluyla birbirini canlandırmak ve güçlendirmekle ilgili. Muazzam başarısı, gençler için eğlenceli ama anlamlı bir yer yaratmada var olan fırsatı gösteriyor.”

Eski Meta çalışanı Nikita Bier tarafından kurulan Gas, son birkaç ayda birkaç dönüm noktasına ulaştı. Uygulama paketlendi App Store’daki en üst nokta Ekim ayında, TikTok’u bile geride bırakarak; Aralık ayının sonlarında, Bier Twitter’da paylaşılan Gas’ın 10 milyon indirmeye ulaştığı.

Bier, Gas’ınkine benzer işleve sahip bir uygulama olan TBH’nin kurucu ortağıydı. satın aldı, ardından Facebook tarafından kapatıldı lansmanından üç aydan kısa bir süre sonra.

Discord açısından hareket, topluluklara yaptığı vurguda bir genişlemedir. Temel oyun topluluğunun ötesine geçen sohbet platformu, sunduğu çeşitli iletişim araçlarıyla kullanıcıların kanallarda vakit geçirmesine olanak tanıyor. Uygulamanın şu anda sahip olduğu 150 milyon aylık aktif kullanıcı.

Gaz hala öncelikli olarak gençler tarafından kullanılıyor, ancak belki de bu satın alma, erişimini daha da artıracaktır. Kim iltifat istemez ki?

Teknory