İngiltere’deki En İyi VPN’ler

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. İngiltere’deki en iyi VPN’i mi arıyorsunuz? Akış hizmetlerinizdeki coğrafi kısıtlamaları aşmak isteyen bir gezgin olabilirsiniz. Veya belki de hükümetleri, internet sağlayıcılarını ve bilgisayar korsanlarını çevrimiçi faaliyetlerinizden uzak tutmak istiyorsunuz. 2016 yılında Birleşik Krallık’ta yürürlüğe giren Soruşturma Yetkileri Yasası, çok az […]

İngiltere’deki En İyi VPN’ler

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

İngiltere’deki en iyi VPN’i mi arıyorsunuz? Akış hizmetlerinizdeki coğrafi kısıtlamaları aşmak isteyen bir gezgin olabilirsiniz. Veya belki de hükümetleri, internet sağlayıcılarını ve bilgisayar korsanlarını çevrimiçi faaliyetlerinizden uzak tutmak istiyorsunuz.

2016 yılında Birleşik Krallık’ta yürürlüğe giren Soruşturma Yetkileri Yasası, çok az gözetimle gözetimi yasallaştırdı. Bu, kullanıcıların artık hükümet kuruluşları tarafından izlenebileceği anlamına gelir (çevrimiçi yaptıkları her şey dahil).

Bu nedenlerden dolayı, İngiltere’de internete erişirken bir VPN kullanılması tavsiye edilir. Verilerinizi şifrelenmiş bir sunucu aracılığıyla gönderen bir VPN, meraklı gözlerin çevrimiçi ortamda ne yaptığınızı anlamasını çok zorlaştırarak gizliliğinizi koruyabilir.

Bir Bakışta – İngiltere için En İyi VPN’ler

Bu yazıda, İngiltere’deki en iyi beş VPN’i artıları ve eksileriyle birlikte ayrıntılı olarak tartışacağız. Ama aceleniz varsa işte en iyi seçimlerimizin bir özeti.

İngiltere’deki En İyi VPN: İlk 5

1. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN, aşağıdaki nedenlerden dolayı İngiltere’deki en iyi VPN’dir: yüksek bağlantı hızları, akış hizmetlerinin güvenilir şekilde engellenmesi ve mükemmel müşteri hizmetleri.

94 ülkeye (İngiltere dahil) yayılmış 3.000’den fazla sunucusu vardır. ExpressVPN mükemmel bağlantı hızları sunar; bu da, HD olarak akış yapmak ve büyük dosyaları hızlı bir şekilde torrente bağlamak istiyorsanız onu harika bir seçenek haline getirir.

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

ExpressVPN, Netflix, BBC iPlayer, Disney+, Hulu, YouTube, Amazon, HBO ve daha fazlası gibi çeşitli akış hizmetlerinin engellemesini kaldırabilir. Ayrıca Sky, BT Sports ve All 4 gibi BK hizmetlerine erişmek isteyen herkes için idealdir.

Ayrıca Bakınız: Netflix için En İyi VPN

Gizlilik için bir önceliktir ExpressVPN; tüm planlarda endüstri standardı 256 bit şifreleme bulunur. Kullanıcılar ayrıca aralarından seçim yapabilecekleri çeşitli protokollere ve hıza veya güvenliğe öncelik verme seçeneğine sahiptir. Ayrıca bir internet kapatma anahtarı vardır, yani bağlantı beklenmedik bir şekilde düşerse tüm web trafiği geçici olarak durdurulur. Bu, bu VPN’nin gizliliğinizi ve güvenliğinizi sağlama yollarından biridir.

ExpressVPN trafik günlüklerini saklamaz. Ek olarak, merkezi Britanya Virjin Adaları’ndadır (5/9/14 Eyes Alliance üyesi değildir).

Bu VPN’de Mac, Windows, Linux, iOS, Android ve yönlendiriciler için uygulamalar bulunur. Yardıma ihtiyacınız olması durumunda, canlı sohbet yoluyla 7/24 desteklerine ulaşabilirsiniz. Tüm VPN hizmetleri arasında en iyi müşteri hizmetine sahip olma itibarına sahiptirler.

PROS

 • Akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmak için en iyi VPN
 • Yüksek bağlantı hızları
 • Kullanımı kolay
 • Mükemmel 7/24 müşteri desteği
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • Maksimum 5 eşzamanlı bağlantı

ExpressVPN’i şimdi edinin!

2. CyberGhost

İngiltere’deki en iyi VPN için başka bir yarışmacı CyberGhost’tur. CyberGhost, küresel içeriğin engelini kaldırmak, torrent indirmek veya internette anonim olarak gezinmek isteyip istemediğinizi düşünmek için harika bir seçenektir. Bu VPN hizmeti dünya çapında 10 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. 91 ülkede 6.800 sunucusu vardır ve nerede olursanız olun size düzgün bir bağlantı garanti eder.

CyberGhost’un Romanya merkezli olması iyi bir şey çünkü ülke 5,9 ve 14 Eyes Alliance’ın (hem vatandaşların hem de yabancı hükümetlerin elektronik iletişimini izleyen bir istihbarat ittifakı) yetki alanı dışında.

CyberGhost’un güzel özelliklerinden biri de filtreleme sistemidir. Örneğin, Netflix akışı için en uygun sunucuyu arıyorsanız, sunucuları yalnızca en iyi Netflix deneyimini sağlayacak sunucuları gösterecek şekilde filtreleyebilirsiniz.

CyberGhost, Londra’da 460 sunucu, Manchester’da 119 sunucu ve Berkshire’da 53 sunucu ile Birleşik Krallık’ta büyük bir varlığa sahiptir. Bu sunucularda P2P’ye izin verilir.

Bu VPN, otomatik kapatma anahtarı, AES 256 bit şifreleme, DNS ve IP sızıntı koruması gibi güçlü bir araç paketi ve güvenlik özellikleri sunar. CyberGhost, kullanıcıları hakkında herhangi bir tanımlayıcı bilgi kaydetmediğini iddia ediyor. Onların sözüne inanmak zorundayız ama bunu kanıtlayacak bağımsız bir denetim olsa iyi olur.

Akış ve torrent hayranları için CyberGhost, yüksek bağlantı hızları sunduğu için dikkate alınması gereken mükemmel bir seçenektir. Ayrıca, aynı anda 7 cihaza kadar bağlayabilirsiniz. Hizmetten memnun kalmazsanız, bu VPN’nin uzun para iade garantisinden yararlanabilirsiniz – bir yıllık planlar için 45 gün ve üzeri.

PROS

 • Büyük sunucu filosu
 • Yüksek bağlantı hızları
 • Akış ve torrent için optimize edilmiş sunucular
 • Bütçe dostu VPN
 • 45 günlük para iade garantisi

EKSİLERİ

CyberGhost’u şimdi edinin!

3. Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi (PIA), torrent için en iyi VPN’dir. 84 ülkede 30.000’den fazla sunucusu var. Bunlardan 1.878 sunucu Birleşik Krallık’ta (Londra, Manchester ve Southampton) bulunmaktadır.

PIA, kesintisiz akış için gerekli olan hızlı ve güvenilir bağlantılar sunar. Dünya çapındaki geniş sunucu ağıyla ABD Netflix, Disney+, Hulu ve NBC gibi coğrafi kısıtlamalı akış hizmetlerine erişebilirsiniz. Ayrıca BBC iPlayer, Sky Sports, BT Sport, Channel 4 ve çok daha fazlası dahil olmak üzere coğrafi kısıtlamalı Birleşik Krallık akış hizmetlerine erişim elde edebilirsiniz.

Bu VPN, gelişmiş ağ ayarları sunar, ayrıca aynı anda 10 cihaza kadar bağlanabilirsiniz. Güvenlik açısından PIA, verilerinizi güvende tutmak için DNS güvenli, IPv6 ve WebRTC sızıntı koruması ve otomatik kapatma anahtarı gibi gelişmiş özellikler sunar.

Tasarruf etmek istiyorsanız, PIA’nın 2 yıllık planından (2 ay ücretsiz) yararlanabilirsiniz. Bu plan size ayda yalnızca 2,19 dolara mal olacak.

PROS

 • 84 ülkede 30.000 sunucu
 • Torrent için iyi
 • 10 adede kadar eşzamanlı bağlantı
 • Bütçe dostu VPN
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • Makul, ancak en yüksek hızları değil

Şimdi Özel İnternet Erişimi Alın!

4. NordVPN

NordVPN

NordVPN, güvenlik odaklı bir VPN isteyenler için iyi bir seçimdir. Bu VPN hizmeti, bağımsız bir üçüncü tarafça denetlenmiştir. Sıfır günlük politikası vardır, yani kullanıcı oturumlarının, trafiğin, kullanılan bant genişliğinin veya zaman damgalarının günlüklerini tutmaz.

Kullanıcılar dünya çapında 5.500’den fazla sunucuya erişebilecek, bu nedenle nerede olursanız olun iyi bir bağlantı bulamamanız pek mümkün değil. NordVPN, BBC iPlayer dahil olmak üzere çoğu akış hizmetinin engellemesini kaldırır. Bununla birlikte, zaman zaman ABD veya İngiltere’deki Netflix’in engellemesini kaldırmayla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bir masaüstünde, Nord’un uygulamaları estetik açıdan hoştur ve kullanımı basittir ve bir dizi seçeneği değiştirerek deneyiminizi özelleştirebilirsiniz. Mobil uygulama da işlevsel olsa da, kullanıcı arayüzü biraz garip. Bir bilgisayarın daha büyük ekranında, harita tabanlı konum seçici iyi çalışır, ancak bir mobil cihazda, en çevik kaydırıcıyı bile beceriksiz hissettirebilir.

NordVPN 256 bit AES şifreleme kullanır. DNS sızıntı koruması da etkindir. Aynı anda kullanılabilecek maksimum cihaz sayısı altıdır (VPN’ler arasında en iyisi değil, ancak yine de faydalıdır).

PROS

 • Yüksek hızlar
 • Birinci sınıf güvenlik ve gizlilik koruması
 • Panama merkezli (5/9/14 Eyes üyesi değil)
 • Günlük tutmaz
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

NordVPN’i şimdi edinin!

5. IPVanish

IPVanish, dünya çapında 2.000’den fazla sunucuya sahip hızlı, güvenilir bir VPN hizmetidir. Birleşik Krallık’ta IPVanish’in Londra, Manchester, Birmingham, Maidenhead ve Glasgow’da bulunan 108 sunucusu vardır.

Bu İngiltere sunucuları ile İngiltere dışında BBC iPlayer, BT Sport ve Channel 4’ü izleyebilirsiniz. Ek olarak, dünya çapındaki sunucuları ABD Netflix, Disney Plus, Amazon ve Hulu gibi akış hizmetlerinin engellemesini kaldırabilir.

IPVanish, bölünmüş tünelleme, DNS ve IPv6 sızıntı koruması, P2P desteği ve bir dizi başka gizlilik odaklı özellik sunar. Ayrıca kayıt tutmama politikası vardır. Bu VPN, mükemmel iletme gizliliği ile 256 bit şifreleme, SHA512 kimlik doğrulaması ve DHE-RSA 2048 bit anahtar değişimi kullanır. Bağlantı beklenmedik bir şekilde düşerse trafiği geçici olarak durduran yerleşik bir kapatma anahtarı da vardır.

PROS

 • Birleşik Krallık’ta 100’den fazla sunucu çalıştırır
 • Tüm cihazlarınızı bağlayın
 • Kodi ve Firestick TV için iyi
 • Denetlenmiş kayıt tutmama politikası
 • 30-gün para iade garantisi

EKSİLERİ

 • Bazı büyük akış platformlarıyla sorun yaşayabilir

IPVanish’i şimdi edinin!

İngiltere’deki En İyi VPN SSS’leri

Birleşik Krallık’ta neden bir VPN kullanmayı düşünmeniz gerekiyor?

Arama geçmişinizi ve çevrimiçi etkinliklerinizi gizli tutmak istiyorsanız VPN çok önemli bir araçtır. Bazı İngilizler, yabancı akışlı medyaya erişmek isteyebilir. Bir VPN ile ABD Netflix ve Hulu gibi dünyanın dört bir yanından içeriğe erişebilirsiniz (tabii ki önce bu hizmetlere abone olmanız gerekir).

Son olarak, yurt dışına seyahat ederken BBC iPlayer’a erişmek isteyebilirsiniz, ancak bunu yapamazsınız. Yalnızca en iyi Birleşik Krallık VPN hizmetleri, iPlayer’ın katı VPN engelleme teknolojisini atlayabilir ve denizaşırı ülkelerden izlemenizi sağlayabilir.

VPN’ler Netflix’in engellemesini nasıl kaldırır?

Netflix, dünyadaki çeşitli ülkeler için farklı kitaplıklara sahiptir. Bu kütüphanelere sadece o ülkede ikamet edenler erişebilir. Bu gezginler için sorun olabilir. Ayrıca, bazı insanlar izin verilmeyen programları izlemek isteyebilir.

Bir VPN, konumunuzu istediğiniz herhangi bir ülkeye değiştirebilir. Bir VPN hizmeti kullanarak İngiltere’den Netflix’in engellemesini kaldırabilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçin ve Netflix’e gidin. Örneğin, bir VPN kullanırken bir ABD sunucusu seçerseniz, bir Amerikan IP adresi alırsınız. Artık Birleşik Krallık’ta olsanız bile ABD Netflix’ini yayınlayabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta ücretsiz bir VPN kullanılması tavsiye edilir mi?

Bazı insanlar paradan tasarruf etmek için ücretsiz bir VPN kullanmayı seçer, ancak ne yazık ki çoğu ücretsiz VPN güvenli değildir. Ücretsiz VPN’ler genellikle kullanıcı verilerini toplar ve satar ve yurt dışından İngiltere şovlarını yayınlamada pek iyi değildir. Ücretsiz VPN’ler ayrıca veri sınırları, düşük hızlar, sunucu kısıtlamaları ve güvenilir olmayan akış erişimi ile sınırlıdır.

VPN’ler İngiltere’de yasal mı?

Evet, Birleşik Krallık’ta VPN kullanmak tamamen yasaldır. Güvenliği ve gizliliği sağlamak için yukarıda listelenen VPN hizmetlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. Ancak, yasa dışı faaliyetlerde bulunmak için bir VPN kullanırsanız, İngiliz yetkililerle sorun yaşayabilirsiniz.

İngiltere’deki En İyi VPN Hakkında Son Düşünceler

Müdahaleci ve baskıcı çevrimiçi politikalardan kaçınmak istiyorsanız, güvenilir bir VPN hizmeti kullanmak şarttır. Bizim için en iyi İngiltere VPN’i ExpressVPN, çünkü güçlü şifreleme protokolleri ve kayıt tutmama politikası ile sizi gözetlemelerden koruyabilir. Netflix, Disney+, Hulu, Amazon Prime Video, BBC iPlayer ve HBO gibi popüler akış hizmetlerindeki coğrafi kısıtlamaları atlamak için ExpressVPN’i de kullanabilirsiniz.

Teknory