Insomniac Oyunları Fidye Yazılımı Grubu Tarafından Saldırıya Uğradı ve 1 TB Oyun Bilgisi ve Daha Fazlası Sızdı

Geçen hafta fidye yazılımı grubu Rhysida, Marvel’ın Spider-Man 2 geliştiricisi Insomniac Games’i hacklediğini açıklamıştı. İddiasının geçerliliğini kanıtlamak için görüntüler yayınladı ve yedi gün içinde Sony’den 50 bitcoin (yaklaşık 2 milyon dolar) talep etti, aksi takdirde keşfettiklerini sızdıracaktı. SiberDaily. Sony talebe uymadı ve grup şimdi Insomniac Games’e ait bir terabayttan fazla saldırıya uğramış veri yayınladı. Toplam […]

Insomniac Oyunları Fidye Yazılımı Grubu Tarafından Saldırıya Uğradı ve 1 TB Oyun Bilgisi ve Daha Fazlası Sızdı

Geçen hafta fidye yazılımı grubu Rhysida, Marvel’ın Spider-Man 2 geliştiricisi Insomniac Games’i hacklediğini açıklamıştı. İddiasının geçerliliğini kanıtlamak için görüntüler yayınladı ve yedi gün içinde Sony’den 50 bitcoin (yaklaşık 2 milyon dolar) talep etti, aksi takdirde keşfettiklerini sızdıracaktı. SiberDaily. Sony talebe uymadı ve grup şimdi Insomniac Games’e ait bir terabayttan fazla saldırıya uğramış veri yayınladı.

Toplam sızıntı, toplam 1,67 terabayt veriye karşılık gelen 1,3 milyondan fazla dosyadan oluşuyor. VideoOyunlarChronicle aracılığıyla CyberDaily. Sızan veriler arasında Marvel’s Spider-Man, gelecekteki Insomniac Games oyunları, yayın programları ve vergi ve istihdam formları, dahili stüdyo mesajları ve daha fazlası gibi özel çalışan bilgileri hakkında bilgiler yer alıyor. oyun Bilgilendirici hacklenen bilgilerin hiçbirini ifşa etmeyecektir.

SiberDaily Rhysida’ya ulaştı ve fidye yazılımı grubunun özellikle Insomniac Games’i hedef aldığını öğrendi. Bir Rhysida sözcüsü, e-posta yoluyla yayına “Evet, kime saldırdığımızı biliyorduk” dedi. Grup ayrıca şunları söyledi: SiberDaily hacklemenin motivasyonu finansaldı.

Insomniac Games, çok sevdiğimiz Marvel’s Spider-Man 2’yi piyasaya sürdü. Nedenini şurada okuyabilirsiniz. oyun Bilgilendiricisi burayı inceleyin. Stüdyo, Marvel’s Wolverine’i 2021’de ortaya çıkarmış ve bu yıl oyunun Marvel’s Spider-Man ile aynı evrende geçtiğini açıklamıştı.

[Source: VideoGamesChronicle via CyberDaily]

Teknory