Instagram artık hayalet konuşmaları huzur içinde yapmanıza izin verecek

Damien Wilde / Android Otoritesi TL;DR Instagram mesajlarını kimseye haber vermeden okumak istiyorsanız önceden bir geçici çözüm kullanmak zorundaydınız. Meta’nın CEO’su, kullanıcıların artık okundu bilgilerini kapatma olanağına sahip olduğunu doğruladı. Popüler iOS ve Android uygulaması Instagram üzerinden doğrudan mesaj gönderdiğinizde, alıcının mesajınızı görüp görmediğini size bildiren bir okundu bilgisi oluşturulacaktır. Bu, gönderen için yararlı olsa […]

Instagram artık hayalet konuşmaları huzur içinde yapmanıza izin verecek

Damien Wilde / Android Otoritesi

TL;DR

  • Instagram mesajlarını kimseye haber vermeden okumak istiyorsanız önceden bir geçici çözüm kullanmak zorundaydınız.
  • Meta’nın CEO’su, kullanıcıların artık okundu bilgilerini kapatma olanağına sahip olduğunu doğruladı.

Popüler iOS ve Android uygulaması Instagram üzerinden doğrudan mesaj gönderdiğinizde, alıcının mesajınızı görüp görmediğini size bildiren bir okundu bilgisi oluşturulacaktır. Bu, gönderen için yararlı olsa da, mesajlarını özel olarak okumak isteyen kişi için can sıkıcı olabilir. Konuşmaları rahatça görmezden gelmek isteyen kişilerden biriyseniz, uygulama yakında okundu bilgilerini devre dışı bırakmanıza izin verecektir.

Birisinin okundu bilgilerini kapatmak isteyebilmesinin çeşitli nedenleri vardır. Örneğin, bir mesajı hemen yanıt verme konusunda baskı hissetmeden okumak isteyebilirsiniz. Ya da okundu bilgilerinin gizliliğinizin ihlali olduğunu düşünebilirsiniz.

Sebebi ne olursa olsun Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bu özelliği yakında devre dışı bırakabileceğinizi söylüyor. Zuckerberg, Meta Kanalında bugün ekibin şu anda Instagram DM’lerindeki okundu bilgilerini kapatmayı test ettiğini söyledi.

Mark Zuckerberg Instagram DM'si

Ne yazık ki Zuckerberg bu yeteneğin ne zaman geleceğine dair bir yayın aralığı sunmuyor. Bu yüzden güncelleme gelene kadar sabırla beklememiz gerekecek.

Instagram DM’lerinde okundu bilgilerini devre dışı bırakmanın hiçbir zaman resmi bir yolu olmamasına rağmen, en az bir geçici çözüm vardı. Özelliğin tetiklenmesini önlemek için Uçak modunu açabilir ve Wi-Fi’yi kapatabilirsiniz. Ancak bu yöntem aynı zamanda çıkış yapmayı da içeriyordu ve bu da acı verici olabilir.

Instagram artık hayalet konuşmaları huzur içinde yapmanıza izin verecek

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow