Yakındaki Paylaşım yakında dosyaları paylaşmak için bir QR kodu taramanıza izin verebilir

TL;DR Nearby Share, yakındaki cihazlarla metin, bağlantı veya dosya paylaşmanıza olanak tanır. Yakındaki cihazları taramak için Bluetooth’u kullanır; bu, bazen cihazların alınmayacağı veya bulunmasının zor olabileceği anlamına gelir. Bir yedek olarak Google, alıcının taraması için bir QR kodu oluşturmanıza izin verebilir. Android’ler Yakındaki Paylaşım özelliği, yakınlardaki diğer Android cihazlarla, Chromebook’larla dosya veya bağlantı paylaşmayı kolaylaştırır, […]

Yakındaki Paylaşım yakında dosyaları paylaşmak için bir QR kodu taramanıza izin verebilir

TL;DR

  • Nearby Share, yakındaki cihazlarla metin, bağlantı veya dosya paylaşmanıza olanak tanır.
  • Yakındaki cihazları taramak için Bluetooth’u kullanır; bu, bazen cihazların alınmayacağı veya bulunmasının zor olabileceği anlamına gelir.
  • Bir yedek olarak Google, alıcının taraması için bir QR kodu oluşturmanıza izin verebilir.

Android’ler Yakındaki Paylaşım özelliği, yakınlardaki diğer Android cihazlarla, Chromebook’larla dosya veya bağlantı paylaşmayı kolaylaştırır, veya Windows PC’ler. Tek yapmanız gereken, ne göndermek istediğinizi seçmek, paylaş düğmesine basmak ve ardından paylaşım sayfasında Yakındaki Paylaşım seçeneğini belirlemek. Paylaşmaya çalıştığınız cihaz yakında olduğu sürece, seçmeniz için menüde görünmelidir — uykuda olsa bile. Doğru cihazı bulmakta sorun yaşadığınız bu nadir durumlarda, Google öneriyor her iki cihazdaki bazı ayarları iki kez kontrol edersiniz veya bunları birbirine daha da yakınlaştırırsınız. Yakında, bu senaryolarla başa çıkmak için başka bir seçeneğiniz olacak.

Google, gönderenin cihazında bir QR kodu gösterme özelliğiyle Yakındaki Paylaşımı yükseltmeye hazırlanıyor. Hizmet yakındaki herhangi bir cihazı almadığında, bu seçenek iletişim kutusunun altında görünecektir. Bunun seçilmesi, alıcının aşağıdaki gibi bir uygulama kullanarak tarayabileceği bir QR kodu oluşturur: Google Lens. Kodun taranması, yukarıda gömülü videoda gösterildiği gibi iki cihazı hemen eşleştirecek ve aktarımı başlatacaktır.

Dosyaları paylaşmak için bir QR kodunu tarama özelliği henüz kullanıcılara sunulmadı, bu nedenle özelliği göstermek için manuel olarak etkinleştirmemiz gerekti. Tipster AssembleDebug ilk oldu keşfetmek Yaklaşan Paylaşımı içeren Google Play Hizmetleri uygulamasını araştırırken yakında çıkacak olan özelliğin varlığı (arasında daha birçok şey).

Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağını takip edeceğiz, ancak bu arada Yakındaki Paylaşım’da başka herhangi bir değişiklik fark ederseniz bize bildirin.


Yakındaki Paylaşım yakında dosyaları paylaşmak için bir QR kodu taramanıza izin verebilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow