Instagram hesabınızı nasıl silersiniz. Güle güle Mark Zuckerberg.

Yeni Yılın Kutlu Olsun! Şimdi 2023 ve yeni yılla birlikte yeniden başlama şansı geliyor. Belki de yeni, sosyal medyasız bir siz olmanın zamanı gelmiştir? Facebook’a “güle güle” demek muhtemelen kolaydır. Arkadaşlarının çoğu uzun zaman önce ayrıldı. Ancak Facebook, Mark Zuckerberg’in sosyal ağ devi Meta’nın yalnızca bir parçasıdır. Ve muhtemelen diğer platformlarından birini kullanıyorsunuz… Instagram. Ancak […]

Instagram hesabınızı nasıl silersiniz.  Güle güle Mark Zuckerberg.

Yeni Yılın Kutlu Olsun! Şimdi 2023 ve yeni yılla birlikte yeniden başlama şansı geliyor. Belki de yeni, sosyal medyasız bir siz olmanın zamanı gelmiştir?

Facebook’a “güle güle” demek muhtemelen kolaydır. Arkadaşlarının çoğu uzun zaman önce ayrıldı. Ancak Facebook, Mark Zuckerberg’in sosyal ağ devi Meta’nın yalnızca bir parçasıdır. Ve muhtemelen diğer platformlarından birini kullanıyorsunuz… Instagram.

Ancak Instagram’ı silmek de çok zor olmamalı. Herşey şunlar büyük problemler Facebook vardırpekala, Instagram’da da var: dezenformasyonsahte takipçiler, yabancı etki kampanyalar, NFT’ler, dolandırıcılıkgözetleme, sadece birkaç konuyu adlandırmak için.

Yeni Yıl Kararınıza bağlı kalmak ve sosyal medyadan sonsuza dek çıkmak istiyorsanız, bu, Instagram hesabınıza da veda etme zamanı demektir.

Hazır mısın? Tamam, işte Instagram’ı hayatınızdan sonsuza kadar nasıl sileceğiniz.

Instagram uygulamasından silemezsiniz

Her şeyden önce: Instagram mobil uygulamanızın menülerinde bir yerde bir silme düğmesi arıyorsanız (biliyorsunuz, çoğu insanın Instagram’da gezinmek ve gönderi paylaşmak için kullandığı şey), durabilirsiniz. Sen olumsuz Instagram hesabınızı mobil uygulama üzerinden silin.

Yapabilirsin bir tek masaüstünüzden veya mobil tarayıcınızdan Instagram’a giriş yaparak hesabınızı silin.

Önce Instagram verilerinizi indirin

Ancak hesabınızı silmeye başlamadan önce, verilerinizi kişisel bilgisayarınızın sabit diskine indirmek isteyebilirsiniz.

Bunu yapmak için, web tarayıcısı aracılığıyla hesabınıza giriş yapın ve profil sayfanızda “Ayarlar”a (dişli çark simgesi) tıklayın. Açılır menüde “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğini tıklayın, ardından Veri İndirme altındaki “İndirme İste” seçeneğini tıklayın.

Tüm anılarınızı silmeden önce Instagram verilerinizi indirdiğinizden emin olun.
Kredi: ekran görüntüsü / instagram

E-posta adresinizi yazın ve “sonraki” düğmesine basın. Instagram, 48 saat içinde tüm verilerinizi içeren indirilebilir bir dosyayı size e-postayla gönderecektir.

Verilerinizi aldınız mı? İyi. Şimdi, hesabınızı silmek için.

Instagram hesabınızı silin

Instagram’a giriş yapın ve bu bağlantıyı tıklayın Instagram hesap silme sayfasına gitmek için. Veri endişeleriniz nedeniyle hesabınızı mı siliyorsunuz? Gizlilik sorunları? Açılır menüdeki seçenekler aracılığıyla Instagram’a haber verin.

Instagram hesabınızı nasıl sileceğinizin ekran görüntüsü.

Instagram’ı neden siliyorsun? Bilmek istiyorlar.
Kredi: ekran görüntüsü / instagram

Bundan sonra, size bir şifre girişi sunulacaktır. Sadece Instagram şifrenizi yazın ve “hesabımı kalıcı olarak sil”e tıklayın.

Unutma! Hesabınız, tüm fotoğraflarınız ve verilerinizle birlikte silindi platformdan sonsuza dek. Aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açamazsınız, bu yüzden o butona basmadan önce hesabınızı gerçekten silmek istediğinizden emin olun.

Ve bu kadar. Artık Mark Zuckerberg tarafından yönetilen başka bir sosyal medya platformundan daha özgürsünüz. Tebrikler ve Mutlu Yıllar!

Bu hikaye ilk olarak Aralık 2020’de yayınlandı ve Aralık 2022’de güncellendi.

Teknory