MSNBC, seçim gecesini hayata geçirmek için ‘The Mandalorian’ teknolojisini nasıl kullandı?

8 Kasım’da saat 6:55 ve 30 Rockefeller Center’ın 3. katında, sessiz bir boş masa denizinin hemen ötesinde, Amerika’da seçim gecesinin atan kalbi. Studio 3A’da Rachel Maddow, Chris Hayes, Joy Reid, Nicolle Wallace ve Ari Melber kavisli bir masada ulusa sesleniyor. Karşılarında, Steve Karnacki gözünün önündeki bir bilgisayarı kontrol ediyor. Büyük tahta. Stüdyonun dışında, koridorlar gelen […]

MSNBC, seçim gecesini hayata geçirmek için ‘The Mandalorian’ teknolojisini nasıl kullandı?

8 Kasım’da saat 6:55 ve 30 Rockefeller Center’ın 3. katında, sessiz bir boş masa denizinin hemen ötesinde, Amerika’da seçim gecesinin atan kalbi. Studio 3A’da Rachel Maddow, Chris Hayes, Joy Reid, Nicolle Wallace ve Ari Melber kavisli bir masada ulusa sesleniyor. Karşılarında, Steve Karnacki gözünün önündeki bir bilgisayarı kontrol ediyor. Büyük tahta. Stüdyonun dışında, koridorlar gelen ve giden personelle dolu. Jen Psaki, sonuçları analiz eden bir uzman paneline katılmak için beyaz pantolonlarıyla süzülüyor.

Karnacki ve hakileri her zaman ağ için büyük bir çekicilik olsa da, gecenin yıldızı etkileyici bir TV büyüsü. Gecenin ilk sonuçlarından biri olarak adlandırılırken, kamera Karnacki’den hemen arkasındaki, 15 fit derinliğinde ve yeşille kaplı bitişik bir açık odaya girer.

Ancak evdeki izleyiciler yeşil odayı görmüyor. Onların bakış açısından, kamera Karnacki’den gece havasına ve Washington DC’deki Amerika Birleşik Devletleri Capitol arazisine yakınlaşıyor Kamera Capitol yürüyüşüne dayanırken, yarışlar çağrıldığında adayların yüzleri ortaya çıkıyor.

AYRICA BAKINIZ:

ISS astronotlarıyla sanal gerçeklikte bir uzay yürüyüşüne çıkın

2022 seçim gecesi sırasında eylemde olan Capitol illüzyonunun bir örneği.

İllüzyon, onu yaratmak için aylarca çalışan MSNBC’nin gerçek zamanlı grafik ekibi tarafından hayal edildi. Bunu yapmak için, orijinal olarak Epic Games tarafından oyun ortamları oluşturmak için geliştirilen bir araç olan Unreal Engine’i çağırdılar. Unreal son zamanlarda yapım ekipleri tarafından televizyon programlarında kullanıldı. Mandaloryalı ve Ejderha Evi sanal bir dünyayı fiziksel bir kümeye yansıtmak. Bu projeksiyonlar, yönetmenlerin ve oyuncuların daha sonra CGI tarafından ne ekleneceğini gerçek zamanlı olarak görmelerini sağladı.

Unreal Engines televizyonların yeni gözdesi olsa da, haberlere ve spora uygulanması henüz tamamlanmamıştır. NBC News ve MSNBC’de Tasarım ve Üretim Kıdemli Başkan Yardımcısı Marc Greenstein, ekibinin canlı televizyonda gerçek yaşam alanından dijital bir alana sorunsuz geçiş yapan ilk kişi olduğunu söylüyor.

Yönetim kurulundaki Karnacki ve hakilerinin ev sahiplerinin görüntüsü. Onun ötesinde sağda yeşil oda var.
Kredi bilgileri: MSNBC

Studio 3A küçüktür, ancak teknoloji ile doludur: 500’den fazla LED aydınlatma ünitesi ve 40 milyon piksel video duvarı, alanın tüm temasını dakikalar içinde değiştirmeyi mümkün kılar. Odanın ortasında, 30 metrelik tek bir video panelinden yapılmış, türünün ilk örneği bir video kemer bulunuyor. Kameralar, tavana rastgele yerleştirilmiş yüzlerce kızılötesi yansıtıcı etiketten mesafelerini ölçerek kendilerini otomatik olarak alan içinde yönlendirir.

Düzinelerce sahne ışığını barındıran 3A stüdyosunun tavanı.

Bir dizi stüdyo ışığı, stüdyo kameralarının konumlarını takip etmesine yardımcı olan kare beyaz bir çıkartmayı dolduruyor.
Kredi bilgileri: Elizabeth de Luna

Üretim Teknolojisi Kıdemli Direktörü Alex Bassett, bir düzine stüdyo ışığıyla dolu, açıkça görülebilen bir çıkartmaya dikkat çekiyor. Diğer kareler, tavandaki ahşap paneller ve video kemeri ile uyum sağlamak için yapılmış, bilerek görünmez.

Seçim gecesi masada Chris Hayes, Joy Reid, Rachel Maddow, Nicolle Wallace ve Ari Melber, cam kapılardan ve yandan görülüyor.

Seçim gecesi masada Chris Hayes, Joy Reid, Rachel Maddow, Nicolle Wallace ve Ari Melber.
Kredi bilgileri: Elizabeth de Luna

Koridorun hemen aşağısında, kampanya mezunlarının ve siyasetin önde gelenlerinden oluşan bir kontrol odası, gösterinin akışını ve kapsamın odağını yönlendiriyor. On dört kişi, odanın etrafında duran bir avuç personelle çevrili çift monitörlerin önünde karanlıkta oturuyor. Önlerindeki duvarda, en az 15 fitlik ekranda aynı anda oynatılan 100’den fazla canlı video yayını var. Bir yarış çağrılır ve kamera yeniden Capitol’e girer. Odanın arkasındaki bir personel, teknolojiye hayranlıkla bakıyor, “Bu çok iyi!

Arkadan bir adam silüeti.  Önünde iki çift monitör var, biri Karnacki'yi spiel ortasında gösteriyor.

Bir personel, kontrol odasından Steve Kornacki’yi izliyor.
Kredi bilgileri: MSNBC

Capitol illüzyonunu hayata geçirmek aylarca süren dikkatli bir çalışma gerektirdi ve Greenstein’ın ekibi de Büyük Kurul’u büyük gece için hazırladı. Ekibi, yarışları dahili olarak çağıran MSNBC’nin Karar Masasından veri toplar. Greenstein’ın ekibi bu verileri içe aktarırken, “onları manipüle etmeyeceğimiz, değiştiremeyeceğimiz veya değiştirmeyeceğimiz bir şekilde saygı duymaya özen gösteriyor. Aslında düşündüğünüzden daha zor” diyor, çünkü “veriler 14 gün içinde ortaya çıkabilir. Bu 14 farklı yolun her çeşitlemesinden geçmemiz gerekiyor, çarpı 1000’ler. [versions of the] yazı tahtası. Ve sonra verilerin tasarım kısmına sahipsiniz: Okuyabilir miyim?”

Greenstein, Karnacki’nin yönetim kurulundan çıkıp oradaki sanal verilerle etkileşim kurmak için yeşil ekran odasına geçip geçemeyeceği sorulduğunda, bunun olası olmadığını söylüyor. MSNBC’nin VR gelişiminin yönü, ekrandaki yeteneğinin hikaye anlatma ihtiyaçları tarafından belirlenecek. Greenstein, “Steve Kornacki, canlı yayında verilerle çalışabilen yeteneğin dünyadaki en büyük örneklerinden biri” diyor, “İş dünyasında kimse ondan daha iyi değil ve biz hâlâ ona fiziksel bir cam ekran verin. Teknolojinin bunu yapabilmesi, yapması gerektiği anlamına gelmez.

Greenstein, “Steve için AR ve VR’ye yatırım yapmak yerine, yönetim kurulunun yapabileceklerine gerçekten büyük bir yatırım yaptık. O bir teknoloji uzmanı değil, harika bir hikaye anlatıcısı,” diye devam ediyor Greenstein. “Onunla sohbetler asla ‘İşte bu harika yeni teknoloji, onunla ne yapabiliriz?’ ile başlamaz. ‘Bununla ne tür hikayeler anlatmak istiyoruz?’ ile başlar. İzleyiciye açıklamaya çalıştığı şeyin önüne geçeceğini düşündüğü bir şeyin önüne onu asla koymayacağız.”

Bir adamın yan profili zifiri karanlık bir odada ekranlarla aydınlatılıyor.

MSNBC’de Gerçek Zamanlı Grafikler Genel Sanat Direktörü James Matarese, emeğinin meyvelerini canlı televizyonda izliyor.
Kredi bilgileri: Elizabeth de Luna

Karanlık bir odada bir grup ekran.  Biri tamamen yeşilse, diğeri Capitol'ü gösteriyor.

Bir sahte kontrol odasında, iki ekran iki gerçekliği gösterir. Altta, yeşil ekran odası kamerada görünüyor. En tepede milletin televizyonda gördüğü şey yerinde.
Kredi bilgileri: Elizabeth de Luna

Capitol illüzyonunun, 2024’teki Başkanlık yarışı için, belki de Ulusal Alışveriş Merkezi boyunca bilgi sağlamak için genişletildiğini hayal etmemek zor. Ve Greenstein, NBC’nin nihayetinde NBCU Academy için eğitimi geliştirmek için meta veri tabanından yararlanabileceğini veya ev sahiplerinin ayakkabılarını modellemesini izlerken evdeki izleyicilerin sanal olarak ayakkabı denemesine izin verebileceğini düşünüyor. Bugün Gösterisi. Bu olasılıkları keşfetmek için NBCUniversal, haber, spor ve eğlence tesislerinde bulunan üyelerle bir Sanal Üretim Konseyi topladı.

Ancak, sanal gerçekliğin en pratik uygulaması söz konusu olduğunda, Real-Time Graphics Genel Sanat Direktörü James Matarese, bunun günlük üretim olduğunu söylüyor. Şu anda, Capitol illüzyonunu kullanmak bir takım gerektirir. “Yapmak” için çalışıyor. [this tech] mümkün olduğunca ölçeklenebilir ve erişilebilir”, böylece herhangi bir yapımcı bunu teknik bir ekibin yardımı olmadan kullanabilir. “Bunu sürdürülebilir bir iş akışının parçası olarak yaşayan bir araç olarak kullanmak benim bitiş çizgim” diyor. yakın olduğumuzu düşünüyorum.”

Greenstein, “Bundan öğrendiklerimiz, ilerledikçe temettü ödeyecek” diyor. [our VR tech] aya birini göndermeye çalışmasaydık, mikrodalga fırınımız olmazdı.”

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow