iOS 17.4 beta: iPhone’unuza 5 yeni özellik geliyor

İlk iOS 17.4 betası düştü. Geliştiricilere yönelik bir güncelleme olan bu güncelleme, baharda resmi genel güncelleme yayınlandığında bize iPhone’a neler geleceğine dair bir fikir veriyor. Apple’ı Dijital Pazarlar Yasası’na (DMA) uymaya zorlayan Avrupa Birliği talimatı nedeniyle bazı güncellemeler AB kullanıcılarını etkiliyor sadece. iPhone’a gelen en iyi 5 iOS 17.4 özelliği Yakında iPhone’unuza gelecek en radikal […]

iOS 17.4 beta: iPhone’unuza 5 yeni özellik geliyor

İlk iOS 17.4 betası düştü. Geliştiricilere yönelik bir güncelleme olan bu güncelleme, baharda resmi genel güncelleme yayınlandığında bize iPhone’a neler geleceğine dair bir fikir veriyor.

Apple’ı Dijital Pazarlar Yasası’na (DMA) uymaya zorlayan Avrupa Birliği talimatı nedeniyle bazı güncellemeler AB kullanıcılarını etkiliyor sadece.

iPhone’a gelen en iyi 5 iOS 17.4 özelliği

Yakında iPhone’unuza gelecek en radikal değişikliklerden bazılarına göz atalım.

1. 118 yeni emoji

Perşembe günü bildirdiğimiz gibi iOS 17.4, 118 yeni emojiyi tanıtıyor.

iOS 17.4’ün yeni karakter koleksiyonundan altı emoji.
Kredi bilgileri: Emojipedia

Bu koleksiyonda iki baş sallama emojisi (biri baş sallama, diğeri “hayır” anlamına gelen bir jest), bir limon dilimi, bir anka kuşu, bir mantar ve kırık bir zincir yer alıyor.

2. Apple Podcast’lerle otomatik olarak oluşturulan transkriptler

Apple, Apple Podcasts’in uygulamaya transkriptler ekleyerek kullanıcıların bölümleri dinlemek yerine “okumasına” olanak tanıdığını duyurdu. Bunları, favori podcaster’larınızla birlikte okumak için de kullanabilirsiniz.

Apple Podcast'lerle Transkriptler

Otomatik olarak oluşturulan transkriptler, Apple Podcast’leri takip etmeyi kolaylaştırır.
Kredi bilgileri: Apple

“Bir bölüm oynatılırken her kelime vurgulanıyor, bu da takip etmeyi kolaylaştırıyor.” Cupertino merkezli teknoloji devi şunları söyledi: basın bülteni.

3. oyun yayını uygulamalarına artık Apple App Store’da izin veriliyor

Nvidia GeForce Now ve Xbox Cloud Gaming gibi şirketlerin artık App Store’da özel uygulamalara sahip olmasına izin veriliyor.

Xbox Bulut <a href=oyun kullanan adam” width=”2000″ height=”1125″ loading=”lazy” />

oyun akışı uygulamaları bir zamanlar Apple App Store’da yasaklanmıştı.
Kredi bilgileri: Microsoft / Xbox

Bu, iPhone’lu ve iPad’li oyuncular için abonelerin biraz hantal olduğu bilinen web tarayıcısı kullanımından kurtulmasına olanak tanıyacak ve mobil, hareket halindeyken oyun oynamayı çok daha kusursuz ve akıcı hale getirecek.

4. Yeni Çalıntı Cihaz Koruması özelliği

iPhone’unuzun çalınması durumunda bir koruma katmanı ekleyen Çalıntı Cihaz Koruması, artık cihazın tanıdık bir konumda olmadığınızı (örneğin, ev veya iş) algılaması durumunda herhangi bir güvenlik ayarı değişikliğine gecikme uygulama seçeneğine sahiptir. .

5. Siri, belirli bir dilde gelen mesajları okuyabilir

iOS 17.4 beta sürümünde Siri’yi, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çince ve daha fazlasını içeren belirli bir dildeki metinleri okuyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Siri simgesi

Siri, iOS 17.4’te küçük bir güncelleme alıyor.
Kredi bilgileri: Apple

Bu değişikliği uygularsanız endişelenmeyin. Gibi MacSöylentiler Bunun Siri’nin dinlediği ve yanıt verdiği birincil dili kesintiye uğratmayacağına dikkat çekildi.

Bu beş özelliğe ek olarak, başta da belirtildiği gibi, DMA sayesinde özellikle AB kullanıcılarına yönelik çok sayıda yeni güncelleme bulunmaktadır. Örneğin, iOS 17.4’e sahip AB kullanıcıları artık iPhone’larında üçüncü taraf uygulama mağazalarına erişebilir.

Ayrıca, Apple App Store’da herkesin bildiği şekilde engellenen Fortnite, artık Apple App Store’a geri dönüyor. Ancak yine söylüyorum, bu yalnızca AB kullanıcıları içindir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow