Yakında iPhone 15’in aşırı ısınma sorunu çözülecek

Apple’a göre aşırı ısınan iPhone 15’inizi soğutmaya yönelik bir güncelleme yolda. Şirket, kullanıcıların sorunun kısmen Apple’ın hatası olduğunu bilmesini istiyor. Ve Instagram’ın. Ve Uber’inki. Ve bir iPhone oyunu adı verildi Asfalt 9diğer üçüncü taraf uygulamaların yanı sıra. Mashable’ın bu hafta başında bildirdiği gibi, yeni iPhone 15’in birçok sahibi, cihazlarının kelimenin tam anlamıyla kullanılamayacak kadar ısındığını […]

Yakında iPhone 15’in aşırı ısınma sorunu çözülecek

Apple’a göre aşırı ısınan iPhone 15’inizi soğutmaya yönelik bir güncelleme yolda.

Şirket, kullanıcıların sorunun kısmen Apple’ın hatası olduğunu bilmesini istiyor. Ve Instagram’ın. Ve Uber’inki. Ve bir iPhone oyunu adı verildi Asfalt 9diğer üçüncü taraf uygulamaların yanı sıra.

Mashable’ın bu hafta başında bildirdiği gibi, yeni iPhone 15’in birçok sahibi, cihazlarının kelimenin tam anlamıyla kullanılamayacak kadar ısındığını söylüyordu. Bazı kullanıcılar iPhone 15’lerinin çok ısındığını, arama yapmak için telefonlarını tutamadıklarını bildirdi.

Cumartesi günü, iPhone üreticisi ilk kez bu durumun farkında olduğunu açıkça ortaya koydu. raporlar Bazı iPhone 15 cihazlarının kullanım sırasında, hatta yeni şarj edilirken bile aşırı derecede ısınabileceği ortaya çıktı.

Bir Apple sözcüsü ilk olarak Apple’a yaptığı açıklamada, “iPhone’un beklenenden daha fazla ısınmasına neden olabilecek birkaç durum belirledik” dedi. Forbes. “Arka plan etkinliği nedeniyle cihaz kurulduktan veya geri yüklendikten sonraki ilk birkaç gün içinde daha sıcak olabilir.”

Bazı iPhone 15 kullanıcıları, yeni telefonlarında aşırı ısınma yaşadıklarını ancak cihazın kurulumu tamamlandıktan sonra sorunun azaldığını paylaştı. Bu şanslı kullanıcılar Apple’ın burada bahsettiği kişilerdir. Ancak Apple’ın açıklaması, iPhone’larıyla aynı şansa sahip olamayanlara yönelik olarak devam ediyor.

Apple, açıklamasında şöyle devam etti: “İOS 17’de bazı kullanıcıları etkileyen ve bir yazılım güncellemesiyle giderilecek olan bir hata da bulduk.” sistem. Bu uygulama geliştiricileriyle, kullanıma sunulma aşamasında olan düzeltmeler üzerinde çalışıyoruz.”

Apple’ın özellikle belirttiği iPhone 15’in ısınmasına neden olan üçüncü taraf uygulamalardan bazıları arasında Instagram, Uber ve adlı bir iOS oyunu yer alıyor. Asfalt 9. Buna göre ForbesMeta, 27 Eylül’de yayınlanan en son Instagram güncellemesinde aşırı ısınma sorunlarından bazılarını zaten ele aldı.

Apple da anlattı Forbes iPhone 15’in donanım tasarımının aşırı ısınma sorunlarından sorumlu olmadığını.

Uzun süredir Apple analisti Ming-Chi Kuo hafta başında spekülasyon yapıldı Şirketin iPhone 15 için yeni titanyum çerçeve gibi bazı tasarım tercihlerinin aşırı ısınma sorunlarına yol açtığını söyledi. Ancak aşırı ısınma sorunları iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde daha yaygın gibi görünse de, iPhone 15 temel model ve iPhone 15 Plus sahipleri de bu sorunu yaşadı. Ve bu iki modelin titanyum yapısı yok.

Kuo ayrıca Apple’ın aşırı ısınma sorunuyla yeterince başa çıkabilmesi için muhtemelen yeni iPhone 15’in performansını bir güncellemeyle düşürmesi gerekeceğini de iddia etti. Ancak Apple bunu da yalanlıyor. İOS 17.1 güncellemesi şu anda beta aşamasındadır ve performansı düşürmeden iPhone’un aşırı ısınmasına katkıda bulunan bir hatayı düzeltir.

Apple ayrıca kullanıcıların, cihazı şarj etmek için kullandıkları USB-C güç adaptörlerine dikkat etmelerini de öneriyor. Yeni iPhone 15, USB-C’ye sahip ilk iPhone olduğundan bazı kullanıcılar, diğer cihazlar için üretilmiş USB-C şarj cihazlarını kullanıyor olabilir. Şirkete göre 20W’tan büyük şarj cihazları, iPhone’un şarj sırasında geçici olarak ısınmasına neden olabilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow