iPhone 16 Eylem Düğmesi tüm modellerde bulunabilir

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR iPhone 16 Eylem Düğmesi yalnızca Pro düzeyindeki modellere değil tüm modellere gelebilir. Eğer bu gerçekleşirse, gelecek yıl, en azından iPhone’ların ana serilerinde ikonik sessize alma anahtarının sonunu görebiliriz. Eylem Düğmesi, sessiz anahtarının sunabileceğinden daha fazla özelleştirme özelliğine sahiptir. Eylül ayında Apple iPhone 15 serisini tanıttı. Bu yıl telefonlarda yalnızca […]

iPhone 16 Eylem Düğmesi tüm modellerde bulunabilir

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • iPhone 16 Eylem Düğmesi yalnızca Pro düzeyindeki modellere değil tüm modellere gelebilir.
  • Eğer bu gerçekleşirse, gelecek yıl, en azından iPhone’ların ana serilerinde ikonik sessize alma anahtarının sonunu görebiliriz.
  • Eylem Düğmesi, sessiz anahtarının sunabileceğinden daha fazla özelleştirme özelliğine sahiptir.

Eylül ayında Apple iPhone 15 serisini tanıttı. Bu yıl telefonlarda yalnızca birkaç değişiklik oldu ancak bunlardan biri çok büyüktü: iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’teki sessiz anahtarının yerini alan Eylem Düğmesi. Görünüşe göre gelecek yıl Apple bu konuda her şeyi yapabilir.

İncelenen bilgiye göre MacSöylentileriPhone 16 Eylem Düğmesi tüm modellere gelebilir. Apple’ın gelecek yıl formülünü değiştirmeyeceğini varsayarsak bu, iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro ve 16 Pro Max’in hepsinde bir Eylem Düğmesinin olacağı anlamına gelir. Sonuç olarak, tüm yeni ana hat iPhone’larda ikonik sessize alma anahtarının bulunmadığı ilk sefer bu olacak.

Kağıt üzerinde, Eylem Düğmesi, özelleştirme yetenekleri sayesinde sessize alma düğmesinden daha üstündür. Kullanıcılar, Eylem Düğmesinin el fenerini açma, kamerayı açma, sesli not başlatma ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda görevi gerçekleştirmesini sağlayabilir. Bu harika olsa da, muhtemelen analog basitliğini takdir eden çok sayıda sessiz anahtar sadıkçısı vardır. Örneğin, iPhone’unuzun sessiz modda olup olmadığını her zaman yalnızca bir geçiş dokunuşuyla anlayabilirsiniz; ona bakmanıza bile gerek yoktur. Bu, Eylem Düğmesinin kopyalayamayacağı bir şeydir.

Ne olursa olsun, iPhone 16 Eylem Düğmesini istiyor ancak Pro düzeyinde bir telefon için para ödemek istemiyorsanız, bu sizin için iyi bir haber olacaktır.

Ayrıca bir sonraki iPhone SE’nin (muhtemelen iPhone SE (2025)) Eylem Düğmesini kullanacağına dair söylentiler de var. Görünüşe göre sessize alma düğmesi bu dünya için uzun sürmeyecek.

iPhone 16 Eylem Düğmesi tüm modellerde bulunabilir

Teknory