iPhone ve iPad’de “Posta Alınamıyor Sunucu Bağlantısı Başarısız Oldu” Nasıl Onarılır

almaya devam edenler için “Posta Alınamıyor, Sunucuyla bağlantı kurulamadı” iPhone, iPad ve iPod touch’larında bu sorunu çözmenin birkaç yolu vardır. Bu hata, iOS cihazları, özellikle Microsoft Exchange sunucusundan yeni e-postalar almaya çalıştığında hata mesajı döndürdüğünde ortaya çıkar. “Posta Alınamıyor, Sunucuyla bağlantı kurulamadı.” iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPhone […]

iPhone ve iPad’de “Posta Alınamıyor Sunucu Bağlantısı Başarısız Oldu” Nasıl Onarılır

almaya devam edenler için “Posta Alınamıyor, Sunucuyla bağlantı kurulamadı” iPhone, iPad ve iPod touch’larında bu sorunu çözmenin birkaç yolu vardır. Bu hata, iOS cihazları, özellikle Microsoft Exchange sunucusundan yeni e-postalar almaya çalıştığında hata mesajı döndürdüğünde ortaya çıkar. “Posta Alınamıyor, Sunucuyla bağlantı kurulamadı.”

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5 ve iPhone 4s gibi Apple cihazları ve çalışan iPad’lerin çoğu için iOS 9, iOS 8, iOS 7 ve iOS 6’da normaldir. iOS 6 ve üstü. Aşağıda, Apple cihazınız için bu bağlantı sorununu çözmenize yardımcı olacak birkaç farklı yöntem bulunmaktadır.

Öncelikle iPhone’unuzu Yedekleyin

İster iCloud’u ister başka bir sistemi kullanın, iPhone’unuzu yedekleyin; bu, bir iPhone, iPad veya başka bir aygıtta herhangi bir değişiklik yapmadan önce iyi bir fikirdir.

Olası Çözüm 1: Hesap Oturum Açma Bilgilerini (kullanıcı adları) ve Parolaları Yeniden Girin

Bazen, e-posta şifrenizi değiştirdikten sonra bu sorun iPhone veya iPad’inizde olabilir.
iOS aygıtınızda, posta hesabı kullanıcı adınızı ve parolanızı yeniden girmek için şu adımları izleyin:

 1. git Ayarlar.
 2. Aşağı kaydırın ve dokunun Posta.
 3. Seçmek hesaplar.
 4. Söz konusu hesaba dokunun.
 5. Seçme Hesabı sil ve ile onaylayın iPhone’umdan Sil.
 6. geri dön hesaplar sayfa ve seçin Hesap eklemek.
 7. Hesap sağlayıcınızı seçin ve giriş yapın.
 8. Tıklamak Kaydetmek bitirmek için.

Ardından, posta istemcinize gidin ve postanızı görüntülemeyi deneyin. En yeni mesajlarınızı göstermek de dahil olmak üzere posta kutunuzu yenilemelidir. Bu işleme çalışması için birkaç dakika verin. E-posta istemcinizi kapatıp yeniden açın, yenilemek için iyi bir yoldur.

Olası Çözüm 2: Microsoft Exchange Güvenlik Ayarlarını Değiştirin

Microsoft Exchange sunucusunda yöneticiyseniz, ayarları düzenleyebilir veya yöneticiden bunu sizin için yapmasını isteyebilirsiniz.

 1. Açık Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayar.
 2. Ardından, üst menüde tıklayın Görüş > Gelişmiş özellikler.
 3. Şimdi, hatalı posta hesabını bulun ve sağ tıklayın ve seçin Özellikler.
 4. Sonra seç Güvenlik sekme.
 5. Sonra, tıklayın Gelişmiş.
 6. onay kutusunu seçin Devralınabilen izinleri bu nesnenin üst öğesinden dahil et.

Olası Çözüm 3: Parola Ayarlarını Değiştirin

Microsoft Exchange e-posta hesabı veya Yahoo hesabı için parolayı değiştirin ve bağlantının çalıştığından emin olmak için yeniden test edin.

Diğer yöntemler

 • iCloud’u kapatın ve tüm posta hesaplarınızı yedekleyin ve ardından parolayı sıfırlayın.
 • Olanak vermek Uçak modu ayarlarda ve ardından devre dışı bırakın, bu bazen hatayı düzeltir.
 • Sorunlu hesabı silin. Ardından, hesabı yeni bir hesap olarak yeniden oluşturun, bazen hesabı yeniden oluşturmak sorunu çözebilir.
 • değiştirmeyi deneyin Senkronize Edilecek Posta Günleri alan Limit yok.
 • Ağ ayarlarınızı şu adrese giderek sıfırlayın: Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla. Not: Ağ ayarlarınızı sıfırlamak, cihazınızın TÜM ağ ayarlarını sıfırlayacaktır, bu nedenle, ortaya çıkan e-posta sorunlarını çözme yöntemi olarak bu, ilk tercihiniz olmamalıdır.

E-posta alındı

Umarız bu makale “E-posta alınamıyor. Cihazınızda sunucuya bağlantı başarısız oldu” hatası. Bu makaleyi yararlı bulduysanız, bu makaleyi de beğenebilirsiniz. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta önbellek nasıl temizlenir.

Bir iPhone veya iPad’de buna benzer bir e-posta sorununu çözdünüz mü? Eğer öyleyse, aşağıdaki yorumlarda bize bunu nasıl yaptığınızı söyleyin.

Teknory