İşte bu yüzden ona OnePlus 12 Pro değil de OnePlus 12 deniyor

TL;DR OnePlus, yakında çıkacak telefonunun neden OnePlus 12 Pro yerine OnePlus 12 olarak adlandırıldığını açıkladı. Bir yönetici, diğer markaların standart bir model elde etmek için Pro cihazlarından ödün verdiklerini iddia ediyor. OnePlus benzer tavizler vermediğini iddia ediyor. OnePlus önümüzdeki hafta OnePlus 12’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve şirket burada bazı önemli yükseltmeler vaat ediyor. Aslında firma, […]

İşte bu yüzden ona OnePlus 12 Pro değil de OnePlus 12 deniyor

TL;DR

  • OnePlus, yakında çıkacak telefonunun neden OnePlus 12 Pro yerine OnePlus 12 olarak adlandırıldığını açıkladı.
  • Bir yönetici, diğer markaların standart bir model elde etmek için Pro cihazlarından ödün verdiklerini iddia ediyor.
  • OnePlus benzer tavizler vermediğini iddia ediyor.

OnePlus önümüzdeki hafta OnePlus 12’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve şirket burada bazı önemli yükseltmeler vaat ediyor. Aslında firma, telefonun kullanıma hazır olduğunu söylüyor tüm rakip Pro cep telefonlarını geride bırakın. Peki neden buna OnePlus 12 Pro değil de OnePlus 12 deniyor?

OnePlus Çin başkanı Li Jie, şirketin ona OnePlus 12 Pro yerine OnePlus 12 adını vermesinin nedenlerini açıkladı.

“Şirketler ürünleri tanımlarken, genellikle önce güçlü bir ürünle birlikte bir ‘Pro sürümü’ tanımlarlar ve ardından fiyatı korumak için ‘standart sürüm’ olarak adlandırılan ürünü elde etmek için ürün üzerinde çeşitli ödünler verirler. Bu açıkça amiral gemisi kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayamıyor!” şirket yöneticisi şunları söyledi: makine tarafından çevrilmiş Weibo gönderisi.

Jie, “‘Önce ürün gücüne’ inanıyoruz ve kullanıcılar için önemli olan hiçbir deneyimden ödün vermek istemiyoruz” dedi. Yönetici ayrıca OnePlus 12’nin performans, ekran, sinyal, görüntüleme, dokunsal geri bildirim ve pil ömrü gibi alanlarının tamamının “en uç noktaya kadar yapıldığını” iddia etti.

Bir yerlerde kesintiler olması gerekecek, değil mi?

OnePlus 12 OnePlus'tan resmi görsel

Bu ilginç bir gerekçe ancak OnePlus 12’nin çok agresif bir fiyat etiketine sahip olması durumunda şirketin birkaç kesinti yapması gerekecek. Örneğin, 699 dolarlık OnePlus 11 tam anlamıyla suya dayanıklılık, kablosuz şarj ve periskop kameradan yoksundu.

Yaklaşan amiral gemisi gerçekten de 64MP periskop kamera getiriyor, OnePlus da kablosuz şarj desteğini sessizce onayladı. Bu nedenle IP67 veya IP68 derecelendirmesinin de geçerli olup olmayacağını görmek istiyoruz.

Ödün vermeyen bir OnePlus 12 için ne kadar ödersiniz?

53 oy

Ancak teorik olarak OnePlus 12’nin bu yeni eklemelerden bazılarını karşılamak için bir fiyat artışı görmesi mümkün. Bu yüzden Çin ve küresel lansmanlardaki fiyatları beklememiz gerekecek.

Öte yandan, eğer OnePlus 12 tavizsiz bir amiral gemisi telefonsa ve önemli bir fiyat artışı getiriyorsa, neden ilk etapta sadece OnePlus 12 Pro olarak adlandırılmadığını merak etmelisiniz.

İşte bu yüzden ona OnePlus 12 Pro değil de OnePlus 12 deniyor

Teknory