Galaxy akıllı telefonlar eksik Google Play Sistem Güncellemelerini tekrar alabilir

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Birkaç Samsung Galaxy telefonu, eski Mayıs 2023 Google Play Sistem Güncellemesinde görünürde bir neden yokken takılı kaldı. Ancak bu takılıp kalan telefonların birçoğu artık Kasım 2023 Google Play Sistem Güncellemesini alabiliyor. Sorunun nedeni bilinmiyor ve çözüm, Play Sistem Güncellemesini kontrol etmek ve yenisini alıp yükleyebileceğinizi ummaktır. Google Play Sistem […]

Galaxy akıllı telefonlar eksik Google Play Sistem Güncellemelerini tekrar alabilir

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Birkaç Samsung Galaxy telefonu, eski Mayıs 2023 Google Play Sistem Güncellemesinde görünürde bir neden yokken takılı kaldı.
  • Ancak bu takılıp kalan telefonların birçoğu artık Kasım 2023 Google Play Sistem Güncellemesini alabiliyor.
  • Sorunun nedeni bilinmiyor ve çözüm, Play Sistem Güncellemesini kontrol etmek ve yenisini alıp yükleyebileceğinizi ummaktır.

Google Play Sistem Güncellemeleri (GPSU), Project Mainline modülü güncellemeleri için kullanılan başka bir kelimedir ve Google Play Hizmetleri uygulamasına veya Play Store uygulamasına yapılan güncellemelerle karıştırılmamalıdır. Muhtemelen bu güncellemelerin varlığından bile haberiniz yoktu ve Samsung Galaxy akıllı telefonunuzun aylardır bu güncellemeleri almadığını fark etmediyseniz sizi suçlayamayız. Neyse ki sorun ne olursa olsun artık çözülmüş gibi görünüyor ve Galaxy akıllı telefonunuz eksik güncellemeleri bir kez daha alabilir ve gerektiği gibi güncellenebilir.

Galaksi kulübü Pek çok Samsung akıllı telefonunun, gecikmiş Google Play Sistem Güncellemelerini yeniden almaya başladığını ve bu sayede, takılı kalan birkaç Galaxy telefonunu Kasım 2023 Google Play Sistem Güncellemesine güncellemelerine olanak sağladığını bildiriyor. Daha önce etkilenen ve artık güncelleyebilecekleri cihazlar arasında Galaxy S23, Galaxy S22, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy S23 FE yer alıyor. Bazı durumlarda indirme işlemi durdu ve Galaxy A53 ve Galaxy A34’te güncelleme görünmedi bile. Ancak birkaç denemeden sonra başarılı olmayı başardılar.

Ancak Galaxy S20 Ultra durumunda, telefon Mayıs 2023 Google Play Sistem Güncellemesinde takılı kalıyor. Düzeltmenin aşamalı olarak dağıtılma olasılığı var.

Rapor, bu sorunun 2022’de de yaşandığını, telefonların Temmuz 2022 güncellemesinde takılıp kaldığını ve sonunda Ocak 2023’te çözüldüğünü belirtiyor. Aynı döngü bu sefer de tekrarlandı ve sorun yılın ikinci yarısında ortaya çıktı. yıl ve Ocak 2024’te düzeltilecek.

Galaxy akıllı telefonların eski bir Google Play Sistem Güncellemesinde takılı kalmasına neden olan sorunun ne olduğu hala belirsiz. Ne Samsung ne de Google sorun veya çözüm konusunda herhangi bir açıklama yapmadı.

Telefonunuzun en son Google Play Sistem Güncellemesinde olup olmadığını nasıl kontrol edebilirsiniz?

Şu anda Galaxy akıllı telefonlarda kullanılabilen güncelleme Kasım 2023 Google Play Sistem Güncellemesidir. Telefonunuzun aynı şeyi indirip yükleyebildiğini kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  • Git Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik > Güncellemeler > Google Play Sistem Güncellemesi.
  • Tıklamak Güncellemeleri kontrol ediniz.

Telefonunuzda Kasım 2023 öncesinden kalma bir güncelleme görüntüleniyorsa, sistemi güncellemeyi almaya zorlamak için birkaç yenileme yapın.

Galaxy akıllı telefonlar eksik Google Play Sistem Güncellemelerini tekrar alabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow