İşte Google’ın Android 14 QPR 2 Beta 3’te duyurmadığı özellikler

Damien Wilde / Android Otoritesi TL;DR Google, desteklenen Pikseller için Android 14 QPR 2 Beta 3’ü yayınladı. Bu sürüm, Google’ın sürüm notlarında bahsetmediği birçok hata düzeltmesini ve özelliği içermektedir. Android 14 sezonun en gözdesi ve güncellemeler gelmeye devam ediyor. Google’ın, şirketin kararlı platform güncellemesinin başlatılmasından sonra Android’de yaptığı değişiklikleri içeren, Üç Aylık Platform Sürümleri (QPR) […]

İşte Google’ın Android 14 QPR 2 Beta 3’te duyurmadığı özellikler

Damien Wilde / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, desteklenen Pikseller için Android 14 QPR 2 Beta 3’ü yayınladı.
  • Bu sürüm, Google’ın sürüm notlarında bahsetmediği birçok hata düzeltmesini ve özelliği içermektedir.

Android 14 sezonun en gözdesi ve güncellemeler gelmeye devam ediyor. Google’ın, şirketin kararlı platform güncellemesinin başlatılmasından sonra Android’de yaptığı değişiklikleri içeren, Üç Aylık Platform Sürümleri (QPR) adı verilen bir Android sürümleri şubesi vardır. QPR’nin ayrıca bir stabil ve bir beta şubesi vardır. Google, bir dizi duyurulmuş ve duyurulmamış değişiklik de dahil olmak üzere Android 14’ün QPR 2’sinin (AP11.231215.007) Beta 3’ünü yakın zamanda yayınladı.

Google’ın Android 14 QPR 2 Beta 3 için duyurduğu değişiklikler

Google, aşağıdaki Pixel cihazlar için Android 14 QPR 2 Beta 3’ü yayınladı:

  • Piksel 5a
  • Piksel 6 ve 6 Pro
  • Piksel 6a
  • Piksel 7 ve 7 Pro
  • Piksel 7a
  • Piksel Katlama
  • Piksel Tablet
  • Piksel 8 ve 8 Pro

Düzeltmelerin değişiklik günlüğünü şurada okuyabilirsiniz: Google’ın sürüm notlarıve Bluetooth bağlantıları, yeniden başlatmanın ardından çöken cihazlar, boş moddayken yeniden başlatılan cihazlar ve daha fazlası için düzeltmeler içerir. Bu yapı aynı zamanda Ocak 2024 güvenlik düzeltme ekini de içerir.

Google’ın duyurmadığı diğer değişiklikler

Bu sürüm aynı zamanda Google’ın açıkça duyurmadığı ancak Android 14 QPR 2 Beta’da bulunan birçok değişikliği de içeriyor.

Bluetooth Hızlı Ayar kutucuğu için yeni açılan iletişim kutusu

(Resmi olmayan) tarafından tespit edildiği gibi Google Haberler Telegram Kanalı, Bluetooth Hızlı Ayarlar kutucuğu artık Wi-Fi kutucuğuna benzer şekilde çalışıyor. Kutucuğu tıklamak artık Bluetooth’u doğrudan değiştirmiyor ancak bağlı cihazlarınızı listeleyen ve bağlantıyı değiştirmenize olanak tanıyan yeni bir alt menü açıyor.

Android 14 QPR 2 Beta 3 Bluetooth Hızlı Ayarlar geçişi

Bu, Bluetooth’u hızlı bir şekilde değiştirme yeteneğini ortadan kaldırsa da çoğu kullanıcı, Bluetooth’u tamamen değiştirmek yerine daha sık olarak belirli cihazlara bağlanıp bağlantıyı kesmeyi tercih ediyor.

Yeni “Tüm uygulamaları koyu yap” ayarı

Tespit edildiği gibi Mişaal RahmanYeni güncelleme, Ayarlar > Erişilebilirlik > Renk ve hareket altına yeni bir “tüm uygulamaları koyu yap” seçeneğini eklemeye hazırlanıyor.

Android 14 QPR 2 Beta 3 Tüm uygulamaları koyu geçişe dönüştürün

Bu ayar daha önce Geliştirici Seçenekleri altında mevcuttu ve koyu temayı desteklemeyen uygulamaların renklerini tersine çeviriyordu.

Görev çubuğu sabitleme özelliği yakında kullanıma sunulabilir, yeni bir demo animasyonu eklenir

Google, Android 12L’de tablet veya katlanabilir gibi büyük bir cihazın herhangi bir ekranındaki bazı uygulamalara hızlı erişim sağlayan bir görev çubuğu sundu. Bu görev çubuğunun işlevselliği, Android 13’teki uygulama çekmecenizi içerecek şekilde genişletildi, ancak durumunu kalıcı bir görev çubuğu olmaktan geçici, kayan bir görev çubuğuna değiştirdi.

Gibi Mişaal Notlara göre Google, kullanıcıların kayan görev çubuğu ile kalıcı görev çubuğu arasında geçiş yapmasına izin vermek için çalışmaya devam ediyor.

Görünüşe göre Haziran ayında fark ettiğim görev çubuğu sabitleme özelliği yakında kullanıma sunulacak! Bu özellik, kayan “geçici” görev çubuğu ile “kalıcı” görev çubuğu arasında geçiş yapmanızı sağlar.

Hava durumu kilit ekranı saat stili artık alarmlar ve DND simgelerini gösteriyor

Google Pixel telefonlardaki “hava durumu” kilit ekranı, dikey bir tarih ve diğer alışılmadık stil öğelerini içeriyor ancak alarmlar ve DND ile ilgili bilgiler eksikti.

Android 14 QPR 2 Beta 3 Hava durumu saati stilinde kilit ekranı simgeleri

Bu güncelleme, (resmi olmayan) tarafından bildirildiği üzere yaklaşan alarmlar ve Rahatsız Etmeyin modunun açık olduğu durumlar için uygun simgeleri ekler. Google Haberler Telegram Kanalı.

Meraklıların güncellemeyle daha fazla vakit geçirmesi nedeniyle daha fazla özelliğin fark edilmesini bekliyoruz.


İşte Google’ın Android 14 QPR 2 Beta 3’te duyurmadığı özellikler

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow