İşte Neden Eufy Güvenlik Kameralarından Uzak Durmak İstiyorsunuz?

Bir süredir Eufy’nin Kapı Zili Çift Kamera sistemini test eden Moore’un satın aldığı bir güvenlik kamerasında bir sorun olduğunu fark etmesiyle işler Kasım 2022’nin sonlarına doğru başladı. Moore, Bulut ile hiçbir ilgisi olmadığı varsayılan ve tüm bilgileri yerel olarak depolayan güvenlik kameralarının, Eufy’nin iddialarının tam aksine, aslında bazı verileri Eufy’nin AWS (Amazon Web Hizmetleri) bulut […]

İşte Neden Eufy Güvenlik Kameralarından Uzak Durmak İstiyorsunuz?

Bir süredir Eufy’nin Kapı Zili Çift Kamera sistemini test eden Moore’un satın aldığı bir güvenlik kamerasında bir sorun olduğunu fark etmesiyle işler Kasım 2022’nin sonlarına doğru başladı. Moore, Bulut ile hiçbir ilgisi olmadığı varsayılan ve tüm bilgileri yerel olarak depolayan güvenlik kameralarının, Eufy’nin iddialarının tam aksine, aslında bazı verileri Eufy’nin AWS (Amazon Web Hizmetleri) bulut sunucularına yüklediğini söyledi.

Moore bir gönderi paylaştı tweet dizisi 21 Kasım 2022’de Eufy’ye kamera sisteminin yüz tanıma verilerini sunucularına nasıl gönderdiğini sordu. Kısa bir süre sonra başka bir Twitter kullanıcısı şaşırtıcı bir açıklama yaptı. O talep edildi Eufy kameradan canlı yayına erişimin herhangi bir kimlik doğrulama biçimi olmadan – sadece VLC oynatıcı kullanılarak mümkün olduğu. Verge, bu iddiayı bağımsız olarak doğrulayabildi.

Her iki durumda da, yalnızca kendi kamera akışlarına erişebildiklerini belirtmek yerinde olacaktır. Bilgisayar korsanlarının bir akışa doğrudan bağlantı oluşturmak için kaba kuvvet teknikleri kullanması teorik olarak hala mümkün olsa da, bunun olduğuna dair kayıtlı bir örnek olmamıştır. Ayrıca kullanıcının canlı yayın linkini ilk etapta oluşturabilmesi için Eufy’nin web arayüzüne giriş yapması da gerekmektedir. Yine de bunlar, Eufy’nin kameralarının Bulut ile hiçbir ilgisi olmadığı iddiasında bulunduğu göz önüne alındığında, Eufy’nin sunucularının neden yüz tanıma verilerini sunucularında depoladığını ve bunun neden ilk etapta yapıldığını tam olarak açıklamıyordu.

Teknory